האם רק נהגים צריכים לכבד רוכבים?

JacobLevin

New member
האם רק נהגים צריכים לכבד רוכבים?

היום בסביבות שבע בבוקר, אני וחבר ברכב מצומת נחשון לצומת שמשון.
"זה לא הטעם שלי, אבל זה יפה לראות את כל הרוכבים" אני אומר לו.

לאחר דקה, בעליה ליער הנשיא, קבוצת רוכבים גדולה חורגת מהשוליים וכובשת את כל המסלול הימני, רכב הליווי מגן עליהם.
כל העליה זה מסלול אחד. רכב אחר חייב להאט לקצב של הרוכבים או לעבור על החוק בעקיפה.

בירידה לכיוון צומת שמשון, רוכב עוקף רוכב, כובש את הכביש וכמובן שוב חוסם מכוניות.

כמובן שהכתוב לא כולל הרבה רוכבים אחרים שנשארים על השול.

מי שדורש את הכבוד והזהירות מנהגים, כדאי שיסתכל בראי מידי פעם.

ItsikH

Member
בירידה מיער הנשיא לשמשון מהירות הרוכבים כמהירות המכוניות, אין סיבה לנהג לעקוף שם, ולא יוכל לעקוף מבלי לסכן את הרוכבים. בכלל, אני רואה בהרבה עיקולים מסוכנים נהגים מתעקשים לעקוף אותי בכביש צר במהירות גבוהה בתוך הנתיב תוך אי שמירת מרחק, רק מפני ש"לא צריך לשמור מרחק מאופנים". הפתרון פשוט - במצבים כאלו אני רוכב במכוון באמצע הנתיב על מנת להבטיח שהנהג הרשלן וחסר האחריות ישאר מאחורי עד למקום בו אוכל לפנות לו בבטחה את הנתיב.

כן, בעולם מושלם היה כבוד

בעולם שלנו בני אדם לא תמיד חושבים על המסביב, ללא הבדל ברמת ההתעלמותם מבני אדם או שאר דברים המכילים את העולם.

רוכב אופניים הוא נהג, נהג הוא רוכב אופניים ושניהם בני אדם, עד כמה שקשה לבני אדם אמיתיים לקבל זאת.

אני רואה על הכביש נהגים גרועים בדיוק כמו שאני רואה רוכבים אופניים גרועים.

מי שמבין את הכביש פשוט חושב איך להגיע הביתה בשלום, גם במחיר ויתור על כמה דקות.

winona

New member
הגעתי לכאן כדי לכתוב הודעה דומה

על אזור אחר- גבעת עדה.
בוקר שבת, תחנת הדלק בגבעת עדה מלאה ברוכבי אופניים וכבר כאן מתחיל חוסר הכבוד הבסיסי לשאר דרי הכביש- חניות פרועות ומפריעות (לא, התחנה היא לא חניון לרוכבים אלא מקום שגם ממלאים בו דלק), אוטוטו יוצאים לרכיבה ובמשך דקות ארוכות היציאה מהתחנה חסומה, גם צפירה של נהג חסר סבלנות לא עוזרת.
המצב בכביש לא טוב יותר- לכיוון רגבים הכביש צר ומפותל וגם נהג שירצה לכבד את רוכבי האופניים לא יוכל כי הוא יופתע למצוא אותם בתוך הנתיב שלו אחרי סיבוב עיוור במהירות איטית ממנו.
לכיוון בינימינה המצב לא טוב יותר- רוכבים שאינם נעזרים ברכב הלווי רוכבים בזוגות אחד ליד השני או עמוק בתוך הנתיב הבודד, במהירות שרחוקה ממהירות כלי הרכב בכביש. אלו שנוסעים לפני רכב הלווי מתפרסים לכל רוחב הנתיב הבודד ומקשים מאד על עקיפה.

הכביש מוביל אל כפר קרע ונוסעות בו משאיות גם בסופ"ש, נהגים זהירים מהכפר, טרקטורונים וכלי רכב חקלאיים. וגם נהג שמכבד את רוכבי האופניים עשוי להקלע למצב בעייתי למשל רוכבי אופניים שעוקפים טרקטור ומתקרבים מאד לנתיב הנגדי.

סעו בזהירות !

urias1

New member
מבלי להכליל - אבל

רוב הרוכבים במסלול סובב ג. עדה הם קבוצות טריאתלטים המתאמנים שם .
היתכן שיש הבדל בין קבוצות רוכבי אופניים לקבוצות טריאתלטים ???

winona

New member
ייתכן, חוף הכרמל ״שורץ״ טריאתלטים

מה זה אומר- הם אנשים לא מנומסים על הכביש בניגוד לרוכבים נטו ?

ItsikH

Member
לא ענין לנימוס לדעתי. לטריאתלטים יש שתי תכונות חשובות בהקשר זה - אחת, שהם רוכבים מעט יחסית, ולמעט מי שמשקיע בהדרכה, לרובם גם אין הדרכה מספקת, ומנגד מספרם גדול יחסית לרוכבים. התוצאה היא שיותר סביר לראות טריאתלטים עושים טעויות בכביש, וזה לאו דווקא ענין לנימוס. נוח לנו כמתבוננים להיות שיפוטיים, רוב הטעויות האלו נעשות מתוך חוסר מודעות.

JacobLevin

New member
כנראה שחברי הפורום חושבים שהכל בסדר

אני מאחל לכם כל טוב.

בלי לנסות להרגיז מישהו, אלא כדי להעלות את חשיבות הנושא, אנא קראו את הציטוט של מרק טוויין בחתימה של איציק.

איך ציפית שיגיבו פה?

כל כמה זמן בא נהג שרוכבי אופניים עיכבו אותו או הפריעו לו ומתלונן פה בפורום. מה ציפית, שכולם פה יתנצלו בפניך?
לא כל הנהגים נוהגים בזהירות וכמו כן לא כל הרוכבים תמיד מכבדים נהגים. מה עוד יש להוסיף?

חוץ מזה רוכב צריך קודם כל לשמור על עצמו (מרק טווין מקור בלתי נדלה לציטוטים מעולים) ואם כתוצאה מכך נהגים יתעכבו כמה שניות אז זה לא נורא.

JacobLevin

New member
איך ציפיתי?

שיקום לפחות מישהו שיגיד בפירוש כך לא רוכבים!

גם אם "נהג" כותב זאת, אולי הוא לא חושב רק על עצמו אלא גם על הרכב.

דרך אגב, יש לי קצת שנות ניסיון ברכיבה. והחבר שהיה איתי ברכב רוכב כמעט כל שבת איזה משולש או מרובע באותו איזור.
הוא ואני זה לא "נהג" זה "אנחנו" יחד איתכם.

למעלה