האם סוג וצורת הכוס משפיע על הטעם ?

האם סוג וצורת הכוס משפיע על הטעם ?

לכוס יש שלוש השפעות עיקריות על טעם המשקה. ..

הראשונה קשורה במבנה הכוס ובאופן שבו המשקה מחליק לתוך הפה: הלשון בנויה כך שבחלקה הקדמי נקלטים טעמים מתוקים ומלוחים, בצדדים טעמים חמוצים ומאחור טעמים מרים. בהנחה שאתם לא טועמי יין שנהנים לגרגר משקאות, הפעולה הטבעית אחרי הלגימה היא בליעה שמזרימה את המשקה פנימה במינימום אנרגיה.

לכן מבנה הכוס משפיע על חוויית הטעימה, ואם טרם השתכנעתם, תחשבו על כוסות בירה: הפתח הרחב שלהן מאפשר למשקה להתפזר מיד בחלל הפה מבלי לפספס את צידי הלשון.
כוסות עם פתח צר מכוונות את הנוזל לחלקה הקדמי של הלשון ומדגישות את המתיקות או את המליחות. כוס קטנה וצרה יכולה להחליק במהירות את המשקה על פני הלשון לכיוון חלקה האחורי המזהה מרירות. תוכלו לחוש בזה בעצמכם אם תיקחו ביס מרווקה בת 35.

ההשפעה השנייה של הכוס תלויה בחומר שממנו היא עשויה.
חומרים מסוימים מתמוססים במים רותחים, ואנחנו יכולים לזהות מיד את טעם הלוואי שהתגנב פנימה .
זה די ברור כשבוחנים את תוצאות הכוס החד-פעמית, שהקרטוניות שלה חילחלה לפנימה בלי שום בעיה. אמנם הכוסות האלה אמורות להיות מצופות מבפנים כדי למנוע את התמוססות הקרטון במשקה, אבל התוצאות מלמדות שכוונות לחוד וטעם של קופסת נעליים לחוד.

ההשפעה השלישית קשורה בנצילות החומר. : הערבוב בכוסות שונות יוצר מערבולות שונות, ומביא לכך שבכוסות מסוימות נשאר פחות "בוץ" בתחתית מבכוסות אחרות, כלומר הנצילות שלהן טובה יותר. ההשפעה אמנם מינורית, ובקטע הזה לא נמצא הבדלים משמעותיים בין הכוסות .

ולמתעניינים אני אוהב ו מעדיף לשתות מ כוס שמורה מוגבהת עם פתח צר

אבל ידוע שאמנות הקפה השחור נמצאת בגרגירים הקטנים.
לרוויה .

*באדיבות מגזין הגברים הנחשק בלייזר...

bartzvi

New member
אני שותה רק מכוס שטוף ....

סליחה, כוס שטופה עם סבון כלים ....

בא לי10

New member

ועוד אומרים שאין מה לקרוא בעיתון הזה...

לא הבנתי רק את עניין כוסות הבירה וצדי הלשון, כי בירה היא יותר מרה מאשר חמוצה (לכן היא צריכה להגיע לאחור הלשון).
נו, שויין. לפחות למדנו עוד משהו היום. מי אמר שלהיכנס לפורום זה לבטל זמן?

סוג אני מכירה אבל צורה מממ לא יודעת

לדעתי חשוב איזה כוס אבל זה גם תלוי מה המשקה ששותים ומה אכלנו לפני ששתינו

הטעם שמגיע מתוך הכוס

מורכב כמו שכתבת מהרבה מרכיבים.
בנוסף, תלוי גם איך מחזיקים את הכוס
וכמה זמן משחקים עם הכוס עד שלוגמים.

בכל מקרה אין העדפה ברורה... לכל כוס יש
את הנוזל המתאים.

בגללך כבר שתיתי שתי

כוסות קפה על הבוקר.
ניסיתי ספל זכוכית, עכשיו כוס צרה וארוכה

מחר אני אנסה לגוון בגרגירים

י ו א ב

New member
ועכשיו

אתה קונה שישיית גולדסטאר ומקבל כוס במתנה.

זה מבצע לגברים

למעלה