האם ניתן לקבל פה הערות על תוכניות בניה?

hanchuk

New member
האם ניתן לקבל פה הערות על תוכניות בניה?

יש לי תוכניות של בית שקניתי. הוא כבר בנוי. יש לי כמה שינויים שאני מתלבטת לגביהם. האם תוכלו לעזור לי?
 

AlonPe

New member
מצטרף לקריאה, אבל...

כמו בתחומים אחרים, יש לציין כי - הייעוץ וההערות שתקבלי כאן בפורום, לא באים להחליף ייעוץ מקצועי רציני ו - לא וירטואלי. לגיטימי לגמרי, גם לחשוב עם עצמך, עם משפחה, חברים, בפורומים אינטרנטיים וכו', יכול להיות, למשל, שתגיעי למסקנה שההבית טוב מספיק כמו שהוא, ולא מצריך עריכת שינויים מעבר לקצת צבע וכאלו. אבל אם תגיעי למסקנה (אתנו או בלעדנו) שיש לערוך שינויים כאלו או אחרים - מומלץ ביותר לקחת את שירותיו של אדריכל או מעצב פנים. ועכשיו - לכי על זה!
 

hanchuk

New member
מנסה שוב

אנחנו בית מס' 3 (מספר 4 זה הצמוד שלנו) יש לי כמה רעיונות לשאול עליהם אבל, אני רוצה לשמוע קודם את ההערות שלכם. שימו לב, הבית בנוי. כך שניתן להזיז רק קירות פנימיים ולא תומכים. בכניסה מדרגות עם עליה לקומה 1 (בה יש חדרי שינה) וירידה לקומת מרתף
 

hanchuk

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif ההתלבטויות הן

הקיר בכניסה למטבח - להשאיר? למה להשאיר? מטבח סגור ובמקרה והמטבח מבולגן -זה מאוד נוח. מטבח גדול יותר - יותר מקום לארונות מטבח. מסתיר את הכניסה לשירותי אורחים. למה לשבור? כניסה גדולה ומזמינה יותר. הקיר נמצא בדיוק בכניסה לבית. ללא הקיר הכניסה תהיה פתוחה ומזמינה יותר. דלת יציאה לחניה תהיה גלויה יותר - מכיוון שאני מתעתדת לסגור את החניה ולהופכה לחדר משחקים - ע"י שבירת הקיר - יהיה לי יותר קשר עין עם מי שנכנס ויוצא משם. סלון ופינת אוכל - אני נוטה להפוך את הסדר שהקבלן רשם שם. אני רה סלון גדול והחלק שהיום נקרא פינת אוכל - גדול יותר ויש לי שם אופציה לשים מזנון נורמלי לטלוויזיה. כמו כן, אני חושבת שיהיה ניתן לגלוש קצת מעבר לקו הסלון העתידי אם אני אשים כורסאות נפרדות (הן יהיו מוצבות קצת בתוך השטח הלכאורה מבוזבז שהוא המעבר מהכניסה לבית ליציאה לגינה - בין הסלון לפינת אוכל) בחלק שהיום הוא הסלון - אני רוצה לשים את פינת האוכל. יש לי נטיה לשבור, לפחות חלקית, את הקיר שמשותף לפינת אוכל העתידית ולמדרגות ע"מ לקבל הרגשה של מרחב גדול יותר. האם אני צודקת? יש משהו שלא חשבתי עליו?
 

AlonPe

New member
התלבטויות,

לגבי הקיר במטבח (את מתכוונת לקיר שמסביב למקרר - נכון?) אפשר להגיד שהצגת יפה את השיקולים לכאן ולכאן ומעבר לכך זה עניין של טעם. מה שכן, אם מבטלים את הקיר הזה, צריך לחשוב מה לעשות עם המקרר - גם מקרר יפה, זה לא נעים שהוא "חשוף" ככה לכניסה והמבואה. גם כן גם הסידור של הפונקציות במטבח לא נוח - המרחק בין המקרר-כיריים-כיור. השאלה גם אם יש באפשרותכם/בכוונתכם להזיז נקודות חשמל (לחצוב בקירות) ולשנות את המטבח - אם כן, הייתי מעביר את המקרר לראש ה-ר' (או ה-ו') כלומר מפרק את הצ'ופצ'יק למעלה של המטבח, ושם שם את המקרר על הקיר של המחסן. אפשר גם לחשוב על לפרק את הקיר בין המחסנים, וליצור מחסן/מזווה אחד, גדול יותר. למה את חושבת שהאזור שמוגדר כפינת אוכל גדול יותר?! לגמרי לא! ודווקא בסלון ("העכשווי") יש מקום טבעי מצויין למזנון טלויזיה - הנישה שצמודה למדרגות. והשטח בין הכניסה למדרגות לגמרי לא מבוזבז! הוא שטח מבואה שנותן מרחב כניסה... אפשר להתווכח על העובדה שמול הכניסה - מדרגות (דובר על זה כאן בהקשר אחר) אבל פה אין מה לעשות נגד זה. האירגון של הסלון-פ. אוכל טוב כמו שהוא, אל תשני אותו. בהצלחה!.
 

hanchuk

New member
קודם כל, ../images/Emo51.gif ותשובות לתשובות ../images/Emo13.gif

הארגון היום הוא לא ממש כמו שמצוייר. המקרר אכן בכניסה וצריך להעביר אותו אם נשבור את הקיר. היום יש בצד של המקרר בהמשך השיש שני כיורים. אני שוקלת להעביר כיור אחד לצד שממול. יש היום נקודת גז על הקיר שליד המזווה - גם אתה אני שוקלת להעביר. רק לא החלטתי ליד איזה כיור "שווה" לשים את הגז. אני צריכה \ רוצה להכניס מקום גם ל 2 תנורים ו 2 מיקרוגלים. והחלום שלי שיהיה שם גם שולחן בנוי (כזה שנבנה באופן קבוע לקיר. כמו ספסל) בקיצור, יש על מה לחשוב עוד. נ.ב. חשבתי על לשבור את הקיר בין המזווה למחסן החיצוני. אבל אני צריכה מחסן גינה. אז אני עדיין חושבת על זה. ושוב
על התשובות
 

hanchuk

New member
ושכחתי שאלה

לגבי פינת האוכל - סלון אחת הסיבות שאני רוצ להחליף ביניהן היא שאת הנישה הטבעית לטלוויזיה = הקיר הקטן שיוצר את הנישה - אני שוקלת לשבור. ואת הקיר הגדול של הנישה (הקיר שמפריד בין ה"סלון" למדרגות) אני שוקלת לעשות בו משהו. אולי חורים לאורך. או לפתוח בו ממש חלל גדול. ההתלבטות מאוד גדולה בין שיהיה בית יירא כמה שיותר גדול לבין להעמיס אבל שיהיה מקום לכל דבר.
 
למעלה