האנשים השתגעו וזה ניכר בכל פינה. אני גולש באתרי החדשות

poseidon111

Active member
האנשים השתגעו וזה ניכר בכל פינה. אני גולש באתרי החדשות

בכדי להתעדכן במה שקורה. רגיל? הכי רגיל בעולם. אבל מה, יש משהו שאני לא מצליח להבין.
זאת אומרת מבין, אבל קשה לי עם העיכול ועם המסקנות המתבקשות. בכל מקום אני רואה ידיעות חדשות ועדכונים על
כל פליט ריאליטי ליגה ז' ועל כל אחת שעושה לעצמה צבעים בשיער.
מה זה צריך להיות, ההתעסקות האובססיבית הזו? איזה אנשים ישמחו לשמוע שנינט בחרה שם
לבת שלה (אבל תתאזרו בסבלנות עד מחר כשנטיל את הפצצה) ואיזה אנשים דנים לפרטי פרטים בכל נוד שזמר זה או אחר מספר על ילדותו?
לא מבין את זה. מילא אנשים רוצים להפיג את הרצף של ידיעות צבאיות\כלכליות\ביבי, אבל מה זו הלהיטות הזו ללקט כל פיסת מידע טריוויאלית?
מה זה נותן ולמי? להגיד שאני לא חוטא בזה מידי פעם, כמובן שכן, אבל כשזה הופך
לנושאי שיחהמרכזיים וממושכים, זו כבר אופרה אחרת. התפלפלויות על קוצו של יוד על משמעות זו או אחרת
של אנשים, שבמקרה הטוב הם כלום ושום דבר פרט להופעה בריאליטי.
ההוא נישק או לא נישק, ההיא מדדה שמלה ושניהם היו בצימר (לא יודעים באילו תנוחות הם עשו את זה
למרבה הצער, אבל חכו לצילומים בלעדיים). איזה יופי, פעם זרקו להמונים גלאדיטורים מסוקסים, היום זורקים רכילות להמונים, וההמונים אומרים תודה.
בעעע.

FrankBlack

New member
אלה תהיות של לפני 10 שנים לפחות

זאת כבר קלישאה לכתוב שתרבות הריאליטי והסלבס היא קלישאה:)
קח את ערב טוב עם גיא פינס כמקרה מייצג.
עוד שנתיים שלוש 'ערב טוב עם גיא פינס' חוגגת 20 שנה.
לפי ויקיפדיה התכנית הזאת זכתה (שים לב) שמונה שנים רצופות בפרס האקדמיה לטלוויזיה למגזין הטלוויזיה הטוב ביותר ושבע פעמים רצופות בפרסי מסך הזהב לתוכנית מגזין.
לפני 4 שנים היא צמחה מ35 דקות ל50 דקות. עברה מערוץ נישתי בהוט לערוץ ציבורי.
יש לה שתי תכניות בת.
בקיצור, כל הצמיחה הזאת אומרת הכל.
אני זוכר שבתחילת הדרך גיא פינס בעצמו אמר באיזה ראיון שהוא לא רוצה לעשות את זה כל החיים.
אבל מה לעשות שקשה לשחוט תרנגולת שמטילה וואחד ביצי זהב.
במקום העבודה הקודם שלי הייתי מרים ווליום באזניות, רק כדי לא לשמוע את הדיונים המעמיקים ורבי האמוציות על האח הגדול.
מה שכן אבל, גם דיונים על אקטואליה ופוליטיקה הם בעיקרם בועות אויר במקרה הטוב ורכילות זולה במקרה הרע.
ככה שכל ההבדל הוא שפה מדברים על אנשים שעשו משהו, ופה מדברים על אנשים שלא עשו כלום.

poseidon111

Active member
הבעיה בעיני היא המרכזיות שזה תפס. תראה, מותר לכל אדם

לעשות אתנחתא ולקרוא שאחד בשם דור מצטער כי החברה שלו לאח הגדול עזבה אותו.
אבל כשזה בעמוד הראשון, במקום במדור הרכילות, וכשאני רואה 350 טוקבקים על כך, אני חושב
שזה חולני. אני מבין את הסימבוליות של הידיעה הזו.
שישימו את זה איפה שצריך למי שצורך זאת. כשזה בא על חשבון ענייני דיומא ובהבלטה,
זה צורם לי.
מאוד צורם.

FrankBlack

New member
לדעתי

מה שצריך להפריע לך יותר זה שעניינים הרבה יותר חשובים ומהותיים מובלטים בעמוד ראשון או מוצנעים בדפים פנימיים בהתאם לאג'נדה של העיתון.
בעיני זה יותר גרוע מכל אייטם רכילותי.
בכל מקרה - לי זה לא צורם. אני פשוט מתעלם מזה.

poseidon111

Active member
הבעיה שלי היא מיקרוסקופית יחסית לבעיה שלך שחוזרת שוב והיא

להתמקד באנקדוטות ולא בעניין עצמו.
היי, גם לא הערת לי ששני מילים יצאו מחוברות.
חשבתי שתשמור את הפאנצ' הקטלני הזה לסוף, אבל התאכזבתי.

Doctor Goblin

New member
שמע, בסאבטקסט פשוט ציינתי את הפתרון

אבל אם אתה מוכרח שיאכילו אותך בכפית, אין בעיה. הורד ציפיותיך מאתרי חדשות גדולים. הם מקולקלים כבר שנים רבות. י מקורות חדשותיים טובים בהרבה ברשת. שאינם נגועים בככ הרבה צהוב. חפש אותם והשתמש בהם.
&nbsp

poseidon111

Active member
נכון שלא הבנת ש"אתרי חדשות" הם אנלוגיה פשוטה (מסתבר שלא

לכולם היא פשוטה), על השיפט שעוברת החברה?
נכון שלא הבנת שמה שאני מכוון אליו הוא בעצם טרוניה על האנשים
ולא על האתרים שרק עונים לביקוש?

אל תתאמץ, אני יודע את התשובות.
ואתה מדבר על כפית...

Doctor Goblin

New member
דווקא הבנתי. במיוחד משום שגל פוסט שלך מדבר בדיוק על זה

לא נתקלתי בפוסט אחד שלך שלא מדבר על כמה רע לך בעולם של ימינו וכמה העולם כולו מדרדר וכו וכו. פשוט, זה ממש לא פרודוקטיבי לדבר על זה וגם צורה מאוד צרה של להסתכל על הענינים הללו. לצורך הענין, זה לא שאנשים בעבר פחות התענינו ברכילות. לא היה מעבר גדול של החברה לעיסוק בנושאים הללו. ההבדל הוא רק באיכות הבמות, לא באיכות הקהל.
&nbsp
אם כבר האינטרנט של ימינו איכותי יותר מזה של לפני 20 שנה. יש בו פתרונות אמיתיים ומקומות אמיתיים למי שמחפש איכות. אבל אתה לא מחפש איכות. אתה לא מחפש שיפור. אתה רק מחפש על מה להתלונן. תמיד.
&nbsp
תבכה מותק. אני צוחק פה.

poseidon111

Active member
זה די אירוני מה שאתה אומר במיוחד כשאני זוכר את אחת הסצנות

ההזויות שיצא לי לראות. באותה סצנה בכה מישהו דמעות גדולות (ומאוד פוטוגניות),
על חייו המחורבנים מאז שהוא זוכר את עצמו. מי היה אותו בכיין אתה שואל? סתם איזה סטוקר איזוטרי.
ולעניינינו, אם אני מתלונן זה רק כדי שאנשים אחרים לא יבכו אחר כך שהם חיו או חיים באשפתות.
אתה מבין, סופרמן? או שהיום אתה באטמן?

Doctor Goblin

New member
אתה מוזמן לנסות לשנות את העולם על ידי בכי בתפוז פורומים

אני אשב ואצחק על נסיונותיך פה.
לא ברור לי מה הסצנה אליה אתה מתייחס. אבל כהרגלך, כל מה שיש לך זה זכרונות וחיים בעבר. שפר את העתיד אני אומר. אבל אתה חי בעבר.
&nbsp
למשל, אם תשמע לעצתי המקורית ותתן טראפיק לאתרים עם תוכן אמיתי הם יתחזקו על חשבון אתרים כמו מאקו. ואז הם יהיו הכוח שישנה. לא עדיף על לבכות בתםפוז על העולם שמתחרבן לך מול העינים?
&nbsp
אתה ממש המקופח הנצחי פה. צא מזה ושפר את העולם!

Doctor Goblin

New member
אתה ממשיך להוכיח את הנקודה שלי

אתה עדיין חי בעבר. יותר מכך, אתה מוכיח ניתוק אמיתי כשאתה מנסה להוכיח נקודה על החיים באמצעות תוכנית ריאליטי.
&nbsp
צא מזה, אח שלי. החיים יפים ואתה יכול להיות השינוי בהם. בכי על קיפוח לא יוביל אותך לשום מקום!

poseidon111

Active member
ראשית, כשאנשים כמוך הם ההווה מה הפלא שאני מעדיף את העבר?

שנית, כדאי שתלמד מה ההבדל בין טרוניות על מגמות חברתיות לבין "בכי על קיפוח".
אבל כשאני חושב על זה שוב, אתה הגדרת מחדש איך אפשר לנצל קיפוח מדומה בעזרת גילגול עיניים
צדקני ומתחסד.
כנראה שהאדם יכול לצאת מהאשפתות אבל קשה להוציא את האשפתות ממנו.
טוב, אני סיימתי. עד לפעם הבאה, הכוונה.

Doctor Goblin

New member
הרי ההבדל

כשהטרוניות לא באות לשנות הן בכי על קיפוח
ואילו כשבכי כן משנה, הרי הוא חיובי יותר מטרוניה שמופרחת לאויר במטרה לסחוט "הון וירטואלי" מדומה. הרי זה נעלם מהר מאוד. מה שמסביר את המעגל בו אתה לכוד של טרוניה ועוד טרוניה ועוד טרוניה ועוד טרוניה ועוד טרוניה ועוד טרוניה ועוד טרוניה...
מה שאני עשיתי הוא לנצל תוכנית טלויזיה כדי לצאת ממצוקה בחיים. ניצלתי את העולם שאתה בוכה עליו כדי לשפר לעצמי. מה אתה עושה? רק בוכה על הקיפוח שהעולם שם אותך בו. בו פאקין הו. תהיה גבר ותפיק את המיטב, אח שלי. זה אפשרי לגמרי.
&nbsp
מחכה לקול הנהי הבא שתוציא.

poseidon111

Active member
זה די מאכזב שאדם התולה את מגרעותיו באחרים אינו מבין או לא

מודע לאי יכולתו להשתמש בשפה העברית בכדי לתאר את כוונתו.
הנה אני עוזר לך שוב: עם פירוש המילה"קיפוח":
"הפליה, מניעת זכויות או הזדמנויות שוות, הבדלה לרעה על בסיס השתייכות או חוסר השתייכות לקבוצה חברתית
מסוימת, מעמד, קטגוריה, או נשיאה או חוסר נשיאה בתכונות מסוימות אשר אינן רלוונטיות לעניין".
והנה האתגר, עכשיו לאחר שאתה יודע את משמעות המילה-
מצא היכן אני מתלונן על קיפוח.
אני פה.
דרך אגב, "ניצלתי תכנית טלוויזיה"? יצאת מהתכנית כדמות הכי נלעגת שהתכנית ניפקה מאז שהתחילה.
זה לא אני אומר, זה הציבור. קיבלת דוגמא קטנה בקישור מלמעלה.

מודעות חביבי, מודעות.
זה מעולם לא הזיק. כדאי שתנסה זאת פעם.

Doctor Goblin

New member
ואתה הרי טענת שסיימת. האם זה עוד טריק רטורי חסר משמעות?

האתגר שלך קל במיוחד. אתה מתלונן על קיפוח במילים:
"אבל כשזה בעמוד הראשון, במקום במדור הרכילות, וכשאני רואה 350 טוקבקים על כך, אני חושב
שזה חולני. אני מבין את הסימבוליות של הידיעה הזו.
שישימו את זה איפה שצריך למי שצורך זאת. כשזה בא על חשבון ענייני דיומא ובהבלטה,
זה צורם לי."
&nbsp
אתה לא שייך. אנשים בבירור רוצים את זה ואילו הדיעה שלך הרצונות שלך והענינים שלך אינם המיינסטרים.
קיפוסידוני קשישא, אתה מתלונן על קיפוח כל הזמן. אתה יכול לקרוא לזה איך שבא לך אבל כאשר אתה בוכה זועק ומתייסר כאן על התנהגות החברה שוב ושוב, זה בכי על קיפוח. החברה כבר לא מכוונת לאחוסלים כמוך, קיפוסידוני. תתמודד, נחלת העבר.
&nbsp
דעתך עלי בין אם בתוכנית ובין לאחריה לא משנה. אני לא צריך לאשר את עצמי בעיניך. הרי לעולם לא הייתי מכוון לאנשים שבוכים על קיפוח. אני קצת חזק יותר מאלו. משקף ביכולת שלי להשתנות ולהסתגל דברים שאנשים שקפואים בעבר בעולם משתנה תכופות מתקנאים בו ולכן אינם מסוגלים לעכל אותי. אתה יכול לקרוא לי בכל השמות בעולם. לא תשנה את המציאות ברטוריקה. וזו הרי הנקודה שלי מלכתחילה. אתה יודע שרטוריקה לא משנה את המציאות. אבל אתה מעדיף אותה על כל שינוי אמיתי ולכן נשאר במעגל שממנו אתה סובל.
&nbsp
ואני? אני רק צוחק ונהנה. החיים שלי טובים לאין ערוך ואני לא מפחד מהמציאות המשתנה. להפך, אני מנצל אותה צרכי. והוכחתי זאת :)
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

poseidon111

Active member
אתה כנראה סוג של מזוכיסט. למרות שאתה מתגלה במערומיך אתה

חוזר רק בכדי להראות את ערוותך שוב ושוב.
אז אתה חוזר מטענת הקיפוח שיחסת לי ועכשיו הנשק החדש שלך הוא
שאני חושש מהעתיד. שאני חושש משינוי. מסתבר שראיית המציאות שלך,
או קריאת פוסטים והבנתם אינה הצד החזק. מילא.
בהעדר אילו אתה פונה לגילי, אבל הנה השוס: אני ממרום גילי יכול להגיד
ואף להוכיח שעשיתי אי אלו דברים בחיי. ואתה מה? חי בתחושה שדפקו אותו כי הוא מזרחי,
דפקו אותו כי הוא נראה מוזר, כי הוא מתנהג מוזר, כי הוא עושה צחוק מעצמו בכל הזדמנות והרשימה הזו ארוכה
ביחס מקביל לפרנויות שאתה סובל מהן.
הרי אלו דברים שלא יעברו עם הזמן, ואז מה? על מי ומה תתלה את האפרוריות של חייך?
את התחושה שאתה לא משתלב, כי הרי אמרת זאת בעצמך.
עזוב, הדרך ארוכה מאוד עבורך, אך אתה מעדיף לכלות את הזמן היקר הזה בקריאת קומיקס.
אה, ועדיין אינך יודע מהו קיפוח.
אתה רק יודע להתלונן שהחיים קיפחו אותך.
תעשה משהו מועיל למען עצמך, תגדל מודעות עצמית.
וזה עוד לפני שהוצאתי מילה על השטות שלך בדבר רטוריקה שאינה משנה מציאות.
כפי שאמרתי תתפתח, קרא ספרי היסטוריה במקום קומיקס, ואז תבין (אולי), אילו שטויות
אתה פולט. מסתבר שוב שאתה לא כזה חכם כפי שאתה חושב שאתה.
מודעות אמרנו?

Doctor Goblin

New member
אתה ממשיך לנסות לשנות ברטוריקה את המציאות

לא חזרתי בי. להפך, טענתי שוב ושוב גם בתגובתי האחרונה שאתה, קיפוסידוני קשישא, טוען לקיפוח. אתה מתאר את החברה של היום ואותך כאאוטסיידר שלא מבין איך החברה לא מתנהלת לפי הרצונות שלו. קיפוח של ממש. רק שאתה, ככל אדם מקבוצה פריבילגית, רואה את הקבוצה שלו כשקופה. העמדות שלך חייבות להיות המיינסטרים האוביקטיבי. הרי אם אדם היה מתלונן שאין מספיק ידיעות על מזרחיים בחדשות היית קורא לו מקופח. באותו מובן גם אתה, בלונתך שאהידיעות שאתה רוצה לא מופיעות בחדשות למרות שהקהל כן מתענין בידיעות הקיימות - מציג קיפוח. פשוט אתה לא מוכן להודות בכך כי אתה רוצה להישאר שקוף. לא תצליח.
&nbsp
אני ממש לא חי בתחושבה שדפקו אותי. כן חייתי בתחושה בעבר הלא רחוק שמשהו מאוד בסיסי השתבש. אבל לא היתה פה האשמה כמו חתירה לפתרון. פתרון שאגב, נמצא וממנו אתה בוחר להתעלם ולהתכחש. כי שוב, אתה ממשיך לחיות בעבר ולא להסתכל למציאות בעינים. אתה קשיש שבוחר להישאר קשיש עם דיעות מיושנות. משום שאינך מסוגל להשתנות אתה מעדיף להציג את עצמך כסטנדרט מוסרי, אבל למעשה הסטנדרט הזה הוא בעיקר של קברים בבית הקברות. זה לא חייב להיות ככה, אבל בשביל זה אתה חייב לצאת מהמחשבה המאובנת שלך. אבל קשה לך לעשות את זה ולכן אתה סוטם ומתעב את כל מי שמצליח בכך. כמוני.
&nbsp
אני חזק ממך בספרי היסטוריה וגם בספרי קומיקס. למעשה, לא ראיתי תחום אחד שבו אתה ידען. רק מילים גבוהות יוצאות מפיך וכולם מוקדשות למטרה אחת, להצדיק את תחושת הקדוש המעונה והמקופח הנצחי שיש לך כלפי העולם. הרי אני לא זה שיושב ומחפש במאקו חדשות, אלא אתה. אתה לא מצליח להשיג מידע בעידן המידע ולכוד במקום זה בבוץ של התרבות הפופולרית. לעומת זה, קומיקס הוא תחביב חסר נזק.
&nbsp
(לידע כללי ובלי קשר של ממש, הפסקתי לאסוף קומיקס מאז היציאה מהבית. פשוט כי אין לי זמן להשקיע בו. וחבל לי על כך)
&nbsp
וכמו שאמרתי, אני לא צריך שתאשר אותי כחכם. האישור שלך הא רק לדברים שעבר עליהם הכלח. בכל פעם שאתה מאשר אותי אני חושב מה אני עושה לא בסדר.

למעלה