האם תלכו לקנות

לגמרי. אבל מלמד שהחשש מכך לא בהכרח מבוסס.
סליחה שזה קצת ארוך...

לדעתי, החשש מאוד מבוסס. יש הרבה יותר סיכוי להיקלע לסיטואציה, איך נאמר בעדינות, לא סימפטית שעלולה להסתיים בסיום המוחלט של חייך בכפר ישראלי-פלסטיני/עיר מעורבת מאשר ברמת גן/חדרה וכו'. פיגועי הטרור בימים האחרונים קורים בירושלים, לא בראש העין.
אני תמיד בעד לנקוט אמצעי זהירות ולא להכניס את עצמך לסיטואציות מסוכנות, גם אם הן מסוכנות רק "בפוטנציאל".
זה כמו שאני לא אסתובב בחוץ לבד באמצע הלילה, גם לא בעיר שנחשבת בטוחה - רוב הסיכויים שלא יקרה לי כלום, אבל מה אם פתאום דווקא באותו זמן יסתובב שם אנס או רוצח? למה להתגרות במזל, גם אם הסיכוי שיקרה משהו רע קלוש?
זה כמו שאני לא אלך לקפוץ בנג'י או לעשות סנפלינג - יש סיכוי שאשבור משהו או שאמות - אז בשביל מה?
אני בעד להימנע מכל דבר מסוכן שאפשר להימנע ממנו, אם זה אפשרי להימנע ממנו. מנהיגה, למשל, אחת הפעולות היותר מסוכנות, אני לא יכולה להימנע, אבל אני כן יכולה להימנע מלבקר בכפר ישראלי-פלסטיני או מלקפוץ בנג'י.

Harrington

Well-known member
מנהל
לדעתי, החשש מאוד מבוסס. יש הרבה יותר סיכוי להיקלע לסיטואציה, איך נאמר בעדינות, לא סימפטית
עם זה אני לגמרי מסכים. אכן הסיכוי לאירוע פחע"י גבוה יותר באיו"ש מאשר במקומות אחרים. עם זאת, הסיכוי לפגיעה קשה דווקא גבוה יותר בתוך ערי ישראל. כן, כל ערי ישראל. לא רק ירושלים אלא גם רמת גן, תל אביב, ורבות אחרות לצערנו.
אני תמיד בעד לנקוט אמצעי זהירות ולא להכניס את עצמך לסיטואציות מסוכנות, גם אם הן מסוכנות רק "בפוטנציאל".
אני לגמרי מסכים עם זה, אם כי בערבון מוגבל. לא אוותר על ביתי למשל כדי לא להגיע לסיטואציה מפחידה. אבל בתכל'ס כאמור מעלה, הסטטיסטיקה לגמרי לצידי בעניין הזה. וזה עוד לפני שדיברנו על הסיכוי להיפגע מגורמים שאינם פחע"יים כמו תאונות דרכים למשל וכדו', שהוא גבוה פי מאות מונים ויותר בישראל 'הקטנה' והריבונית מאשר באיו"ש.
זה כמו שאני לא אלך לקפוץ בנג'י או לעשות סנפלינג - יש סיכוי שאשבור משהו או שאמות - אז בשביל מה?
אולי כי זה כיף :)? ר"ל, יש גבול עד כמה ניתן לתת לפחד לנהל את חיינו.
אני בעד להימנע מכל דבר מסוכן שאפשר להימנע ממנו
אז את לא נוהגת? לא הולכת ברחוב כהולכת רגל? לא טסה במטוסים? לא יוצאת מהבית בשנתיים האחרונות לאור הקורונה? להמשיך?

אז את לא נוהגת? לא הולכת ברחוב כהולכת רגל? לא טסה במטוסים? לא יוצאת מהבית בשנתיים האחרונות לאור הקורונה? להמשיך?
כפי שכתבתי, "מנהיגה, למשל, אחת הפעולות היותר מסוכנות, אני לא יכולה להימנע" ואוסיף עכשיו: ... כי צריך להגיע לכל מיני מקומות ותחבורה ציבורית זו לא אופציה.
גם מללכת ברחוב אני לא יכולה להימנע כי שוב.. צריך להגיע למקומות.
אני טסה במטוסים כשאין דרך אחרת להגיע לנופש (ולא בגלל ענייני "פחד" אלא כי אני שונאת כל מה שקשור בטיסות, נמלי תעופה, בידוקים בטחוניים וכו'), ולכן שוב - זה נכנס תחת "המטרייה" של דברים שאי אפשר להימנע מהם, כי אני לא מוכנה להימנע מנופש.
הקורונה לא מפחידה אותי, אז השאלה לא רלוונטית, אבל אם במחלות עסקינינו: כן אמנע מלקיים יחסי מין לא מוגנים כדי לא להידבק במחלות, כן אמנע מלבלות במחיצתו של אדם חולה/להתחבק/להתנשק עם האדם הזה כדי לא להידבק.

זה כמו שכבר כתבתי: אני בעד להימנע מכל דבר מסוכן שאפשר להימנע ממנו, אם זה אפשרי להימנע ממנו.

לגבי הבנג'י והסנפלינג - אולי זה כיף למישהו ובגלל שזה כיף, אותו מישהו מוכן לקחת את הסיכון לשבור כמה עצמות בדרך, אבל בעיניי זה לא כיף.

תניחי לרגע, סתם בשביל הקטע, שאני יודע לקרוא.
משמעות הנחה זו תהיה שאין כל צורך לחזור שוב ושוב על מה שכבר כתבת (ולהוסיף כל פעם שכבר כתבת :)). רק אומר.

מנהיגה, למשל, אחת הפעולות היותר מסוכנות, אני לא יכולה להימנע

אז את לא נוהגת?

רק אומרת. :)

אבי בן 1231

Well-known member
סליחה שזה קצת ארוך...

לדעתי, החשש מאוד מבוסס. יש הרבה יותר סיכוי להיקלע לסיטואציה, איך נאמר בעדינות, לא סימפטית שעלולה להסתיים בסיום המוחלט של חייך בכפר ישראלי-פלסטיני/עיר מעורבת מאשר ברמת גן/חדרה וכו'. פיגועי הטרור בימים האחרונים קורים בירושלים, לא בראש העין.
זה כמו שאני לא אסתובב בחוץ לבד באמצע הלילה, גם לא בעיר שנחשבת בטוחה - רוב הסיכויים שלא יקרה לי כלום, אבל מה אם פתאום דווקא באותו זמן יסתובב שם אנס או רוצח? למה להתגרות במזל, גם אם הסיכוי שיקרה משהו רע קלוש?
אני בעד להימנע מכל דבר מסוכן שאפשר להימנע ממנו, אם זה אפשרי להימנע ממנו. מנהיגה, למשל, אחת הפעולות היותר מסוכנות, אני לא יכולה להימנע, אבל אני כן יכולה להימנע מלבקר בכפר ישראלי-פלסטיני או מלקפוץ בנג'י.
אני לא מדבר על בטחון רק כוונתי יותר היא לא לתת מכספי למוסלמים נקודה.

אני לא מדבר על בטחון רק כוונתי יותר היא לא לתת מכספי למוסלמים נקודה.
סבבה
אני דיברתי רק על בטחון כי אני לא רואה שום בעיה בלתת מכספי למוסלמים, לנוצרים או לכל אחד אחר, שכן לא כל מוסלמי/נוצרי/אחר הוא טרוריסט/רוצח, בדיוק כמו שלא כל יהודי הוא קדוש...

אבי בן 1231

Well-known member
סבבה
אני דיברתי רק על בטחון כי אני לא רואה שום בעיה בלתת מכספי למוסלמים, לנוצרים או לכל אחד אחר, שכן לא כל מוסלמי/נוצרי/אחר הוא טרוריסט/רוצח, בדיוק כמו שלא כל יהודי הוא קדוש...
לתת מכספי לכל אחד פרט לערבים מוסלמים!!
פעם אמרתי על מוסלמים "כבדהוו וחשדהו", היום אני אומר "חשדהו וחשדהו"!

Harrington

Well-known member
מנהל
סבבה
כל אחד והגישה שלו כמובן, אבל נזכיר רק ש(מבחינה הלכתית בוודאי, אך לא רק)יש עניין לקנות (קרי לפרנס) יהודים דווקא. אמנם אני מסכים לחלוטין עם דעתך העקרונית ואין לי שום בעיה לקנות אצל ערבים וכו'. אבל לכתחילה כאמור, אשתדל לפרנס דווקא יהודים.

ריקי זו אני

Well-known member
אני משתדלת לרכוש את המוצרים שאני צורכת מיהודים, מדרוזים...
מאותם שמדינת ישראל היא המדינה שלהם.
אני לא בודקת באם נהג הפול טריילר שמביא לי את בלות חציר הבוטנים לחורף
את מוצאו ואת מחשבותיו והעדפותיו... מי אני???
אבל כשיורד מהקבינה בדואי שעל החלון האחורי שלו דגל ישראל זה עושה לי
טוב... ואם (והיה השנה) שמקדימה דגלון של מכבי חיפה... אז בכלללל...

בחברון... שם אני מחזיקה בדירות להשכרה... יש לי קבלן מהאזור שעושה בעבורי שירותי
שיפוץ ואחזקת הדירות... וטוב לי. לא פוסלת... אם הוא שייך לפתח' או לחמאס??? לא יודעת
וזה לא חשוב לי.

אבי בן 1231

Well-known member
אני משתדלת לרכוש את המוצרים שאני צורכת מיהודים, מדרוזים...
מאותם שמדינת ישראל היא המדינה שלהם.
אני לא בודקת באם נהג הפול טריילר שמביא לי את בלות חציר הבוטנים לחורף
את מוצאו ואת מחשבותיו והעדפותיו... מי אני???
אבל כשיורד מהקבינה בדואי שעל החלון האחורי שלו דגל ישראל זה עושה לי
טוב... ואם (והיה השנה) שמקדימה דגלון של מכבי חיפה... אז בכלללל...

בחברון... שם אני מחזיקה בדירות להשכרה... יש לי קבלן מהאזור שעושה בעבורי שירותי
שיפוץ ואחזקת הדירות... וטוב לי. לא פוסלת... אם הוא שייך לפתח' או לחמאס??? לא יודעת
וזה לא חשוב לי.
אנחנו קונים המון מוצרים מדרוזים, זו חווית קניות להכנס לחנויות של דרוזים.

למעלה