האתר של תוכנית הטלביזיה שתשודר

האתר של תוכנית הטלביזיה שתשודר

ביום א'
קישור נראה ממש אחלה

arielbf71

New member
השאלון המקורי

היי אני אריאל איילון (שבנה את הגרסה הישראלית של המבחן - אתם יכולים לבדוק את זה ב"אודות התוכנית") בואו לבקר באתר שלי www.midgam.com "מבחן הזוגיות" הוא שאלון "סגנונות של אהבה" שמופיע תחת המדור "מודעות עצמית"->"זוגיות, אהבה ויחסים" המבחן מדויק יותר והמשוב מפורט יותר... ויש שאלונים נוספים מחכה לכם (-:

אשמח אם תתן לנו רקע קצר...

על התאוריה הפסיכולוגית שעומדת בבסיסו של המבן (מודה,אני תלמידת פסיכולוגיה סקרנית
).

arielbf71

New member
לגבי הרקע

יש רקע למבחן במשוב האישי שאני נותן לאחר שאנשים ממלאים את השאלון אצלי באתר... שכולל גם רפרנס מדויק (בשבילך) למאמר המקורי של השאלון (שהופיע ב- Journal of Personality and Social Psychology) גם כדאי לענות אצלי באתר. כמו שכתבתי השאלון אצלי מדויק יותר והמשוב מלא יותר.

אני עניתי...

ושלחתי גם את בן זוגי לענות
חבל שהאתר לא עושה את הקישור בין התשובות גם עבור כל זוג בנפרד, בכל הנוגע לשאלון הערכת הזוגיות. אני חושבת שכדאי לעשות יותר פירסום אינטרנטי לעניין,אני אחשוב על זה...

השאלה היא- מה עושים עם התוצאות?

האם זה מבחן שהמטרה שלו היא רק לדעת אם בחרנו נכון או טעינו? או שהמטרה היא להגיע לסמקנה האם לפרק את חבילה או להמשיך? או שבאמת המבחן נותן איזה אינפורמציה מועילה נוספת שמרמזת לנו על מה אפשר לשנות במערכת היחסים כדי לשפר אותה? כי לפי מה שאני מבינה, המבחן מתבסס על תכונות אופי פסיכולוגיות שלא ניתנות לשינוי, אז בשביל מה בכלל להיכנס לזה? נכון, ההחלטה אם כדאי לפרק את החבילה או להמשיך היא החלטה חשובה, אבל אוי ואבוי לנו אם נסתמך על מבחן חיצוני כדי להגיע להחלטה כזאת, ולא נרגיש את זה בלי שמישהו יגיד לנו מה היו תוצאות מבחן כלשהו...

arielbf71

New member
מה עושים עם התוצאות...

אני, כפסיכולוג, לא מקבל את העניין "לא ניתן לשינוי" גם תכונות אישיות משתנות וגם אופי הזוגיות שלנו משתנה בהתאם לקשר בו אנחנו נמצאים. אם את במערכת זוגית אז אם את ובן זוגך תעשו את המבחן תוכלו לגלות ואולי להגדיר טוב יותר את המקורות לדילמות והקונפליקטים הבסיסיים ביניכם. זה דווקא פותח פתח לדיאלוג לקידום של הבנה הדדית. אם את מחפשת בן זוג, השאלון יכול להפנות אותך לכיוונים שיכולים להתאים לך. זו גם סיבה טובה לעשות את המבחן המקורי באתר שלי שם את יכולה לקבל תמונה מלאה יותר (בעזרת מבחן זה ואחרים) שלך ושל בן הזוג השלך.

מת1קה

New member
הנה התוצאה שלי

אתם מאמינים שהדבר החשוב ביותר במערכת יחסים זוגית הוא תחושתכם כי בן הזוג שבחרתם הוא המתאים לכם ביותר ושפוטנציאל הזוגיות שלכם תלוי בחוויות נעימות יותר ונעימות פחות שתעברו יחד. אז מה זה אומר על הזוגיות שלי?

arielbf71

New member
שאלה טובה

מהשאלה שלך אין לי מושג...
אגב, אנחנו לא אומרים שהדבר החשוב ביותר הוא ההרגשה שבחרנו את בן הזוג הנכון... מה שכן אומרים שניתן להבין מערכות יחסים זוגיות במסגרת הסגנון הנוצר בתוך המערכת הזוגית בקרב כל אחד מבני הזוג. אם מבינים סגנונות אלו שנוצרים אפשר להבין את הדינמיקה בין בני הזוג בצורה טובה יותר. ההבנה של הדינמיקה הזו יכולה להוביל לשיפור ביחסים...

למעלה