האתגר השבועי לשבוע 10 - 16 ביוני, 2012

ronga

New member
האתגר השבועי לשבוע 10 - 16 ביוני, 2012

נושא השירשור הוא -
זמן
- מימד שלם עם כל המשמעויות שיש לו
שימו לב שכל תמונה בנושא היא לגיטימית אך לא פעם מתבקש בכזה נושא להכניס "מימד" :) \ טכניקה של שילוב יותר מתמונה אחת ע"מ ליצור את התמונה היחידה שלכם לתחרות ,לא חובה כמובן אבל לא "להתבייש" אם צריך
בהצלחה
רון

הודעה מנהלתית

אנא קראו את חוקי האתגר אשר מופיעים בקישור הבא: [URL]http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article[/URL].aspx?ForumId=215&aId=103093
הקפידו מאוד בעניינים אלו:
מותר להעלות תמונה אחת בלבד לאתגר!
אין להגיב לתמונות באתגר פעיל! ניתן לשאול שאלות כלליות על האתגר תחת ההודעה המתאימה בשרשור האתגר שנמצאת כתגובה להודעה זו. בכל מקרה אין לחוות דעה על התמונות המשתתפות באתגר עד שיסתיים. לאחר שהאתגר הסתיים ניתן להגיב לתמונות ולדון בהן.
על התמונות המועלות לאתגר להיות בגודל המתאים והנוח לפתיחה, על פי נהלי הפורום. הגודל המומלץ הוא עד 800 פיקסלים בצידה הארוך של התמונה.

boringvered

New member
אפשר הסבר ל"טכניקה"?

אני מבינה שאתה לא מנסה להנחות אותנו במדוייק, אבל ההסבר שלך די מעורפל...
האם לעשות מונטאז'? לכך הכוונה? האם קולאז' שמתאר התרחשות לאורך זמן? האם זה תקני למטרת האתגר הזה?

ורד

Dani Barchana

New member
בעיה קלה + קישור שעובד

כללי האתגר.

הבעיה - סעיף 3.3 ו 3.4
3.3. התמונות יכולות לעבור עיבוד ועריכה כל עוד לא מתבצעת מניפולציה על הצילום עצמו. ניתן לתקן חשיפה, איזון לבן, ביצוע קרופ, המרה לשחור/לבן, חיזוק צבעים, ניקוי לכלוך ופגמים, יישור אופק וכיו"ב. אין לשתול בתמונה אלמנטים שלא היו בצילום המקורי, אין לבנות פוטומונטאז', קולאז' או כל מניפולציה אחרת אשר משנה את התצלום המקורי או משתמשת ביותר מצילום אחד על מנת להרכיב את התמונה (למעט HDR).

3.4. סעיף 3.3 לא רלוונטי במקרה שנושא האתגר הוא מניפולציה מסוג שהיא כדוגמת פוטומונטאז'.

נא להגדיר בדיוק האם זהו אתגר שכולל פוטומונטאג' למען הסר ספק.

תודה.

ronga

New member
ללא פוטומונטאז', כן לקולאז' (לא חובה) דוגמה:

הנה שניה בזמן

ALIsuperstar

New member
אם זה מה שאתה מצפה מהאתגר...

אז זו בעיה, כי ברור שיש פה כמה תמונות שמחוברות לתמונה אחת... זה לא לפי חוקי האתגר כי יש פה כמה תמונות. אני העלתי פעם תמונה שיש בה שתי תמונות מחוברות, אני נפסלתי...

shlomki

New member
ההגדרה עדיין בעייתית

אחת ממטרות האתגר בפורום היא לפתח את היכולת הצילומית של הגולשים.
קולאז' נוגד מעט את הרעיון הזה, כי הוא נועד "לפצות" על כך שהסיפור לא עבר בתמונה אחת ולכן המשתתפים נעזרים בתמונות נוספות.

אם האתגר כולו מוגדר כתמונות קולאז' זה דבר אחר כיוון שההזדמנות שווה בין כל המשתתפים. אך כשהקולאז' הוא לא מנדטורי, חלק מהמשתתפים יתאמצו להעביר את הסיפור בתמונה אחת וחלק לא, מה שיוצר קושי בשיפוט ולכן גם הזדמנות זכיה לא שווה.

ALIsuperstar

New member
אולי בעצם אנחנו טיפה מגזימים לא?

הוא נתן הצעה שהיא לא נכונה, אבל אני עדיין חושב שהאתגר "זמן" הוא ממש מצויין, עצם הקולאז' נוגד את חוקי הפורום, אבל נושא האתגר עצמו אינו בעייתי בכלל, ולוח למקומות מאוד מעניינים.
אפשר להגדיר שנוותר על הקולאז', כי זה יותר מתמונה אחת... וזהו. נפתרה הבעיה...
עצם העובדה שלהפוך את האתגר לקולאז' הוא מעניין בצורה יצירתית מאוד אבל שוב לא מתאים לחוקי האתגר.

ronga

New member
קיבלתי...האתגר ללא קולאז'ים.. הנושא "זמן"

בהצלחה לכולם

ALIsuperstar

New member
תפתח תגובה עם כוכביות כמ ושפתחת לגבי התגובות

כדי שנדע היכן לפרסם את התמונות :)

ו
נ.ב. אחלה נושא לאתגר :)

sagiKor

New member
לדעתי

צריך לקבל החלטה כחלק מדרישות האתגר, האם האתגר הוא קולאג' או לא.
ואם להגיד את האמת, סדרה כמו שהעלת לא מעבירה "זמן" כנושא ללא הטקסט המצורף ואז כבר יש כאן אילוץ שלא עובר ויזואלית.

Malcolm X

New member
דעתי הצנועה...

האתגר הקודם הצליח כי זה היה נושא עממי, פשוט ומשמח...
עיבודים, עריכות ועניינים לדעתי סתם יגרמו לאנשים לוותר. אבל זאת דעתי בלבד...

shlomki

New member
תוצאות האתגר והנושא החדש יעלו בקרוב

אני מודע לעיכוב, עמכם הסליחה.

tamirzak1

New member
8 תמונות לאתגר. אמממ. לא משהו. לעומת האתגר

הקודם עם הרבה תמונות.
כנראה שהכל תלוי בנושא ולא באתגרי ה"צא בחוץ" שכל כך התלוננו עליהם.
רק ל-8 היו תמונות קשורות בארכיון שנכנסו לאתגר.

ובכל אופן בלי קשר לתוצאות כל הכבוד לאלה שכן הכניסו תמונות. את רובן אני אהבתי ויש בהן אומנות טובה. שאפו.

shlomki

New member
לא בדיוק

נושא האתגר משחק חלק חשוב מאוד בהשתתפות, זה נכון.
גם הגדרתו הברורה קשורה לכך והנושא לא הוגדר בצורה טובה.

בנוסף, לאתגר "צא בחוץ" במתכונתו הקודמת היו את הבעיות שלו - בעיקר שלא היה מספיק זמן למשתמשים עסוקים לצלם תמונה.

רציתי לתת זמן לאתגר הישן לתפוס מחדש את תאוצתו לפני שמוציאים אתגר חדש שוב. יכול להיות שכבר אפשר עכשיו להוציא את האתגר המחודש שוב, אבחן את הנושא בקרוב.

Malcolm X

New member
הנושא היה חלש ולא ברור ולא רציני

אני אישית וויתרתי על האתגר כי זה היה מפוזר מדי ולא ברור ולא עשה חשק להשתתף. אני בטוח שאני לא לבד
הנושא הפעם לא היה מוצלח. קרה. קורה. יקרה. לא קרה כלום. עובדה שרק לפני שבוע היה השתתפות שיא. הבעיה אינה באתגר

shlomki

New member
השיפוט עבר לזוכה במקום השני - sagiKor

תודה לשגיא על המענה המהיר.

Dani Barchana

New member
שרשרו תמונות רק להודעה זאת, בבקשה

להזכירכם, זהו אתגר "רגיל" - תמונה אחת ללא קולאג' או פוטומונטאג'.
תודה

ALIsuperstar

New member
לעולמי עולמים אמן

כואב לדעת, שעל הצלם הזה לא תמצאו שום דבר... הזמן נעצר בשבילו :(

למעלה