האם מישהו שמע על שיטת טומטיס??

mulani

New member
האם מישהו שמע על שיטת טומטיס??

יש שיטה של טומטיס בכ"ס ורציתי לדעת אם מישהו התנסה בזה ויכול להעיד על שיפור או אי שיפור.

פרחבר

New member
השאלה הועלתה כאן בעבר,

תעשי חיפוש של השם בעברים או באנגלית ותמצאי את השירשורים (לפחות 2 שאני זוכרת). בהצלחה

דליה.ד

New member
שיטת טומטיס

אני מצרפת קישור מתוך מאגר קישורי הפורום בנושא שיטות טיפול (יש שם עוד מגוון שיטות טיפול). אישית, איני מכירה את השיטה, אני סבורה שזה קשור במוסיקה...

זהבה נ

New member
שמעתי על השיטה מאמא לילד PDD

"הפרעה בתקשורת", אשר טופל על פי השיטה הזו(נזכרתי כשנכנסתי לקישור וראיתי את האוזניות וכל הסיפור עם האוזניים), לדבריה של האימא הזו(חברה שלי)היא לא רק שלא עזרה לילד שלה, אלא יצרה אצלו ריגרסיה קשה ועד היום היא ממש מצטערת על ההתנסות הכואבת הזו(לדבריה),הטיפול כמובן הופסק ומאז הילד עם הפרעת התקשורת מטופל בשיטה אחרת(ABA)עם הטבה משמעותית (לדבריה)על השיטה השניה אין לי מידע מספיק וגם כיצד היא משפיעה על ילדים עם הפרעות בקשב (לא חושבת שניסו עליהם ABA )כי לידיעתי היא יותר מיועדת להפרעות בתקשורת. בהצלחה.

חננו

New member
טומטיס

השיטה שלהם נשמעת מענינת,אך גם אנחנו שמענו על ילד שטופל שם והטיפול לא הועיל.

חגית35

New member
מצטטת מתוך כתבה על השיטה

הכתבה פורסמה בירחון "חיים אחרים", עליו אני מנויה בירחון של אוגוסט 2002 : אציין עוד, כי היה דיון על השיטה מזמן בפורום נענע המקביל, ניתן להקיש שם בחיפוש את המילה טומטיס או tomatis ולקרוא מה נאמר על כך שם בזמנו. השיטה נקראת טיפול בהקשבה, על שמו של ממציאה דר' אלפרד טומטיס (צרפתי), שהיה רופא א.א.ג. במקצועו, לפני 50 שנה. הוא זיהה את האוזן כמוקד שדרכו ניתן להשפיע על רוב תפקודינו. מתוך כך פיתח שיטת גירוי צלילי. הנחת היסוד הינה, שאם האוזן אינה מתפקדת כראוי, גם אנחנו לא נתפקד כמו שצריך. האוזן לא אחראית רק על שמיעה, אלא גם על תיפקוד גופני באמצעות המערכת הוסטיבולארית שבאוזן הפנימית (זו האחראית על שיווי משקל, התמצאות במרחב, הבחנה בין ימין ושמאל, קצב, קואורדינציה, מוטוריקה, ומערכת החושים). יש גם תפקוד אנרגטי של האוזן שזה תרגום של האנרגיה של הצלילים שהיא קולטת לאנרגיה שמסייעת לחשוב ולארגן מחשבות (לא מתחברת לזה אבל אני מצטטת מהכתבה). (פה אגב, מתחברים למה שעידו כותב פה המון על נושא הצרבלום ועל שיטת הטיפול של הרופא שלו, דר' לוינסון והקשר של דלקות אוזניים ודיסלקציה ועוד…) דר' טומטיס היה קיצוני וטען כי האוזן מגדלת את המוח. כי זו המערכת החושית הראשונה שמבשילה מבחינה נוירולוגית במהלך ההריון, ובתנאים הנכונים, אם יש גרוי צלילי וגם תנועה- ממשיכה התפתחות. מנהלות את המרכז הזה שתי קלינאיות תקשורת, המבהירות כי תנאי לקבלת הסמכה לשיטה הוא הכשרה של קלינאית תקשורת או ריפוי בעיסוק או פסיכולוגיה, רפואה וחינוך. האיבחון (695 ש"ח) כולל בדיקת הקשבה, ותישאול ארוך ולעתים תוך תצפית בילד. הטיפול ניתן ביחידות. יחידה ראשונה בת 30 שעות הקשבה ( 4800 ש"ח כולל תוכנית הורים- שזה עוד 30 שעות הקשבה להורים שיוכלו להבין מה חווה ילדם). שעתיים הקשבה ליום 4 פעמים בשבוע מינימום. מקשיבים בעיקר למוצרט, בשל ריבוי התדרים הגבוהים המסייעים לטעינת אנרגיה (שוב, ערטילאי בשבילי). יש גם מזמורים גרגוריאניים בעלי תדרים נמוכים יותר שמתאימים לדופק ולנשימה של הגוף. אחרי יחידת הטיפול הראשונה יש הפסקה בה המטופל מתרגל בית כל יחידת טיפול נוספת מבוססת על 15 שעות (2400 ש"ח) מדובר בתהליך ארוך שיכול להימשך חצי שנה . מינימום של טיפול הינו 60-75 שעות. תעשו חשבון כלכלי לבד…

zivadina

New member
חגית, תודה על המידע המעניין

אני בטוחה שיש בזה משהו נכון, כי לי, למשל, יש שמיעה מוזיקלית מצוינת, אבל אני לא שומעת טוב מה אנשים אומרים לי, וגם יש לי בעיית התמצאות במרחב. חג שמח לך! זיוה

דליה.ד

New member
ולילדים שלי יש שמיעה

סלקטיבית........

למעלה