הבדלים מהותיים בין ליס לתל השומר?

כן!!

(אולי תפרטי קצת את השאלה?
)

אני אגיד מה חשוב לי - אולי זה יעזור?

אני רוצה ביות מלא
רוצה להיות עם התינוקת כמה שיותר אחרי הלידה
רוצה להניק ישר
רוצה מלונית - ראיתי שתל השומר יותר זול ומעלים יותר מהר לשם
אנסה בלי משככי כאבים

לא זוכרת מה עוד חשוב ......

אז תה"ש ממש לא המקום בשבילך

בתה"ש יש 6 שעות של הפרדה בינך לבין התינוקת. אין שום אפשרות לשנות את זה ורבות וטובות ניסו.... כמו כן כל החלפת משמרת יש "להחזיר" את התינוקת (כאילו היא שייכת להם) לתינוקיה למשל משהו כמו שעה
בליס (איכילוב) אם שתיכן בריאות ואין סיבה לחשוב אחרת- אתן יכולות לעבור ביחד, כשהיא בזרועותיך, מחדר הלידה למחלקה. שם היא ביחד עם בעלך או איתך (אם את כבר יכולה) עוברים לתינוקיה וכשנגמרת "שרשרת החיול" (שקילה, חיסונים, בדיקת רופא) היא חוזרת אליך

וליס כן ?

חשבתי על תהש כי הייתי שם שלוש שנים בטיפולים וזה מרגיש נוח כזה בגלל ההיכרות
וראיתי שליס המלונית הרבה יותר יקרה
ושבלידה מעלים למלונות הרבה יותר שעות מאשר תהש

ההפרדה בליס לא מתקיימת ?

תודה

כאמור בליס אין הפרדה

בטח לא של 6 שעות
בליס אם האמא והילד בסדר הם עוברים ביחד (אפילו לא בעריסה- הילד יכול להיות בידיים שלך) למחלקות יולדות ושם את או בן זוגך הולכים איתו לתינוקיה ועוברים את הבדיקות הראשוניות (משהו בין רבע שעה ושעה- ותמיד עם אחד ממכם) ואז הילד חוזר אלייך
בתה"ש כשעה אחרי הלידה עוד מחדר לידה הילד מועבר לתינוקיה ל-6 שעות לא יעזור בית דין

greys

New member
רק לדייק לגבי ליס(איכילוב)

הייתי שם בסיור ושאלתי לגבי העניין הזה של לעבור עם התינוק איתי למחלקה ישר אחרי הלידה ולהביא אותו לתינוקיה רק אח"כ ואמרו לי שזה בעייתי ותלוי מאוד באיזה שעה ביום וכמה עמוס בתינוקיה ולא בטוח שיאפשרו את זה......

אז מנסיון

בכל שעות היום והלילה- לידות שליויתי ככה עברו. ממש לא עניין של עומס בתינוקיה....

לא ברור

מה שכן - זה לא בדיוק "הפרדה". התינוק צריך להיות שם בחדר מסוים בהשגחה צמודה יותר למשך 6 שעות. שם הוא מקבל חיסונים/אמבטיה וכו'. את או בעלך יכולים בכיף לשהות שם לצידו (מנסיון של שנינו. כמובן לא היינו שם כל ה6 שעות אבל בהחלט ישבנו שם זמן מה והזמינו אותנו בכיף) אבל א"א להוציא אותו/ה משם.

זה בדיוק ההגדרה להפרדה

ךא כל אמא, אפילו אחרי לידה חלומית, יכולה לשבת בתינוקיה על כסא לא הכי נח 6 שעות. אמא ותינוק צריכים לנוח ביחד בחדר שמאפשר לשניהם את זה. ולהניק בפרטיות
תינוק לא צריך שיהיו לידו עוד 30-40 תינוקות והוריהם (על שלל הוירוסים שהם מבירים)
תינוק בריא לא צריך חימום בעריסת חימום כי כל המחקרים מראים שחימום על אמא שלו יותר יעיל

זה כנראה אישי

הייתי סחוטה ומותשת אחרי הלידות ולא התאים לי גם "לשמור" על התינוק בשעות הראשונות שאחרי הלידה (בעלי היה שם קצת ואח"כ הלך הביתה לילדים הגדולים). העדפתי לנוח ולישון כדי שיהיה לי כוח אח"כ. אני באמת לא יודעת איך אמהות אחרות מצליחות ישר לתפקד ולטפל בתינוק שנמצא איתן כל הזמן.
הנקתי מיד אחרי הלידה וזה הספיק ל6 שעות הראשונות

לא אמרתי שזה לא מספיק

אלא שסטטיסטית העובדה שאמא לא צמודה לילוד מורידה את הסיכוי להנקה לאורך זמן (מעל 6 חודשים)

טוב, מהבחינה הזו אני בסטטיסטיקה ההפוכה

(כמובן שסטטיסטית זה לא אומר כלום לגבי אחרות!!)
התינוקות שלי תמיד היו בתינוקיה (לא רציתי ביות בכלל), תקעתי להם מוצץ מהרגע שהיה אפשר (אצל הקטנים עוד בבית החולים), הנקתי בהתחלה עם פטמת סיליקון, שאבתי, שילבתי לחלקם תמ"ל, וכולם ינקו גם אחרי גיל 6 חודשים (הקטנה עד גיל 3...)

כן חשוב לי היחס לדולות בתה"ש. איך הנסיון שלך שם ?

את אף פעם לא יכולה לדעת

איך הילד הבא "יפול" בסטטיסטיקה... אי אפשר לסמוך על המזל הטוב שהיה לך בעבר...
לגבי דולות- בעבר תה"ש התייחסו נפלא. היום סביר מינוס וחדשות לבקרים אומרים שלא מרשים להיות שם ואז הדולה צריכה לשקר שהיא "חברה"...

נכון

אבל שוב, זה לא ישנה את שאר ההתנהלויות שלי שמנוגדות לסטטיסטיקה (מוצץ, שאיבות וכו'...) אז ממילא אני לא אדע כתוצאה ממה זה יקרה - אם מההפרדה של ה 6 שעות או משאר ההתנהלות שלי.
אני אנסה לשאול אותם דוגרי אם אפשר להכניס דולות. כי זה כן קריטי לי. וליס לא ממש בא בחשבון בגלל המרחק והפקקים (היתה לי לידה אחת שנתקעתי בפקקים בדרך לתה"ש ועברתי את כל הצירים באוטו, אז אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם אסע לליס בדיוק בשעות העומס...)

יש עוד אופציות חוץ מליס ותה"ש

מעייני הישועה, מאיר, בלינסון, לניאדו (לא יודעת מאיפה את באה אבל רב מי שגר קרוב לתהש מעייני הישועה גם קרובים אליו)
אני בגישה שאם יש עוד דברים שמקטינים סיכוי להנקה צריך לצמצם ככל שניתן את מה שכן אפשר
הילדים שלי למשל היו פגים ונאלצו לקבל בקבוק ולהיות בהפרדה ממני הרבה יותר מ-6 שעות. לעולם לא אדע אם זו הסיבה שהיה להם בהחלט בלבול פטמות... אבל אם הייתי יכולה לנטרל ולו גורם אחד שכן באפשרותי לנטרל- הייתי מנטרלת את ההפרדה
(ואגב גם לבריאותך ההפרדה לא תורמת.... להפך- היא פוגעת גם במהלך ההורמוני שלך כולל עליה במקרים של דימום מוגבר)

נכון

שקלתי אותם (את מעייני ולניאדו, בגלל אופצית המיילדת הפרטית. בילינסון ומאיר לא נראים לי) אבל בסוף אני חושבת שארגיש רגועה יותר בתה"ש... (ולו גם בגלל הסיבה הטפשית שהוא "מוכר" לי יותר)

איך ההפרדה פוגעת בי? ושוב, בהנחה שאני מכירה את עצמי ויודעת שאני בכל מקרה לא אבקש ביות מלא...
(נותנים פיטוצין בשביל להקטין את הדימום)

למעלה