האם ניתן לצמצם עמלות ?

מצב
הנושא נעול.

Selad1

New member
האם ניתן לצמצם עמלות ?

האם ניתן לצמצם עמלות ?
שלום, אני חדש בתחום, לאחרונה רכשתי תעודות סל, השלמתי עם קיומן של עמלות בית ההשקעות ועמלות הקניה והמכירה של הבנקים, ועתה נודע לי שיש גם עמלת "אחזקת ניירות" של הבנק. האם יש דרך לצמצם את גובה העמלות? האם ניתן לסחור במניות שלא דרך הבנק ובכך לחסוך עלויות? נניח שאבקש מהבנק להפחית עמלות, עד לאיזה מחיר הם יהיו מוכנים (עמלת אחזקה/קניה מכירה). תודה לכם

n u 1

New member
Selad1 - צימצום עמלות

האם ניתן לצמצם עמלות ?
שלום, אני חדש בתחום, לאחרונה רכשתי תעודות סל, השלמתי עם קיומן של עמלות בית ההשקעות ועמלות הקניה והמכירה של הבנקים, ועתה נודע לי שיש גם עמלת "אחזקת ניירות" של הבנק. האם יש דרך לצמצם את גובה העמלות? האם ניתן לסחור במניות שלא דרך הבנק ובכך לחסוך עלויות? נניח שאבקש מהבנק להפחית עמלות, עד לאיזה מחיר הם יהיו מוכנים (עמלת אחזקה/קניה מכירה). תודה לכם
Selad1 - צימצום עמלות
הדרך היחידה לצמצם את העמלות - של מוצצי העמלות שלנו - היא - לעבור לחברת ברוקרים .

Selad1

New member
איך עוברים לחברות כאלו

Selad1 - צימצום עמלות
הדרך היחידה לצמצם את העמלות - של מוצצי העמלות שלנו - היא - לעבור לחברת ברוקרים .
איך עוברים לחברות כאלו
תודה לך, האם כל אחד יכול לעבור לחברות ברוקרים או רק בעלי סכומי כסף גדולים יכולים ? האם אפשר לקבל מספר שמות של חברות ברוקרים טובות שאתה מכיר ? (מה גובה העמלות שהן גובות בד"כ?)

n u 1

New member
Selad1

איך עוברים לחברות כאלו
תודה לך, האם כל אחד יכול לעבור לחברות ברוקרים או רק בעלי סכומי כסף גדולים יכולים ? האם אפשר לקבל מספר שמות של חברות ברוקרים טובות שאתה מכיר ? (מה גובה העמלות שהן גובות בד"כ?)
Selad1
תעבור לאתר השכן - של דוביד - כבר יפנו אליך מספר גורמים .

nirshats

New member
לא בעיה

איך עוברים לחברות כאלו
לא בעיה
יש הראל , מגדל , ברוקר טוב , וכמובן המון סרסורים ומתווכים שלהם שיציעו לך הנחות. בלי מיקוח ובלי תנאים מיוחדים התנאים הם 0.12% למניות , 0.1% לאג"ח ו4 ש"ח למעו"ף. כמובן שאם יש הרבה כסף\פעולות בחשבון אפשר לרדת יותר. כמו כן אין את כל ההמצאות של הבנקים - דמי משמרת\ניהול\מינימום\אי ביצוע... כל הדברים האלה הן המצאות של הבנק נטו (הבורסה לא גובה על זה). והדובדבן - זה לא עולה כסף. ז"א - הבנק כמובן יקח עמלת העברה על תיק הני"ע , אבל חברת הברוקרים כמעט תמיד תחזיר לך מה ששילמת לבנק. לגבי בטיחות - אחזקות בני"ע רשומות על שמך בכל מקרה , החשבון עצמו הוא בנאמנות - מה שאומר שאפשר למשוך משם כסף רק לחשבון על שמך.

Selad1

New member
תתש תודה

לא בעיה
יש הראל , מגדל , ברוקר טוב , וכמובן המון סרסורים ומתווכים שלהם שיציעו לך הנחות. בלי מיקוח ובלי תנאים מיוחדים התנאים הם 0.12% למניות , 0.1% לאג"ח ו4 ש"ח למעו"ף. כמובן שאם יש הרבה כסף\פעולות בחשבון אפשר לרדת יותר. כמו כן אין את כל ההמצאות של הבנקים - דמי משמרת\ניהול\מינימום\אי ביצוע... כל הדברים האלה הן המצאות של הבנק נטו (הבורסה לא גובה על זה). והדובדבן - זה לא עולה כסף. ז"א - הבנק כמובן יקח עמלת העברה על תיק הני"ע , אבל חברת הברוקרים כמעט תמיד תחזיר לך מה ששילמת לבנק. לגבי בטיחות - אחזקות בני"ע רשומות על שמך בכל מקרה , החשבון עצמו הוא בנאמנות - מה שאומר שאפשר למשוך משם כסף רק לחשבון על שמך.
תתש תודה
אם כך, אני לא מבין למה שמישהו יסחר בני"ע דרך הבנק, שוב תודה

nirshats

New member
שאלה מצויינת

תתש תודה
אם כך, אני לא מבין למה שמישהו יסחר בני"ע דרך הבנק, שוב תודה
שאלה מצויינת
הסיבה היא שבארץ אנשים לא מודעים לאלטרנטיבות שיש לבנק. רוב האנשים ממש בורים מבחינה כלכלית (גם אני הייתי כזה עד שהתחלתי להתעניין בשוק ההון) , וכמו כן כל דבר שמתקשר לברוקרים\בורסה מעורר אסוציאציות של פחד ושל "משחק של גדולים". הבנקים מנצלים ומטפחים את הבורות הזו! אחרי שלומדים קצת מבינים שבמקום תכנית חסכון בבנק יש מכשיק מאוד סולידי שנקרא אג"ח. במקום קרן נאמנות מדדית\ענפית יש מכשיר יותר יעיל שנקרא תעודת סל. ובמקום מסחר בבנק יש חברות אמינות וטובות שנקראות ברוקרים. עד שרוב העם יקום וילך , הבנקים ימשיכו לחלוב , ועובדה שזה מצליח.

מצב
הנושא נעול.
למעלה