האם מישהו שמע על כך???

loli2

New member
האם מישהו שמע על כך???

סיפרו לי שכוונתו של היטלר ימח שמו הייתה בין היתר ייסודה של דת חדשה. אמרו לי שיש אדם שמרצה על כך בארץ, ואף כתב ספר בנושא זה שבו הוא מביא דוגמאות לבניינים שבנה היטלר בגרמניה ואשר אמורים להיות מעין מקומות דתיים בנוסח האימפריה הרומית. עד כמה שאני יודע המנוול היה חילוני לגמרי. האם מישהו יכול לשפוך קצת אור בעניין זה? תודה

j123

New member
היטלר היה פאגני

כלומר סוג של עובד אלילים. הוא שאף להחזיר את הגרמנים אחורה-אחורה אל שורשיהם הגרמאנים, לתקופות עבודת האלילים. הוא פסל את הנצרות והאיסלאם- וכמובן גם את היהדות. 'מיתוס הפיהרר' שפותח בגרמניה הנאצית סביב היטלר וההערצה שגיבשה התעמולה סביבו- בהחלט מיקמו אותו כסוג של משיח, לדעתי, של האומה הגרמנית. היחיד ש- 'יוציא אותם מהבוץ'. מכאן ועד ליסוד של דת מאורגנת סביבו, הכוללת מקדשים? אני מתנצל אך לגבי זה אין לי מידע.

lara10

New member
ראשית, ישנם מספר ספרים שמסבירים

את המצע של הנאצים ובעיקר את משנתו של היטלר, העיקרי ומעמיק ביותר הוא של יאן קרשו Ian Kershaw מה שהיטלר ניסה לעשות זה לא לייסד "דת" חדשה אלא תרבות או חברה חדשה שמבוססת על אידיאלים של הנאציזם ושבאים לידי ביטוי לא רק בטוהר הגזע אלא גם בצורת השלטון ואף בארכיטקטורה ואומנות. השימוש שלו במבנים בסגנון הרומי היו ע"מ להשוות את מעמדו לזה של הקיסר, ולכן עשה שימוש בקשתות גדולות דרכן היה נכנס לעיר בדיוק כפי שנכנס הקיסר הרומי בזמנו, ושימוש במבנים אם מרפסות רחבות מהן נאם, כפי שעשה הקיסר. אני יודעת על איזה ספר מדובר (הוא יצא לאור לפני שנה או שנתיים ) אך לא בטוחה , אולי זה: The Occult Roots of Nazism: Secret Aryan Cults and Their Influence on Nazi Ideology בכל אופן, כמובן שהוא שאף לחזור לגדולת השבטים הגרמנים בטענה שהם היו הבסיס לאימריה, ראה מבנה הוואלהאל (Wallhalla) שהוא ביקש לבנות, שהושתת על המבנה של הפרתנון ושימש כ hall of fame של גרמניה...

j123

New member
'היטלר'\ איאן קרשו

ספר מקיף ומעמיק על היטלר. מומלץ מאוד למתעניינים.

למעלה