האמנם מעבדות לחירות?

yosef 30

New member
מהפה שלך לאלוהים

אני מאוד מקווה שביום מין הימים יהיה לי ילד, הלוואי עכשיו, אך מבחינה כלכלית נראה לי לא כלכך תיזמון נכון. מה שייקרה לאבי הממ.......לא יודע עד כמה אני יהיה מופתע, כאילו כל הדברים "הגרועים" בתת אחת. הוא גם יהיה ממזר, גם אמא שלו אולי לסבית, אבא שלו עדיין הומו, לא נראה לי שהוא ייראה בזה נקודת אור בחייו. הרי איך הוא ייתגאה וייספר לכולם. מה הבן שלו הביא ילד מחוץ למסגרת הנישואין, מחוץ לכותלי הרבנות ובית הכנסת שומו שמיים. ערבה את לוקחת סיכונים גדולים מדיי הייתי אומר
, המצלה אישית כשזה מגיע לנושא הזה, כדאי להתרחק
. נקווה והלוואי וכך יהיה יוסף.

yosef 30

New member
../images/Emo161.gif לא ממזר!

ערבה גם אם אני יביא ילד עם אישה לא נשואה אלא מחוץ לנישואים הוא ייחשב כממזר. עכשיו לשאלתך, כן חשבתי להוליד ילד, עם ידידה שאני מכיר או אם יצא ואני אכיר זוג נשים שיהיו מוכנות להוליד לי ילד (כמובן שהוא נשאר אצלי
), אזז.....כן. וגם על אימוץ חשבנו, אך כל זה רק בבדיקה ובתכנון. יוסף.

../images/Emo24.gif ישר כח

לדעתי אתה עושה את הדבר הנכון לשעה זו. סביר שעם הזמן הוא יתרגל לעובדות אבל יתכן שכפי שערבה אומרת תצטרך להגיש לו סולם לרדת מהעץ.

יעל נור

New member
אנחנו בוחרים כי אין לנו ברירה

ועל זה אני מלינה. אני חושבת שהם לא צריכים לאלץ אותנו לבחור, שהם צריכים לקבל אותנו ואת בני זוגנו, אני גם יודעת שזה לא כל כך פשוט כמו שאנחנו רוצים שזה יהיה.... בכל מקרה אני מקווה שבסופו של דבר למרות הכאב היה לכם חג מאושר ביחד. וכל הכבוד לאחותך שככה לקחה אתכם תחת כנפיה (אחרת היית מוזמן גם אלינו כמובן... היה כהילכתו ממש וגם טעים). חירות רוחנית ופיסית (ולשנה הבאה בירושליים!) חג שמייח! יעל
|המון אהבה בחזרה גם אליך....|

yosef 30

New member
היי יעל ../images/Emo39.gif

אני חושב שזה נהדר שיש לנו את הזכות ואת היכולת לבחור. אחרת באמת היינו צריכים ללכת לפי החוקים שלהם ולפי הרצונות שלהם, ומה אז? אני לא חושב שאנחנו בוחרים כי אין לנו ברירה, אנחנו בוחרים כי אנחנו לומדים להתחבר עוד ועוד אל הרגשות והתחושות הפנימיות והחיצוניות שלנו, אולי הדרך לשם לא קלה, אך אין לי ספק שזה רק מחזק אותנו, כך שאנו יוצאים נשכרים מכל המסע הזה. אני מברך את החופש שיש לנו, אני מברך את התובנות שלנו, ואני מברך את מי שאנחנו
בכל מקרה ידידתי, אל לנו לכעוס, אלא לשמוח. ולנו היה חג שמייח ומצחיק, עם טונות של אוכל, תודה רבה גם לך על ההזמנה, בקצב הזה עוד נעשה חג אחד גדול עם כל חברי הפורום וזה בהחלט תהיה ארוחה משפחתית
המשך יום נעים עם הרבה שמחה
באהבה
יוסף.

יעל נור

New member
עבדות וחירות זה גם עניין של בחירה

המממ.... דזה - וו.... חיוך קטן... אולי, ואולי זה היה חג אחר (שהרי כל העניין הוא מוטיב חוזר. וגם - מנסה לעורר דין מדי פעם, גם בשבילנו, הוותיקים, שנראה איפה אנחנו עומדים, וגם בשביל הצעירים....). זה נכון שהעובדה שמכריחים אותי לבחור מאפשרת לי לשבור את הכלים, רק אם זה היה תלוי בי הייתי מעדיפה שהכלי ישארו שלמים (הרבה לכלוך זה השברים). ההורים שלי, אגב, לא נעלבו ולא כעסו. הם אולי לא תמיד מבינים את הבחירה שלי לחיות עם אישה דתייה, אבל הם בטוח מבינים שפסח הוא חג מסובך במיוחד. וחוצמזה שאני כבר ילדה גדולה והום יודעים את זה, אז היה להם עצוב שאני לא באה, אבל זה לא היה בבחינת "לשבור את הכלים". אצל החוקית זה היה קצת אחרת... בכל מקרה מכאיב לי לראות את החוקית כאובה כל כך. לא מגיע לה להרגיש ככה. וכן, אני חושבת שזה היה צע משמעותי מאוד. מבחינתנו ומבחינתה ומבחינתן. נראה לאן זה יוביל. ואגב, למרות כל הכאב, היה לנו סדר מוצלח מאוד מאוד ונהנינו.... טוב שיש חברים. טוב שיש אותנו. המשך חג שמח! (ותודה). יעל
|"די דיינו, די דיינו, די דיינו, דיינו דיינו!"|

יעלי,

טוב כולם כאן כתבו המון דברים שהרבה אין לי מה להוסיף עליהם. אני כמו כולם אני חושב יכול להתחבר למקום הכואב שעליו את מדברת, רווק או נשוי עדיין ביליתי את מרבית מהחגים המשפחתיים לבד. למה? כי סבא לא יודע, כי לו היתה משפחה משלו, וכי היום סבא עוד לא יודע אבל לו יש אהבה משלו. כתבת - אני יודעת שבסוף יהיה טוב, רק למה הסוף תמיד כל כך רחוק? אני לא חושב שרק בסוף יהיה טוב, אני מאמין שכבר עכשיו טוב. את מבלה חג ראשון מוקפת בבת זוג אוהבת וחברים קרובים, לפעמים לא צריך לבקש יותר מזה. חג שמח שיהיה

חג שמח לכולםםםםםםםם../images/Emo39.gif../images/Emo155.gif

לכל החוגגים את החג ובכלל,המון שמח ב
שיהיה רק טוב לכולנו. חג שמח.

יעל נור

New member
"לשנה הבאה בני חורין"

באמת, אני מאחלת את זה לכולנו, אם מבחינה רוחנית ואם מבחינה טכנית. ולך - חיבוק גדול מאוד מאוד. ולמה בעצם אתה לא מספר לו? מניסיון, לסבתא שלי לא היה קל, עדיין קצת קשה לה, אבל זה איפושהו גם הקל עליה קצת, כי היא לא עסוקה בלתהות למה אני לבד.... וכן, אתה צודק לגבי הטוב. היה טוב מאוד. התחיל עצוב וכואב, אבל בסופו של דבר היה מוצלח מאוד. עשינו את זה. הקלה גדולה "להיות אחרי". עכשיו נראה לאן זה יוביל (אם זה בכלל יוביל לאנשהו מעבר להצהרה). חג שמח מאוד שימשיך ויהיה! יעל
|עוגה של פסח וכוס קפה מתאים לך?|

בודד בכל חג זה עצוב אבל המציאות

אני שונא חגים הגעתי למסכנה הזאתי בערב פסח כולם נוסעים לדודים משפחה רחוקה קרובה ואני כמו תמיד ם ביכלל אז סביב השולחן בבית אח אחות אמא אבא ואני בלי אף אחד נימאס לי לראות את כולם הולכים לדודים ומשפחה גם אני רוצההההההההה אבל לא נורא יש לי עוד 4 חגים ליבכות בהם חפיף זה לא אמור לעניין אף אחד פשוט אין לי עם מי לדבר מקווה שתסלחו לי אוהב את כולכם ליאור

חג שמח ליאור

בטח שזה מעניין... שיהיה לך חג שמח בכל זאת, אולי תצליח למצוא נקודת אור במשפחה שלך?

zsahr1

New member
חג שמח

שיהיה לך חג שמח מתוק ושתראה רק אור בחייך , ובנוסף אני מאחל לך שתמצא אהבה ושבחג הבא תעשה את החג אצלו וכך לא תבכה ביי.

יעל נור

New member
לשנה הבאה...

בתקווה שאז תהיה מאושר ותגלה שחגים הם גם דבר טוב... חיבוק גדול וחג שמח! יעל
|בטח שזה מעניין אותנו|

למעלה