האם צפוי בקרוב דגם המשך לקנון S1?

אמנון כ

New member
האם צפוי בקרוב דגם המשך לקנון S1?

אני שוקל ברצינות מאוד לשדרג את ה- A70 שלי למצלמה רצינית יותר. התקציב הוא עד 2500 ש"ח (ועדיף מן הסתם פחות...). אני מאוד אוהב את ה- A70 וצילמתי איתה כבר המון המון תמונות (כ- 17,000 ליתר דיוק), אבל אני חושב שמיציתי את היכולות שלי איתה ואני רוצה שידרוג רציני. ה-S1 מתאימה לדרישותי למעט העובדה שמדובר ב- 3.3 מגה פיקסל בלבד. בנוסף מדובר על דגם וותיק למדי במונחי מצלמות דיגיטליות, מאז פברואר 2004. אני חושש שאקנה אותה וכעבור שבוע יצא דגם חדש שיוריד את המחיר משמעותית ואולי גם יהיה מתאים יותר לדרישותי עם לפחות 4 מגה פיקסל. מישהו יודע על דגם המשך קרוב? לחילופין, אשמח לשמוע המלצות על מצלמות אלטרנטיביות, אבל כאלו שמשתמשות ב- COMPAT FLASH משום שיש לי כבר 2 כרטיסים כאלו: MB128 ו- 512MB. יש למישהו רעיונות? תודה מראש!

האופציות מוגבלות אבל בכל זאת...

דע לך שזה שאתה נעול על כרטיסי CF מאד מגביל אותך כיוון שרק קנון וניקון (בעיקר) ממשיכות להשתמש בו בכל מצלמה שלהם. גם התקציב שלך קצת מגביל... לדעתי האופציה היחידה שלך (והיא בכלל לא רעה, אגב) הן הקנון S60/S70. הS70 מעל התקציב שלך, אבל התוספת שווה. ה-S60 היא שדרוג של ה-S50 ונמכרת ב-2400 ש"ח ברשת. יש לה זווית מאד רחבה (יתרון ענק), מצב RAW, חמש מגה-פיקסל, מסך 1.8" ברזולוציה גבוהה, וכל השליטה הידנית שאתה צריך. העדשה קצת איטית אמנם: 2.8-5.3, אבל הזום שלה מעט ארוך יותר: X3.6. ה-S70 יקרה אבל לא בהרבה, וזה כנראה די שווה את זה: 2670 ש"ח הכי זול באינטרנט. חיישן 7.2 מגה-פיקסל, ומצב סרטים קצת יותר טוב מה-S60. בכל מקרה שניהם יספקו לך שידרוג די רציני על ה-A70.

אמנון כ

New member
ומה לגבי ה- G5

עם האוכל בא התאבון... אחרי קצת חיפושים ושיטוטים ראיתי שיצא לקנון דגם ה- G6 שהוא הממשיך של ה- G5 המפורסם. מספיק לי 5 מגהפיקסלים, ואני משער לעצמי שהמחיר של ה- G5 ירד באופן דרסטי. אולי שווה לי למתוח את התקציב ולקנות את ה- G5? האם ל-G6 יש יתרונות משמעותיים מעבר לעיצוב ולמגהפיקסלים? חיפשתי בהשוואה ב- DPREVIEW בין המצלמות אבל לא ברורות לי עדיין כמה נקודות: האם ל-G5 יש וידאו איכותי כמו ל-A70 ברזולוציה 640*480? רשום באתר בנושא הוידאו ל- G5: Yes, max 91/242 secs. מה זה בדיוק אומר? האם באמת הזום הוא רק כפול 4? ולאור הנתונים, האם לא שווה לקנות כבר את ה- S1 שיש לה זום כפול 10, מייצב תמונה מעולה (ניסיתי והתלהבתי) ווידאו איכותי ומחיר נמוך בהרבה?? שוב תודה מראש!

מצלמה טובה אבל קצת מיושנת

ה-G6 מהווה שיפור רציני כמעט בכל קטגוריה. למרות זאת מובן שגם ה-G5 מצלמה מעולה, אבל אם אתה מחפש מצב MOVIE נורמאלי כדאי שתחפש במקום אחר. ל-G5 הרזולוציה היא 320X240 בפריימרייט איטי. ב-G6 זה ב-VGA אבל לא ב-30FPS מה שאומר שההסרטה לא חלקה. קנון, בכלל, לא מצטיינת במצבי ההסרטה שלה, למעט ה-S1 שהיא יוצאת דופן מבחינתה. השיפורים של ה-G6: - סוללה חזקה יותר - מסך 2.0" עם אותן תכונות (לעומת 1.8") - קלה יותר וקטנה יותר ב-10% בערך. - 7 מגה פיקסל כמובן - מהירה יותר בכ-30%. - עיוות קטן יותר בעדשה (תודות לציפוי חדש) - מספר אופציות חדשות וחיצונית ה-G6 בצבע כסף. אם יש לך את הכסף אין לי ספק שתתמכר אליה. אבל אם זה או ה-G5 או ה-S70 אני הייתי הולך על ה-S70, שיש לה בנוסף יתרון של ניידות ורזולוציה. ואגב, אל תספיד את ה-7MP, זה לא רק שימושי להגדלות אלא בעיקר לחיתוכים של התמונה.

אמנון כ

New member
אם כך מה האם S1 או S70?

נושא הווידאו מאוד מאוד חשוב לי, ולכן ה- G5 לא רלוונטית מבחינתי (לדבריך). ה-G6 פשוט יקר מידי בשבילי כרגע. הסתכלתי על ה- S70, ואכן יש לה כמות מגהפיקסלים אדירה (7.1) אבל לא ראיתי שיש לה מייצב תמונה כמו ב-S1, הזום שלה חלש הרבה יותר,אין לה מסך נשלף ומסתובב כמו ב-S1, לפי התמונות לפחות היא נראית פשוטה הרבה יותר לאפשרויות מתקדמות, וכמובן שהמחיר שלה יותר יקר. האם יש ל- S70 יתרון כלשהו על ה- S1 מעבר לכמות המגהפיקסלים? בהשוואה ביניהם כמעט ולא מצאתי יתרון נוסף.

זה לא השוואה

הS70 היא מצלמה קומפקטית, הרבה יותר קטנה - זה לא יתרון מספיק חשוב? בנוסף הזום שלה רחב יותר, מתחיל מ-28 מ"מ לעומת 38 מ"מ ב-S1 מה שאומר ש"ללא זום" אתה תקלוט תמונה הרבה יותר רחבה - מעולה לצילומי נוף, ארכיטקטורה וקבוצות אנשים. ל-S70 מסך יותר גדול ובנוסף החיישן שלה הרבה יותר גדול מה שאומר שהיא קולטת יותר אור ולכן בתנאי תאורה קשים (ללא זום) היא תצלם תמונות הרבה יותר נקיות. מייצב כמובן שאין לה כי היא לא מצלמה עם זום רציני (X3.6 ליתר דיוק). לדעתי או שתחכה למחליפה של ה-S1 או שתקנה את ה-S70. מצלמה עם 3 מגה-פיקסל הולך להגביל אותך.

למעלה