האם מצרים תסייע לכלכלה בעזה ?

yanivib

New member
האם מצרים תסייע לכלכלה בעזה ?

האם אחרי ההתנתקות יפתחו המצרים את הגבול ויאפשרו לפלסטינים לעבוד אצלם ? לדעתי לא. אף אחד לא רוצה את הפלסטינים אצלו - הם גורם מתסיס המביא לחוסר יציבות.
 

all

New member
לפני 67 רצועת עזה הייתה סגורה

ומסוגרת, בודדים הורשו להיכנס למיצרים מעזה. מדוע שתיפתח עבורם היום? האם אין למיצרים מספיק עניים מרודים וחסרי הסכלה בקהיר???
 

מטרניך

New member
גם אנחנו לא צריכים אותם אצלנו - אלא

אם כן יש מעסיקים שהתעייפו מהחיים. הפיתרון לערביי עזה: הגירה המונית לאמריקה הלטינית, לאפריקה (יש שם כבר הרבה לבנונים), לסעודיה, לארצות המפרץ. זה לטובתם: אין להם עתיד בעזה.
 

lizansak

New member
רק פגם קטן בתיאוריה

גם מדינות אמריקה הלטינית / אפריקה, סעודיה, נסיכויות המפרץ או קנדה לא רוצים כמויות של מהגרים פלסטינים. משפחה פה, משפחה שם - על בסיס אישי ותעסוקתי - כן המונים - לא לכן הם נדונים להישאר בארצם ומולדתם היא פלסטין.
 

מטרניך

New member
יש מאות אלפי פלסטינים במדינות האלה

ורובם חיים ומתפרנסים שם בשקט. להרבה פלסטינים יש קרובי משפחה בפזורה ואלה יעזרו להם להיקלט ולהסתדר.
 

lizansak

New member
אתה לא מגזים?

מאות אלפים? סביר יותר מאות ואלפים. יש אלפים בודדים ברוב המדינות וקצת יותר בארה"ב.
 

מטרניך

New member
אולי הסטטיסטיקה הזאת תעזור לך:

http://en.wikipedia.org/wiki/Palestinian קצת מפתיע, נכון? יש גם לפחות רבבות פלסטינים שלא כלולים במניין הזה כי יש להם אזרחויות אחרות: אזרחות ירדנית או של מדינות ערב האחרות, אזרחויות של המדינות הקולטות וכו'.
 

avitush17

New member
ומה עם ירדן?

ירדן היא מדינת פלסטין כידוע לכולנו.. רוב העם שחיים שם הינו פלשתינאי.. ולא ירדני.. ואפילו הפלשתינאים לא רוצים את הפלשתינאים.. אז אין מה לעשות איתם הם כמו הכורדים :)
 

Ragamala

New member
אני מאחל

שהאחים של העם הפלשתינאי יבואו לעזרתו כלכלית, אחרת הם באמת יהיו בצרות. אני בטוח שהאו"ם ידאג לזה אפילו אם המדינות הערביות לא רוצות. לא תהיה להם ברירה (או יותר נכון, הם יקבלו מענקים אם יעזרו לפלשתין).
 
למעלה