האם פרויקט הכפלת מסילת הרכבת בין ת"א וחיפה, תקוע בגלל אגו

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
זה לא קשור. ריבוע המסילות הוא לעתיד רחוק, החשמול הוא למחר

עקרונית אולי, מעשית אנחנו חיים בישראל ואני מבינה את העירייה
יש שלב בחיים שבו ראית יותר מדי פעמים את ה"זמני" (למה אתה עצבני? זה רק זמני!) הופך לקבוע ונשאר שנים, שלא לומר לנצח...
(אגב, בהקשר לפורום הזה, קרה לא פעם גם עם קווי אוטובוס שהוזזו בשל עבודות וכו' וגם עם סיומן לא שבו לקדמותם כי זה כנראה היה די נוח. אפעס, לא לכולם).
באמת שקשה לי להבין מה עיריית חיפה הרוויחה מתקיעת החשמול. אפשר לדבר על חלופות לריבוע המסילות בלי לתקוע פרויקט חשוב ודחוף. באותה מידה הם יכלו לומר שחשמול התוואי הקיים לא מהווה הסכמה לריבוע המסילות בתוואי הנוכחי. זה אפילו הגיוני. במקום זה הם הצטרפו לקמפיין האנטי-חשמול ההזוי והפיצו שקרים וחצאי אמיתות שלא הועילו להם בשיט.

trilliane

Well-known member
מנהל
באמת קשה לך להבין שהעירייה לא מאמינה שישקיעו במשהו זמני?

באמת שקשה לי להבין מה עיריית חיפה הרוויחה מתקיעת החשמול. אפשר לדבר על חלופות לריבוע המסילות בלי לתקוע פרויקט חשוב ודחוף. באותה מידה הם יכלו לומר שחשמול התוואי הקיים לא מהווה הסכמה לריבוע המסילות בתוואי הנוכחי. זה אפילו הגיוני. במקום זה הם הצטרפו לקמפיין האנטי-חשמול ההזוי והפיצו שקרים וחצאי אמיתות שלא הועילו להם בשיט.

לעיריית חיפה אין הרבה כלים למנוע את החישמול בתוואי הקיים כי

זו כבר תוכנית מאושרת שאף קיבלה חותמת של בית המשפט.
בהקשר זה לרכבת יש מנופי לחץ מול עיריית חיפה שהעירייה לא תוכל לעמוד מולם.

לעומת זאת, בהקשר לריבוע המסילות הרכבת לא תצליח להזיז שום דבר מבלי להגיע להסכמות עם עיריית חיפה.

לכן, אם הרכבת תרצה לבצע את החישמול מבלי לכרוך אותו בנושא ריבוע המסילות, היא תצליח לעשות את זה. אם היא תחליט לכרוך את שני הנושאים יחד, זו תהיה בחירה והחלטה שלה משיקולים שלה ואז הרכבת תהיה הכתובת לטענות על עיכוב החישמול ולא העירייה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אולי, אבל לא דיברתי על כלים אלא על הסיבה להתנגדות

זו כבר תוכנית מאושרת שאף קיבלה חותמת של בית המשפט.
בהקשר זה לרכבת יש מנופי לחץ מול עיריית חיפה שהעירייה לא תוכל לעמוד מולם.

לעומת זאת, בהקשר לריבוע המסילות הרכבת לא תצליח להזיז שום דבר מבלי להגיע להסכמות עם עיריית חיפה.

לכן, אם הרכבת תרצה לבצע את החישמול מבלי לכרוך אותו בנושא ריבוע המסילות, היא תצליח לעשות את זה. אם היא תחליט לכרוך את שני הנושאים יחד, זו תהיה בחירה והחלטה שלה משיקולים שלה ואז הרכבת תהיה הכתובת לטענות על עיכוב החישמול ולא העירייה.

אבל לא ברור שהעירייה עדיין מתנגדת לחישמול

יש אפשרות שהיא כבר השלימה איתו.

חוץ מזה, בכל מקרה החישמול בחיפה לא ייצא לפועל לפני הבחירות המקומיות באוקטובר-נובמבר שנה הבאה.
עמדות העירייה היום לא בהכרח מעידות על עמדות העירייה לאחר הבחירות. גם אם יונה יהב ייבחר שוב לראשות העירייה, יכול להיות שעצם מעבר הבחירות יגרום להתמתנות העירייה, כאשר הבחירות הבאות ייראו רחוקות.
ראשי עיריות לא אוהבים מהפכות תשתיתיות לפני בחירות, זה לא בהכרח מעיד שהם יתעקשו גם אחרי הבחירות.

trilliane

Well-known member
מנהל
אולי, אבל איך זה סותר את מה שכתבתי? הסברתי את הסיבה להתנגדות

יש אפשרות שהיא כבר השלימה איתו.

חוץ מזה, בכל מקרה החישמול בחיפה לא ייצא לפועל לפני הבחירות המקומיות באוקטובר-נובמבר שנה הבאה.
עמדות העירייה היום לא בהכרח מעידות על עמדות העירייה לאחר הבחירות. גם אם יונה יהב ייבחר שוב לראשות העירייה, יכול להיות שעצם מעבר הבחירות יגרום להתמתנות העירייה, כאשר הבחירות הבאות ייראו רחוקות.
ראשי עיריות לא אוהבים מהפכות תשתיתיות לפני בחירות, זה לא בהכרח מעיד שהם יתעקשו גם אחרי הבחירות.
כפי שאני מבינה (ומזדהה) איתה. מה עובר בראש של יונה יהב זה כבר מעבר ליכולותיי.

למה את סבורה שכל תגובה למה שאת כותבת מטרתה לסתור?

כפי שאני מבינה (ומזדהה) איתה. מה עובר בראש של יונה יהב זה כבר מעבר ליכולותיי.
הסברת סיבה להתנגדות, אבל כלל לא בטוח שההתנגדות אכן קיימת כיום.

trilliane

Well-known member
מנהל
כי זה בד"כ המצב, אלא אם נאמר או נרמז אחרת...

הסברת סיבה להתנגדות, אבל כלל לא בטוח שההתנגדות אכן קיימת כיום.
כי זה בד"כ המצב, אלא אם נאמר או נרמז אחרת...

אם לא תהיה הסכמה על התוואי של כל ארבע המסילות, לא בהכרח

...ובכל מקרה מדובר במצב זמני, כי ריבוע המסילות יידרש בעתיד
מדובר במצב זמני, ולכן העירייה צודקת בכך שהיא רוצה שתוכנית ריבוע המסילות תכלול כבר את הגדרת התוואי לכל המסילות ולא רק לשתיים החדשות.
אם תוכנית הריבוע תשאיר (כמצב זמני) את המסילות הקיימות בתוואי שלהן ותקדם את המינהור רק של שתי המסילות החדשות, אז לעירייה יהיו סיבות ממשיות להניח שהמצב הזמני לא יהיה ממש זמני.
לכן תוכנית הריבוע צריכה לכלול הסכמה בין הרכבת לעירייה לגבי כל המסילות.

amit1270

New member
כל מה שכתבת לא קשור לחשמול

מדובר במצב זמני, ולכן העירייה צודקת בכך שהיא רוצה שתוכנית ריבוע המסילות תכלול כבר את הגדרת התוואי לכל המסילות ולא רק לשתיים החדשות.
אם תוכנית הריבוע תשאיר (כמצב זמני) את המסילות הקיימות בתוואי שלהן ותקדם את המינהור רק של שתי המסילות החדשות, אז לעירייה יהיו סיבות ממשיות להניח שהמצב הזמני לא יהיה ממש זמני.
לכן תוכנית הריבוע צריכה לכלול הסכמה בין הרכבת לעירייה לגבי כל המסילות.

לא קשור ישירות לחשמול, אבל קשור לזמני או לא זמני

לא קשור ישירות לחשמול, אבל קשור לזמני או לא זמני
אם עיריית חיפה לא תהיה נחושה בקשר לתוכנית הריבוע, בהחלט יכול להיווצר מצב של חשמול "זמני" שהופך לקבוע.

trilliane

Well-known member
מנהל
איך בדיוק? קל יותר למנוע מראש מלבטל בדיעבד...

וזו זכותה המלאה של עיריית חיפה לפעול להבטיח שאכן יהיה מדובר
במצב זמני.
(כפי שיודע כל קבלן שמבצע חריגות בנייה בידיעה שהסיכוי שיפרקו את הבניין הבנוי קלוש).
&nbsp
הגישה שלך נראית תמימה ותלושה מהמציאות בישראל, או שיש לך אמון גבוה במיוחד בממשלה ובשאר מוסדות המדינה הרלוונטיים. לי אין...

עיריית חיפה כבר הסכימה לחשמול

(כפי שיודע כל קבלן שמבצע חריגות בנייה בידיעה שהסיכוי שיפרקו את הבניין הבנוי קלוש).
&nbsp
הגישה שלך נראית תמימה ותלושה מהמציאות בישראל, או שיש לך אמון גבוה במיוחד בממשלה ובשאר מוסדות המדינה הרלוונטיים. לי אין...
התוכנית של החשמול כבר מאושרת. העיריה לא באמת יכולה למנוע את החשמול בתוואי הקיים.
היא יכולה להבטיח שזה יהיה זמני על ידי התעקשות על כך שתוכנית הריבוע תכלול שינוי של תוואי המסילות הקיימות.

הגישה שלי תואמת את המציאות. אם אין לך אמון גבוה בממשלה, תבואי בטענות לעיריה על כך שתוכנית החשמול מאושרת. כנראה שהעיריה תמימה.

במילים אחרות: כל ניסיון של העירייה לעצור או להפריע לחשמול

התוכנית של החשמול כבר מאושרת. העיריה לא באמת יכולה למנוע את החשמול בתוואי הקיים.
היא יכולה להבטיח שזה יהיה זמני על ידי התעקשות על כך שתוכנית הריבוע תכלול שינוי של תוואי המסילות הקיימות.

הגישה שלי תואמת את המציאות. אם אין לך אמון גבוה בממשלה, תבואי בטענות לעיריה על כך שתוכנית החשמול מאושרת. כנראה שהעיריה תמימה.
במילים אחרות: כל ניסיון של העירייה לעצור או להפריע לחשמול
בתוואי הקיים יהיה...לא חוקי.

trilliane

Well-known member
מנהל
משהו השתבש לי בשרשור, התגובה שלי הייתה אמורה להיות לעמית

משהו השתבש לי בשרשור, התגובה שלי הייתה אמורה להיות לעמית

מצב
הנושא נעול.
למעלה