האפור היום אפור מאוד...

לא הנוסף אומר לא מתאים לי אלא אני בוחרת

ואני חושבת שאני גם אמורה, להתחשב ברגשות של אחרים. גם של בן זוגי וגם של הנוספת שלו.
אם יש לי משבר זה לא אומר שאנשים אחרים אמורים לסבול מזה.
אם יש לי משבר אני צריכה להבין מה גורם למשבר הזה מול בן זוגי ואנחנו צריכים לפתור את זה. יכול להיות שעבור זה תידרש עצירה זמנית והתמקדות בקשר הראשי. לגיטימי. אני לא אגיד לבעלי באמצע מערכת יחסים לסגור אותה. באיזו זכות אני משחקת בגלל בעיות שלי ברגשות של אנשים אחרים?

עכשיו איבדת אותי לגמרי

אנחנו מדברים על "מקרה" או על עקרון?
ואיפה ראית כאן חידודי לשון?
אמרתי דברים שעולים לי בעקבות ההכנסה של "הצד הנוסף" לפוסט שמדבר על סגירה לצורך חשיבה. בחיי שלא חידדתי כאן שום לשון אבל מילא.

אין לי עקרון לא כאן בכל אופן

יש לי כאן קופסה עם הרבה דברים אבודים מהשבת הזאת
אתה מצטרף לחברה טובה.
כל מה שאמרת יפה ונכון.
הבנתי שאתה קושר אותי
לעניין ולכך כוונה תשובתי
ואם טעיתי אז סליחה.

אני מצטער

אני מבין שהנושא טעון ורגיש עבורך
ואני מצטער שאת עוברת שבת קשה
לא התכוונתי לפגוע
קצת קשה כאן לפעמים להלך בין דיונים תאורטיים לדיונים שמעורבים בהם אנשים

לילה 74

New member
זה לא רלוונטי לדיון

היא כותבת משהו מאוד נכון לגבי "מעמדם" של "הנוספים" וחוסר היכולת שלהם להשפיע על מצבם למרות שלעיתים הם בתוך קשר מאוד משמעותי.

כמו שכתבתי מטה

נראה לי ש"קשר מאד משמעותי" יהיה כזה כל עוד אין איום על הזוגיות הראשית.
מרגע שהיא תועמד תחת איום שלא ייפתר בדו-שיח בבית ובהסכמה סבירה לשני בני הזוג - הקשר השני/משני יעבור סיכול ממוקד גם אם זה יהיה כרוך בכאב לב (או ביצים :)

משהו שהנוספים (ולדעתי בעיקר הנוספות) צריכים להיות מודעים לו כשהן מתמסרות ..

לדעתי אתה טועה

אם זה לא נפתר בדו שיח כנראה שזה לא יפתר. לסגור את הקשר לא יעזור רק יגרום לתסכול וכאב לב מתמשכים. זו דעתי לפחות.

התכוונת

טועה ומטעה ....

אני חושב שזה מעבר לסגירת/אי סגירת קשר.
זה יותר עניין של ניהול סיכונים ( ...
) ושל התנהגות רציונלית/סמי רציונלית
ובעיקר של הפער המובנה בין גברים לנשים ..

אני חושבת שלא הייתי דורשת מבעלי לסגור קשר

שמשמעותי לו. איזה מן דבר זה? להגיד לו לוותר על משהו מהותי כי אני חסרת ביטחון?! לגרום לכאב לב כפול? ואיך זה יתרום לי? איך זה יעשה לי טוב, לשים אותו בכלוב? להכריח אותו לבחור בי?
&nbsp
וצחוקים בלתי נשלטים על "ניהול הסיכונים"

liansun

New member
בא לי

לצעוק בדיוק את מה שאת אומרת....
בעצם צעקתי.....

אגב זה נכון גם לנוסף שלי

בכלל יש משהו מאוד משחרר בלוותר על השליטה בעניין הזה. להגיע ממקום שרוצים שלבעל ולנוסף פשוט יהיה טוב. ולהבין שלגמרי לא חייבים שכל הטוב יגיע ממני. אני אוהבת אותם. לרצות שהכל יהיה קשור בי זה עניין של אגו בעיקר.

ממממ

אנחנו מדברים כללית נכון ? לא על פותחת הפוסט ... כי אני לא מכיר את הסיפור..
עקרונית - בדינמיקה של זוג, יש כמו שודאי תסכימי איתי מגוון של אתגרים, עליות וירידות לאורך הדרך, ואפשר ודאי לחשוב על סיטואציות שקשורות לביטחון ולדברים אחרים שעשויות להביא את זה לשולחן.
מכיר אפילו מקרה ספציפי שבו התאהבות שיצאה קצת מפרופורציה איימה לחסל את הקשר הראשי ...
ולפעמים, הדברים לוקחים זמן, ולפעמים איומים ספציפיים הם גדולים מידי בשביל קשר להתמודד איתם ...
Shit happens ...

ברור אבל תחשוב שניה רציונלית

זה איכשהו עובד הפוך על הפוך. כשאתה נאחז במישהו מרוב שאתה מפחד לאבד אותו המישהו הזה מרגיש חנוק. מרגיש בכלוב. כשאתה משחרר (אבל באמת לא כמניפולציה) אז אתה לוקח סיכון לכאורה שאולי תאבד. אבל כשמישהו מרגיש חופשי הוא לא מרגיש צורך ללכת. ואם הוא מרגיש צורך כזה כנראה שלא טוב לו מראש ועדיף לו שילך.
אתה יודע מהרגע שהפסקתי לפחד כל כך שמשהו יהרוס לי ולבעלי את הקשר והפסקתי לפחד מגירושין כל כך אני מרגישה שכל מה שאנחנו עושים מגיע ממקום יחסית חופשי. אני איתו רק כי אני רוצה. זה מקום משחרר וגם מעצים. אם ניפרד זה רק כי ככה כנראה יותר טוב לנו. ואם אנחנו יחד זה כי זה מבחירה. לא יודעת אם זה קשור למה שכתבת או לא...אולי לא.

אותי דווקא את לא צריכה לשכנע

כי אני כבר עברתי את האובדן של גירושין - ללא קשר לזוגיות מאפשרת .. סתם לזוגיות לא מוצלחת :)
אני בהחלט יכול להבין מצבים, אצל אנשים מסויימים, עם איומים מסויימים שהם כאלה שקשה להם מאד לחיות איתם.
וכשאיום כזה צץ - זה במקרה הטוב והמפותח יכול לעבור טיפול סמי-רציונלי.

אני מאד מאמין באמירה "If you love someone - set it free ...."
אבל כמו שאמרתי, יכול להבין את הקושי שיכול להיווצר בסיטואציות מסויימות. לא מצדיק את זה ..
רק יכול להאמין שבמבחן התוצאה - יקרה מה שאמרתי מעלה ..

לילה 74

New member

בתור פמינסטי אתה די שובינסט..

"משהו שהנוספים (ובעיקר הנוספות) צריכים להיות מודעים לו כשהן מתמסרות.."

באמת שלא

שוביניסט ..
אבל למדתי כן שיש הבדלים בין גברים לנשים ...
במיוחד בענייני ה-

לילה 74

New member
אתה יודע

יש גם הבדלים בין ערבים ליהודים ובין שמאלנים לימינים , דתיים וחילוניים ואפילו בין "הצל" לגדעון לוי ...

אבל סהכ, דווקא בעניני הלב, רובינו די דומים..

לילה 74

New member
וזה בלי קשר

שאני בהחלט מסכימה איתך שקיים הבדל מהותי (ומבורך) בין גברים לנשים....רק לאו דווקא בנושא שעליו כתבת .

למעלה