האפור היום אפור מאוד...

בואי נסכים על המבורך

ונשאיר פתוח (בעיקר כדי לא לסכסך ולחשוף סודות מיגדריים :) את השיוך הספציפי לענייני הלב ..

מה את אומרת ?

דווקא אשמח לשמוע מה ההבדל המגדרי לדעתך

כי גיליתי שגם גברים מתאהבים ולא רק מזיינים ושגם נשים לפעמים רוצות רק סקס טוב.

ואת מתביישת לבקש ממני להסביר ?

ועושה את זה דרכה ?!

אני חושב

שהבסיס להבדל המיגדרי מקופל (מת על המילה הזו ..... :) בדיוק במה שאת עצמך אומרת ...

נו אבל זה לא עובד

עם האישה הנכונה כל אחד יתאהב ונשים שיצאו קצת מהנורמות המגדריות שלימדו אותן (שסקס זה רע וטמא ואת שרמוטה אם את נותנת) לומדות להינות גם מסקס בלי התאהבות. וכך או כך יש בסקס פוטנציאל של יצירת אינטימיות לשני הצדדים.

להתאהב זה מוי כיף...

בלי קשר למיגדר לדעתי
הפרפרים האלה שמעופפים מעל לראש זה באמת אושר
אני לא חושב שגברים חסרים את הגנים להתאהב. כשם שאני לא חושב שנשים נעדרות את הגנים להזדיין לשם אורגזמה בלבד.
ועדיין,
אם אני בוחר להיתפס למשפט האחרון שלך - אינטימיות - בעיניים נשיות ובעיניים גבריות זה הרבה פעמים דברים שונים, ממש כשם שהטריגרים והמוטיבציות שונים בין המיגדרים.

אני דווקא אשמח לגלות את הנשים שרק

רוצות סקס טוב
.
טוב, לא באמת, זאת סתם היתה הרמה להנחתה
.

אחלה דיון מתפתח פה. אני לומד כמעט מכל תגובה.

liansun

New member
כמו

שהתייחסתי בהמשך....
אני בעד לטפל בזוגיות בבית , ללא צורך לקטע את הקשרים בחוץ.
אני אפילו חושבת שזה נותן שקט ויציבות כל שהיא ומאפשר לגייס את הכוחות לפעול בבית.
אבל יש גישות שונות לכל דבר,
ויש החושבים כי על מנת להצליח בשיקום הזוגיות, צריך להיות פנויים לגמרי אליה ולהתמקד רק בה.

לילה 74

New member
שתי מדינות לשני עמים!

וברצינות, לדעתי פתיחת זוגיות ואו סגירתה לא קשורים לעצם הבעיה או הקושי. פתיחת זוגיות מעולם לא היוותה פתרון לבעיות בתוך הזוגיות כך שמכאן כנראה שסגירתה גם לא תביא את הפתרון המיוחל. יש להביט לבעיה האמיתית בלבן של העיניים ולטפל בה ולא לברוח להחלטות הרות גורל שישברו את הלב לכם ולעוד אנשים שמעורבים . בקיצור, רק הידברות תביא שלום! (לא לזרוק עלי ביצים וירטואליות בבקשה)

דוגמא קלאסית

לאיך אנשים תמיד יכולים לראות את הדברים רק מהזוית הצרה שלהם.
מבחינתך הזוגיות הפתוחה היא איזה כס קדוש שצריך להגן עליו
אני לא יודע אם את מכירה את הנפשות הפועלות, אני לא מכיר, אבל מאיפה הקביעה שבמקרה שלהם אין בעיות שנוצרו מפתיחת הזוגיות?
&nbsp
אני מסכים עם המבקר, שאם נוצר מצב שאחד מבני הזוג לא מסוגל לתקופה או בכלל להתמודד עם הפתיחה אז צריך קודם לסגור ולהרגיע ואחר כך לראות מה.

לילה 74

New member
אין שום דבר קדוש

בזוגיות פתוחה כמו שאין שום דבר קדוש בנישואין. בסך הכל ציינתי שבעייני זו לא הבעיה האמיתית (האם לסגור או לא).
אם סגירת הזוגיות באמת הייתה נותנת את השקט להסתכל פנימה אז כדאי. אך אם אחד מבני הזוג בעיצומו של קשר משמעותי בחוץ אני תוהה כיצד הסגירה תתן את השקט המיוחל ואפילו חושבת שההיפך הוא הנכון. הייתי מציעה אולי על פתרון זמני באמצע משהו כמו צינון של היחסים בחוץ לתקופת מה על מנת להתמקד בבעיות שבבית. אך לא פרידה או סגירה מוחלטת.
הצד שרוצה לסגור צריך לומר באומץ מה קשה וכואב לו (ולהתבונן איך ולמה הגיע למצב הזה) והצד שלא רוצה לסגור צריך לעשות כל שביכולתו, מבלי לפגוע מהותית בעצמו, כדי לעזור ולשפר את הרגשה הטובה והבטוחה של הצד השני.

איך את יודעת שזאת לא הבעיה האמיתית?

ואם הצד שרוצה לסגור יגיד באומץ שקשה לו וכואב לו ושהוא מרגיש שהפתיחה פגעה ביחסים שלהם ובמקום שלו אצל הצד השני?

לילה 74

New member
יכול להיות

אני רק טוענת (מנסיון!) שמקום של מישהו בליבנו לא נפגע כי אנחנו אוהבים בנוסף מישהו אחר. מי שנמצא בזוגיות פתוחה יש לו מקום גם וגם. אם זה לא המצב אז יש בעיה כי זו לא זוגיות פתיחה זה תחליף.
כשלי היו אישוז של חוסר בטחון בקשר עם בעלי (והיו לי) יכולתי לראות גם את החלק שלי בסיפור ואיך חוסר הבטחון הבסיסי שלי משפיע על תפיסת המציאות. אני יודעת שאני לא אהיה מוכנה להגביל את אהוביי בגלל שלי קשה או כואב. אני כן אשתף, אני כן אצפה להבנה וליחס ועזרה להכיל אך לא ארצה שמישהו יקריב את אושרו או את החופש שלו כי לי קשה (וגם הפוך)

ואני רק טוען

מנסיון!
שהנסיון שלך כולל רק את עצמך
ומה שנכון בשבילך לא בהכרח נכון למישהו אחר.
יכול להיות אפילו, לגמרי תאורטית ובלי להתייחס לאף אחד ספציפית כי בטח שאין אף אחד כזה כאן,
אבל תאורטית יכול להיות מצב כזה, שמישהו בזוגיות פתוחה, ימצא פתאום שאין לו כל כך הרבה מקום כמו שחשב, ושהאהבה למישהו אחר לגמרי פוגעת במקום של בן הזוג שלו בתוכו ואפילו קצת באה על חשבונה ושבן הזוג מרגיש את זה.
גם אם זה לא קרה לך - זה יכול לקרות.
ואז צריך להחליט מה יותר חשוב.

למעלה