האם מישהי כאן עשתה פעם סרט על אמא שלה?

eieee

New member
האם מישהי כאן עשתה פעם סרט על אמא שלה?

אשמח לקבל רעיונות...

תודה!!

עינת

לא סרט אבל

אתר נבנה לזכרה אוכל לתת לך קישור לכך אבל עדיף בפרטי

חומר למחשבה

סרט היה הופך את העניין למורכב מאד עבורי ולא הייתי יכולה לעמוד בנושא גם מבחינה פרקטית וגם מבחינה כלכלית. מה שאני עושה בתקופה הזו - זה לדבר עם אנשים שהיו מאד קרובים אליה מבחינת משפחה מעגל שני (כמו אחות שיש לה רק אחת וגיסה ), בני דודים, משפחה מורחבת (שגם היא די מצומצמת), חלק שהיו חברים שלה מהילדות, כי אני מכירה כמה , חלק שהיו שכנים שלנו כאן והיו איתה ביחסים קרובים, ואנשים שנפגשו איתה כאן ויכולים להוסיף אנקדוטה כאן ושם. כמובן כמובן שיש מקום גדול לכאלה שעבדו איתה (וזה המון 25 שנים) - מורים רבים עברו שם כשהיא עבדה, מנהלים וכמובן בצורה מפתיעה תלמידים וזה מרתק לשמוע איך כל אחד ראה בה משהו אחר, ובשביל כל אחד היא הייתה משהו אחר. כך שהדרך הזו קלה לי יותר, קלה אבל מורכבת וכואבת.
אני אפילו לא יושבת וכותבת בזמן שהם מדברים - אלא מקליטה בטייפ מנהלים קטן ואחר כך בבית חושבת איך להכניס ואיך לשלב את הדברים שזה גם לא פשוט.
הרבה מאד בכי כרוך בזה כי זה זורק גם אותי למקומות מאד קרובים ומורכבים שלי איתה.

מעניין מאד גם לכתוב שהיו דברים קטנים שלפעמים עצבנו אותה - ולדעתי זה גם חשוב שיהיה בחוברת הזו. שלא יהפכו אותה רק למלאך - לפגוש אותה גם כך וגם כך. כמובן שמדובר בדברים קטנים מאד, אבל הם הופכים אותה לדמות אנושילת ממש כי ביננו למי הייתה אמא שהיא רק מלאך. אני רוצה שהיא תהייה בנאדם עם חולשות והעיקר מעלות ודברים חיובייים וככה אני רוצה שיזכרו אותה.

יום טוב
הוריקן

eieee

New member
הוריקון יקרה

תודה רבה על השיתוף האישי שהוא לכשעצמו לא מובן מאליו.

זה מה שחשבתי לעשות רק עם הסרטה ואז להמשיך משם...

תודה על ההשראה הנוספת.

והמון בהצלחה, אני מניחה שזה צעד מרפא ביותר שכרוך במאמצי נפש אדירים בדברים מסויימים.

חיבוק

עינת

eieee

New member
מלכת הלבבות יקרה

תודה רבה על התגובה ועל הרצון לשתף.

אשמח לכתוב לך בפרטי.

המשך יום נפלא,

עינת

הנצחה

שלום עינת,
להנצחה יש משמעות רבה, היא מסמלת שחייו של יקירנו לא היו לשווא, שיש משמעות לחיים ולקיום, שאנחנו זוכרים אותו ואת פועלו (וכולנו בעצם רוצים להשאיר חותם עם לכתינו).
מנסיוני האישי וגם מליווי משפחות, זהו תהליך שיש בו הרבה כאב והרבה נחמה. תהליך קשה, כי באמת עוסקים בחומרים כואבים, נוברים בתמונות, מראיינים, עסוקים מאד בנושא והרבה שאלות צפות. מצד שני, נשאר משהו מאד משמעותי (כולל לדורות הבאים שלא יזכו לראותה).
בדומה לספרי זיכרון, כל משפחה מוצאת את הצביון הייחודי והמתאים לה ולנפטר.
כדאי לעשות עבודת הכנה משפחתית ולחשוב מה מתאים עבורכם ועבור אמא.
אילו היבטים באישיותה, הישגים, פרקים בחייה הייתם רוצים להביא.
איזה שירים שאהבה לשלב וכדומה.
בהצלחה בדרכם,
ענבר

eieee

New member
תודה רבה ענבר

אכן כרוך באומץ ריגשי רב לגעת בזה.

תודה ושנה נפלאה,

עינת

YגלגלוןY

New member
באותו עניין

במקרה נתקלתי בכתבה באתר דתי על אושר ועל חג סוכות ובה פסקה יפה

"ביהדות נוהגים לומר ששלושה חברים עיקריים מלווים אותנו בחיינו – אך במותנו, הם נפרדים מאיתנו בדיוק בסדר ההפוך מזה שאנחנו הקדשנו להם.
מייד עם פרידתה של הנשמה מהגוף, נפרד ממנו גם כל הרכוש.
המשפחות יותר נאמנות. הן מלוות אותנו אחרי פטירתנו לבית הקברות, אל מקום מנוחתנו האחרון. ואז, גם הן עוזבות אותנו וממשיכות בחייהן.
רק השם שרכשנו, המעשים הטובים שעשינו למען הזולת, וההשפעה שהייתה לנו עליהם, ממשיכים לחיות איתנו ונותנים לנו מידה מסוימת של נצחיות."

עשינו..

בשנה הראשונה. יותר נכון אחותי עשתה. אני תרמתי את שירי הרקע שאמא אהבה וגם זה היה משימה.. סרט באורך של משהו כמו עשר דקות על אמא-עם המשפחה,בעבודה,קצת קטעי וידאו שהיו משמחות בעיקר. הרוב זה תמונות עם שירים ברקע.. אנחנו צופים בסרט כל שנה באזכרה. שיהיה המון בהצלחה!!

eieee

New member
סנטה רוזה יקרה, תודה על השיתוף והעזרה!

שנה נפלאה לך,

עינת

shtuty

New member
כן

אצלי במשפחה עשו סרט שלקחו קטעי וידיאו של אמא שלי והם היו מלווים בשירים.
ועשיתי סרט בתיכון (מגמת קולנוע) שבו ראיינתי את אבא שלי, אחותי וסבתא שלי עליה.
אם יש לך שאלות את מוזמנת כי אין לי יותר מידי מה להוסיף ללא כיוון.

Astar88

New member
אני עשית מצגת

אני יודעת שזה לא קשור ואין לי מושג איך זה התגלגל, אבל ביום ה׳ הייתה השנה של אמא שלי אז אחרי הסעודה והכל עשבנו רק משפחה כל האחים והאחיות של אמא שלי והילדים וראינו מצגת עם שירים ותמונות וזה היה פשוט וואו!! התרגשנו,בכינו, צחקנו לא יודעת איך לתאר את מה שהיה. האמת שזה יצא לי די ארוך ונלחצתי מזה, אבל כל מי שנכח אמר שלא רצה שזה ייגמר ושזה עזר לו להרגיש אותה שוב שזה בדיוק מה שהם היו זקוקים לו.

אשבל1

New member
מרגש

כשאני העליתי תמונות של אמא שלי לפייסבוק, הרגשתי קצת כאילו החייתי אותה, זה עשה לי טוב.

ספר.. יצא מדהים!!!

עם תמונות מכל חוויה שיכולה להיות!! חלק גם מהמחלה.. רצינו לזכור את אמא מהתחלה עד הסוף...
חייבת לציין שהספר לא עצוב, יש גם זכרונות מצחיקים של כולנו..
מומלץ

eieee

New member
תודה רבה לכולן על הרצון והשיתוף לעזור!!

מבטיחה לעדכן אם אצליח לעשות זאת עם הזמן..

חיבוק

למעלה