הבדלים בין 2 דגמי רסיבר של ימאהה

• פותח הנושא rush2
  • פורסם בתאריך

rush2

New member
הבדלים בין 2 דגמי רסיבר של ימאהה

מישהו יכול לעזור לי למצוא את ההבדלים בין הדגמים:
ימאהה HTR-3063
ימאהה RX-V371

ה 3063 נמכר במבצע ב 1100 ש"ח במחסני חשמל, וה 371 נמכר ב 1450.

2. עוד אופציות שיש לי הן פיוניר VSX521 ב 1600 ש"ח וימאהה RXV467 מיד שנייה בסביבות 1300 (דגם הרבה יותר מתקדם מהאחרים אבל קצת מרגיש לא נוח לקנות ממישהו אני מעדיף חדש....).

תוכלו לעזור בהתלבטות/לייעץ במה כדאי לבחור ?

מה זה אומר..

שלום וחג שמח
ע"פ הקישור: http://receivers.findthebest.com/compare/35-72/Yamaha-RX-V371-vs-Yamaha-HTR-3063
ה-HTR-3063 אינו תומך בפיענוח HD (DTS-HD Master Audio ו-Dolby TrueHD שהם שיטות הקידוד של הפס קול בבלו ריי (HD).
אגב, שיטות אילו יכולות לעבור רק בחיבור HDMI ואינן עוברות בחיבור אופטי או COAX.

מכאן אני מסיק שה-HTR-3063 הוא דגם מיושן יותר. כיום לכל החברות המובילות ברסיברים, שיטות ה-HD מוכללות אפילו במוצרי הכניסה.
ולא הייתי שש לקחת אותו.

rush2

New member
חיבור אופטי וקואקס

האם זה נכון שקואקס יותר איכותי מאופטי?
אמרו לי באיזו חנות שהרמה של חיבור הקואקס נתונה ב "קירבה לקואקס"... אמת?

לא נכון

שלום
המסר העובר בקואקס ואופטי אחד הם: PCM בפורמט S/PDIF. מה שמשפיע הוא ה-JITTER
השפעת כבל COAX (מתואם 75 אוהם או לא!) גדולה מהשפעת כבל אופטי, שאינו זקוק לתאום שכזה.
לכן, אני אישית הייתי מעדיף את האופטי בין ה-2.
מנסיון, חיבור כבל כזה לא משפיע. בטח לא במע' וחדרים שבהם אנו דנים פה (הרסיבר הכי זול של ימהה למשל).
זה מגוחך לחפש איכויות בהבדל בין לחצן הילוכים בהגה מטיטניום או אלומיניום, למזדה 3.

לגבי מה שאמרו לך בחנות, אני לא מבין את המשפט. לכן מבחינתי אין לה משמעות בשפות שאני מבין.

rush2

New member
דווקא אמר את זה הבחור מאודיופיל שאתה המלצת...

dts

New member
פנטזיות אודיופיליות נטו

מדובר באות דיגיטלי בעל תקן אחיד ואין ממנו סטיות לחלוטין
האות באם מגיע מנגן אופטי כל שהוא מתחיל כאור ברצף של 0 , 1 והתווך בו הוא עובר ממש לא משנה גם אם הוא התחיל את דרכו כאור.

רני - יש הבדל אבל לא תמיד ניכר

שלום
הרעיון של אם זה דיגיטאלי (0 ו-1) אז הכל אותו הדבר, כבר מאחורינו.
כן, גם אם זה רק 0 ו-1 יש מקום להבדלים.
לך וקרא את המאמר על JITTER ותראה שהתזמון שלהם משנה.
מה שנכון שהוא עשוי להיות קטן מאוד ולא בכל מקרה ניתן להבחין בו...

זה כדי להיות "פוליטיקאלי קורקט" בהעברת מידע מוותיקי הפורום לחדשים.
עבור אחד שרוכש רסיבר מרמת כניסה של ימהה, וכל ייתר הציוד באותה רמה או פחות, האם זה משנה?
אז שם התשובה היא שלא.

dts

New member
יותר נכון לא ניכר תמיד

סיפורי הג'יטר נחמדים לפסח וטובים לפרנסה של סוחרי האנטי ג'יטר ולעוד מעט פרקטיקה מדעית חביבה ובזה זה נגמר.
לא נעשה יותר מידי רעש שרוזי לא יתעורר ...

חשש לחמץ

שלום רני
יש לו פורום אחר בו כולם כמוהו (מי יותר ומי פחות). לא נראה לי שישחית זמנו לריק אצלנו.
סיפורי הג'יטר טובים לכל המקומות שבהם לא נעשה ביעור חמץ.
ראה תשובתי לרומן.

רומן ט

New member
עוד פעם השטות הזו של הג'יטר?

זה היה רלבנטי אולי במכשירים מלפני 20 שנה.
(נכון שלחלק מהאודיופילים יש באמת מכשירים כאלה או יותר עתיקים)

איזה לפני 20 שנה? זה היה היום בבוקר...

שלום
לטובת האמת הצרופה, מי מחבר בכבל דיגיטאלי (אופטי או קואקס) ובין מה למה?
אז כל מי שהמרכיב העיקרי שלו זה רסיבר, ושם קבורים כל הממירים, תשובתך נכונה. הרסיברים של היום טובים משהיו לפני 20 שנה בנושא זה.
אבל כאשר אותו פלוני, שואל את השאלה בחנות אז המוכר שמתימר לענות תשובה מלומדת, הוא לא עונה על רסיברים!
גם אם הקונה אינו מתכוון להוציא יותר מ-1,400 ש"ח על רסיבר של ימהה ודגם מלפני 3 שנים.
הוא מתיחס ל-HI END של ממירי DAC מסוגים ורמות שנעות בין מאות $ לעשרות אלפי $. חלקם מוצרי בוטיק!
שם המעגל המיוחל לא בהכרח ברמה המדוברת (ברסיברים של היום) ויש לכך סיבות. אחת מהם, כי האודיופילים (הטפשים) מחשיבים השפעה,
כסממן לאיכות המוצר. אז ברסיבר הבינוני לא נכרת השפעה, ואילו בממיר היקר והיחודי יש גם יש השפעה!
בינגו. כאן הונחה התשתית לחובב הבינוני הטיפש (שלא מבחין בהבדל) והאודיופיל החכם (שמבדיל גם מבדיל!).
זאת וגם זאת, שרבים מתממשקים היום ב-USB (סינכרוני ואסינכרוני) ב-24/96 וכו'. ולכל אחד השפעה משלו (כדברי האודיופילים...).
שלא להזכיר HDMI.
חלקם של אותם אודיופילים, מחשיב את הממיר הפנימי של הנגן כצליל שעבורו שילם ממיטב כספו (שוב, אלפי וגם עשרות אלפי $),
וזה לטעמו נשמע עדיף על שימוש בממיר חיצוני. כל שכן אם דרגת היציאה שפופרתית, ויש בה מרכיבים מיוחדים, כמו יציאות XLR.

אז לפני שמשיבים תשובה כוללנית, המבטלת את הבעיה ושמה את כל המוצרים בסל אחד, מוטב לבדוק. במיוחד למי ששמו מתנוסס בצבע!

לא מבין מה הוא או אתה אומרים

שלום
רצף המילים אינו מוכר לי. ואני מצליח להבין למה הכוונה.
או שאתה משנה משהו בהעברת המסר, או שהדברים נאמרו בהקשר שונה.
לי זה לא מתקשר לכלום.

מה זה:
שהרמה של חיבור הקואקס נתונה ב "קירבה לקואקס"... אמת?

האם אתה מבין מה הוא אמר (הרי אתה מצטט)?

שלום
גם אם המלצתי על חנות, זה לא אומר שכל מה שיגידו לך שם, מאושר גם אוטומטית.
ומאחר ואני מכיר את מר בני טסלר כמניין שנותי בתחביב, אני מסופק מאוד אם האיש אמר משהו כזה...
למשפא שלך אין משמעות או מובן מבחינתי בשפה העברית! ללא קשר לאם זה נכון טכנית או בהקשר לתחביב.
כאשר רצף המילים כשאלה יופיע באופן מובן (לפחות תחבירית), אוכל להתיחס.
אם כל ההתיחסות שלך זה שאני שלחתי אותך לשם, ככל הנראה שאתה מחפש לסיים את הדיון.

rush2

New member
לא מחפש לסיים את הדיון

אני דווקא באמת מתעניין...
ברור שאם המלצת לי על חנות מסויימת זה לא אומר שאתה מאשר כל מה שיגידו לי שם.

לעניינינו:
דיברתי עם המוכר על רסיבר מסויים שהציע לי, שאלתי אותו כמה כניסות HDMI קיימות שם, הוא ענה לי שלדעתו מספר הכניסות הוא האלה הוא פחות חשוב משום שעדיף להעביר את התמונה ישירות למסך במקום להעביר אותה מיתוג נוסף (זה משהו שנראה לי הכי הגיוני מלכתכילה אבל כשהתחלתי להתעניין בנושא בכל החנויות הסתכלו עלי בצורה "עקומה" כשאמרתי להם שאני מתכנן לחבר את מקורות התמונה למסך כל אחד בחיבור נפרד ואז הסאונד מהמכשירים המיועדים בחיבור נפרד ישירות לרסיבר..).
המוכר המשיך ואמר שיש לרסיבר המדובר מספיק כניסות של סאונד, שאלתי כמה מהן אופטיות והוא ענה שיש 2 כניסות אופטיות ועוד כמה קואקסיאליות, השאלה הבאה שלי הייתה איזה חיבור עדיף יותר- אופטי או קואקסיאלי, המוכר השיב שהאיכות של העברת הסאונד האופטית נמדדת בקירבה לקואקס, (אולי לא ציטוט מדוייק אבל בהחלט זה מה שנאמר ואני לא מבין מה כל כך לא מובן תחבירית במשפט הזה, אני הבנתי אותו בצורה שאולי יש איזה נתון מסויים של "90% מקואקס" או "95% מקואקס" וכד' ואז ברור שחיבור קואקסיאלי הוא איכותי יותר).

תמיד היה נראה לי שחיבור אופטי הוא האיכותי מכולם, ולכן מצאתי לנכון לאמת בפורום את מה שנאמר לי בחנות.

הערה:
כל השאלות שאני שואל זה משום שהנושא מאוד מעניין אותי, וזה שכרגע אינני מתכוון להשקיע במערכות יקרות ואיכותיות במיוחד ומכוון למערכות במה שנקרא "רמת כניסה" זה לא אומר שאם אני שואל שאלה אז אין צורך להשיב עליה בצורה מקצועית, או שאם כבר משיבים אז להוסיף הערה כגון "עבור אחד שרוכש רסיבר מרמת כניסה של ימהה, וכל ייתר הציוד באותה רמה או פחות, האם זה משנה?"
אני מודה לכל מי שמיעץ ועונה לי על השאלות אבל זה קצת לא נוח כל ההערות האלו, וזאת בדיוק ההרגשה שנותנים גם בחנויות, שאם אני לא בא לקנות מערכות של עשרות אלפי שקלים אז מיד המוכרים מתייחסים מעט בזלזול לשאלות ואם אני קצת מתעניין במפרט של רמקול או רסיבר אומרים ש"מה חשוב לך המפרט אתה קונה מפרט או מערכת" (גם משפט שאמר הבחור מאודיופיל), או "מה זה משנה לך כמה db יש לרמקולים בוא תשמע איזה סאונד, מה- אתה צריך יותר מזה...?"

אז בדיוק מהסיבה הזאת אני פונה לפורום בכל השאלות האלה, כי בחנויות אני כבר יודע שלא יתייחסו לשאלות שלי ברצינות המתבקשת ואני מצפה שלפחות כאן זה כן יקרה משום שגם אם יכול להיות כרגע התשובות לא הכי משמעותיות לגבי המערכת שאני מחפש אולי דווקא לאחרים שצופים בפורום ומחפשים מידע זה כן יעזור, ואולי גם לי אם ארצה לאחר תקופה מסויימת כן להשתדרג למערכת ברמה גבוהה יותר.
בכל מקרה השאלות שלי נובעות מהתעניינות נטו ואני מודה לכל מי שטורח ועונה עליהן.

רומן ט

New member
המוכר או לא מבין שום דבר, או מחרטט אותך,

או גם וגם.

הכי טוב לחבר את כל המקורות ב-HDMI (אם אפשר) לרסיבר, ומשם בכבל אחד למסך.
לא יהיה שום איבוד איכות בגלל המיתוג - מדובר באות דיגיטלי לזעזאזל.
יכולה להיות פגיעה באיכות (או דוקא שיפור), אם הרסיבר גם יבצע עיבוד מסוים על אות הוידאו (אבל ברסיברים ברמת כניסה בד"כ הפיצ'ר הזה לא כל כך קיים ממילא), אבל תמיד אפשר להגדיר שהאות יועבר כמות שהוא (passthrough)

ברגע שאתה מחבר את המקורות לרסיבר ב-HDMI, אתה מקבל תמיכה בפורמטי הסאונד החדשים, אתה מקבל OSD, ואתה חוסך בכבלים מיותרים ולחיצות מיותרות בשלט של הטלויזיה.

לגבי הבדל בין חיבור אופטי לקואקסיאלי, הרי שאין שום הבדל בסאונד.
שניהם מעבירים S/PDIF שהוא דיגיטלי.
ההבדלים הם רק בכבל ובחיבור עצמו - הכבל האופטי מאוד דק ושביר, וכבל קואקסיאלי חשוף לרעשים שיכולים לגרום לניתוקים בסאונד באורכי כבלים מאוד מאוד ארוכים (לא רלבנטי בכלל אצלך בבית).

אצלי הממיר של הוט (HD מקליט) מחובר ישירות למס

ישירות למסך כי המתקין פשוט לא הצליח לחבר אותו דרך הרסיבר.
בכל מקרה הוא טען כי יש לחבר את הסאונד בנפרד כי אחרת לא אוכל לקבל דולבי!

אבל שאר המכשירים מחוברים דרך הרסיבר, מה שהכי נוח וכמובן - וקיבלת הסבר
מרומן - הכי נכון לעשות.

דרך החיבור של ממיר הוט היא "עקומה" בגלל כשל כלשהו בציוד שלהם.

ממיר הוט: HD ורגיל

שלום
למיטב ידיעתי הממיר המקליט של הוט עדין בניסוי (בטה).
לגבי הממיר הרגיל (HD) והממיר הרגיל (לא HD), תלוי באיזה תכנים צופים, ואיזה TV יש לך.
רוב התכנים הם SD ערוצים מתחת ל-500...וגם בערוצי ה-HD התכנים לא תמיד HD!
סה"כ תכני HD יכול להעביר רק ממיר HD.
אבל במקרה שלי, הממיר HD נראה פחות טוב בתכני SD מהממיר הרגיל (וגם מקליט).
לצערי הכבלים אינם ממש קנה מידה לאיכויות המדוברות.

למעלה