הארץ מתלונן על חוקר שב"כ השובר מחבלים בני בריתם של שוקן

הארץ מתלונן על חוקר שב"כ השובר מחבלים בני בריתם של שוקן

וחבריו הבמצדדים במחבלים במקום בבני עמם.
מה הפלא? אחוזים נכבדים מהעיתיון שייכים לצאצא של נאצים!
 

jackie111

Well-known member
מאות נחקרים התלוננו, אך משרד המשפטים לא פתח באף חקירה

נגד איש שב"כ.

יחידת מבת"ן הוקמה כדי לחקור תלונות של נחקרים בשב"כ, אך מעסיקה חוקר אחד בלבד. חרף עשרות "בירורים" שנפתחו בשנים האחרונות בעקבות תלונות על עינויים, אף אחד מהם לא הבשיל לחקירה.
"באו שישה חוקרים ואמרו לי: 'אתה צריך לדבר. תסתכל על התמונה של הבן שלך. חבל שהבן שלך יפתח את העין שלו ולא יהיה לו אבא, או שיהיה לו אבא בלי רגל או יד'", משחזר פ', פלסטיני מדרום הגדה, את מה שעבר עליו בחקירת שירות הביטחון הכללי. פ', שריצה במצטבר 12 שנה בכלא הישראלי בשל חברות בחמאס וסחר בנשק, נחקר בשב"כ בפעם האחרונה ב–2012. לטענתו, בעת החקירה עבר עינויים קשים. "חבל שהילד הזה יהיה יתום", הוא מצטט את שאמרו לו, לדבריו, חוקרי השירות.
בתום החקירה שעבר, שכללה לטענתו מכות קשות ועינויים נוספים, הגיש פ' תלונה למבקר תלונות הנחקרים בשב"כ (מבת"ן), היחידה במשרד המשפטים שאמורה לחקור תלונות נגד אנשי השירות. בתלונתו תיאר מסכת התעללות חמורה. בחלוף שלוש שנים נסגר התיק. פ' מספר שהופתע, אבל מי שמכיר את פעילות המחלקה — מעין מקבילה של המחלקה לחקירות שוטרים בנוגע לחקירות שב"כ — יכול היה לצפות זאת מראש.
נתונים שנחשפים לבקשת "הארץ" מגלים כי בכל שנות פעילותה לא פתחה מבת"ן ולו חקירה פלילית אחת, וכי מעולם לא הגישה כתב אישום — זאת אף שקיבלה מאות תלונות ופתחה בעשרות בירורים לפחות. ל"הארץ" נודע כי היחידה סובלת ממחסור קשה בכוח אדם, ומעסיקה חוקר אחד בלבד. בפועל היא אינה מתערבת בעבודת השירות — גם כאשר נחקרים מספרים שעברו עינויים האסורים לפי הדין הישראלי, לרבות מכות קשות ומניעת שינה קיצונית.
מדיניות סגירת התיקים של מבת"ן לא השתנתה כלל גם בשנים האחרונות, אחרי שעברה היחידה מניהולו הישיר של השב"כ למשרד המשפטים.


ועוד.....

http://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.3145349
 
לך לראי ותבקש סליחה מעצמך

על יחסך המזובל לערבים
בושה שיש כאלה כמותך המתקראים יהודים
 
למעלה