הבדלים בין 2 דגמי רסיבר של ימאהה

• פותח הנושא rush2
  • פורסם בתאריך
מהומה על לא מאומה

שלום וחג שמח
הדרך הנכונה לחבר מקורות לרסיבר, ומהרסיבר חיבור אחד למסך (TV).
מקורות HD מכילים פורמט קול מקודד של דולבי ו-DTS הניתנים להעברה רק ע"י HDMI.
בחיבורי HDMI לא הולך כלום לעיבוד.
מאחר ולא כל המקורות הם FHD או HDMI, רסיברים רבים (במיוחד האיכותיים) מבצעים UPSCALING מכל רמת חוזי לרזולוציה הטבעית של המסך.
HDMI הוא הפורמט היחיד שממוביל שמע רב ערוצי וחוזי בכבל ומחבר אחד. רצוי להשתמש בו בכל מקום שניתן ע"פ האפשרויות האחרות.

חיבורי שמע דיגיטאלי: קואקס או אופטי.
אז הנה נפלה טעות בציטוט שלך:
ציטוט ראשון: "שהרמה של חיבור הקואקס נתונה ב "קירבה לקואקס".
ציטוט שני: "שהאיכות של העברת הסאונד האופטית נמדדת בקירבה לקואקס".
בעוד הציטוט ה-1 שואל משהו כמו: מה ההבדל בין שפן? (שניהם אותו הדבר), הציטוט ה-2 מדבר על יחוס האופטי לקואקס. משהו שיש בו הגיון...
לאופטי יש כמה יתרונות לעומת הקואקס:
1. אינו מושפע מרעשי EMI/RFI
2. הפרדת אדמות ומניעת חוגי אדמה (לפעמים מאוד מועיל!)
3. פחות השפעה של תכונות הכבל על האות (בכבל קואקס, התיאום חשוב להתנהגות האות בכבל).
עיקר ההשפעה מתקימת כאשר המעגל ANTI JITTER ביח' הקליטה (בד"כ DAC) אינה טובה דיה להתמודד עם JITTER.
במידה והבדלים שמיעים (נתון לוויכוח!) עדין נותר לוודא האם זה שנשמע יותר נכון או טוב, הוא גם זה שעדיף טכנית (פחות עיוותי JITTER)?
מאחר ובבדיקות הנ"ל השתתפו בד"כ אנשים שבודקים ציוד עם האוזניים ולא עם מה שביניהם, אתיחס לאמירות (השניה) בע"מ.
מאחר ויש לקואקס יותר ניואנסים והשפעה. מהאופטי (בגלל שונויות בתיאום העכבת), הרי שלחובבים שבוחנים בשמיעה, יש כר שלם של
אפשרויות לקבל תוצאות שונות, לדרג אותם, לבחור את המועדף, ואחרי שהתרגלו לשנות שוב...
ברם, כפי שאמרתי, לא ניתן לניסוי מימד מדיד (ע"י ציוד), לברר מה מידת ה-JITTER בכל אחד, וכמה מזה נותר בשמע אחרי הניקוי של ה-JITTER.
לכן, מאוד יתכן שדווקא התוצאות הפחות טובות במדידה, נבחרו להיות התוצאות המועדפות ע"י האודיופילים.
ויש לכך דוגמאות בשפע בציוד שפופרתי וויניל.

rush2

New member
עד עכשיו לא שמתי לב לטעות...

תוך כדי הקלדה טעיתי והקלדתי "שהרמה של חיבור הקואקס נתונה ב "קירבה לקואקס"... אמת?"
במקום "שהרמה של החיבור האופטי נתונה ב "קירבה לקואקס"... אמת?",

טעויות כאלו די נפוצות ולא פעם נתקלתי בטעויות ושגיאות כתיב ותחביריות, אבל גם אם אני נתקל בטעות כזאת אני מסתכל על הנושא, המשפטים שמופיעים בנוסף, ואם משהו לא הגיוני אני מסיק שכנראה זה שהקליד פשוט טעה ושהוא מתכוון למשהו אחר, יותר הגיוני.

בגלל שנושא ההודעה שלי היה "חיבור אופטי וקואקס", ובגלל שהמשפט הקודם לטעות היה "האם זה נכון שקואקס יותר איכותי מאופטי?",
הייתי מצפה מקוראי ההודעה להבין שגם אם המשפט הבא הוא "אמרו לי באיזו חנות שהרמה של חיבור הקואקס נתונה ב "קירבה לקואקס"... אמת?" מדובר בשגיאה בהקלדה ושהמקליד בעצם התכוון לזה שאמרו לו שהחיבור האופטי נתון בקירבה לקואקס...

dts הבין וענה לגופו של עניין, אני מניח שחלפה לך בראש המחשבה שאולי טעיתי בהקלדה והיה אפשר פשוט להעיר "המשפט שלך לא נכון תחבירית ואני מניח שהתכוונת ל...".
או שבאמת לא הבנת שמדובר פשוט בטעות בהקלדה....

נרשמתי לקורס נביאים, אבל עדין לא עשיתי אותו

שלום וחג שמח
אני לא אמור לנחש מה אתה רוצה להגיד. אני אפילו מתורגל כי לאחותי יש ילדה בת שנתיים, ושם המילים לא תמיד ברורות...
אבל אתה כבר כותב...חמור מזה, שלא קראת שוב את מה שכתבת ולא שמת לב שנפלה טעות הדפסה.
או שאולי כן קראת, והכל נראה לך תקין?
בכל מקרה, אם תרצה תשובה למשהו, תשאל ברור. אני לא אמור לנחש לנבא או להסיק מדבריך, מהקשרים שבדבריך וכו'.
המחשבה שלך, שאנשים צריכים לעשות זאת עבורך, למרות גילך, מוזרה. לדעתי אפילו חצופה.

כתבתי לך שאני לא מבין מה כתבת. האמת שהייתי צריך להתעלם ממך.

rush2

New member
אני לא מבין מה כל כך מקומם אותך....

כן לא שמתי לב תוך כדי הקלדה ומכיוון שהמחשבה שלי מקובעת כבר על הבדל בין אופטי וקואקס התבלבלו לי המילים בהקלדה, אתה לא אמור לנחש שטעיתי אבל אם משהו לא נראה הגיוני פשוט הגיוני לחשוב שהבנאדם טעה בהקלדה זה מה שאני הייתי עושה (וגם dts כנראה...).
נזהרתי שלא להאשים ולכן כתבתי "או שבאמת לא הבנת שמדובר פשוט בטעות בהקלדה....".

אתה לא חייב לענות או להגיב להודעות שלי או של אף אחד אחר, אני לא מצפה מאף אחד לעשות עבורי דברים (אני משתדל גם בשאלותי לעשות את "העבודה השחורה" ולמצוא בעצמי כמה שיותר לינקים כדי שמי שרוצה לענות ולעזור לי לא יצטרך לבזבז זמן ולחפש עבורי ואפילו ציינת זאת בעצמך פעם...).

בסך הכל הערתי שאם משפט לא נראה הגיוני אז מן הסתם יש להסתכל בשאר ההודעה, להניח שמדובר בטעות בהקלדה ולהסיק לבד "למה התכוון המשורר" לפי הקונטקס הנאמר ואם בגלל זה אתה בוחר להתעלם ממני להבא זו זכותך, בכל מקרה זה לא גורע מההערכה שלי אליך ולחברי הפורום האחרים ולידע שלכם ולעזרה שאתם נותנים.

מיכאל חג שמח

לאחרונה ,יותר נכון בחודשים האחרונים ההתנהגות שלך בפורום די תמוהה בעיניי.מצד אחד אתה מאוד עוזר לאנשים וזה יפה מאוד ומצד שני אתה גוער כמעט בכל אחד שמועד קלות.אז מה יוצא מזה? הפורום נועד לאנשים שרוצים לחלוק מידע ללא תמורה כלשהי ואם מישהו טעה אז גם זה קורה.
למה אתה הורס לעצמך?

חג שמח איש יקר

שלום
ממש לא!
חזרתי כמה פעמים על העובדה שאני לא מבין מה משמעות הדברים שהאיש כתב. (קרא ותבין שיש בעיה).
הוא התעקש שמישהו שאני שלחתי אותו אליו (מר טסלר, מאודיופיל) אמר את הדברים!
אח"כ הסתבר שנפלה טעות בהדפסה שלו, מר טסלר לא אמר את "זה" ואילו אני הוא זה שננזפתי, איך לא הצלחתי לעלות על הכוונה שלו בעצמי...
שלא להזכיר שעד שלא שאלתי אם כך הוא חושב לסיים את הדיון, נמצאה הדרך ל ידו לכתוב את הדברים נכון!
אז לאור השאלות שיש פה לאחרונה, שאנשים שואלים במידור וחושבים שאנחנו קוסמים משועממים, שצריכים לענות להם כי אחרת נמות פה משיעמום,
אז לא!

נ.ב.
אגב, פניתי אליך לפני כמה חודשים בפרטי, (על שנאי של PRO JECT למגבר אוזניות (220V)) ועד היום לא קיבלתי תשובה!

אצלנו לא נצפו הבדלים בין איך שראו

כשהמקור מחובר ישירות למסך ובין איך שרואים עכשיו, כשהמקור מחובר לרסיבר. אז מהבחינה הזו נראה לי שעדיף לך לחבר לרסיבר.
מבחינת אורך הכבלים, כמות הכבלים והנוחות - בטח ובטח שעדיף.

אל תעלב גם ממני - אבל נראה לי שכמה שזה מעניין, מפרט, באמת שמה שחשוב זה מה שאתה שומע בסוף. לא משנה כמה כסף אתה הולך להשקיע. משנה מה המקסימום שאתה יכול להוציא, לא?

למעלה