האם מישהו נתקל בתופעה?

האם מישהו נתקל בתופעה?

רציתי לשאול בפורום מזמן, לגבי דג מליח (הירינג) כבוש לאלה שאוכלים דבר כזה, האם אין לכם עליית סוכר חריגה אחרי האוכל או כמה שעות אחרי. כאשר יוצא לי לאכול דג מליח זה בלילה, ותמיד הסוכר בבוקר יותר גבוה מימים שאינני אוכל הירינג. אני יודע שאין בו פחמימות בכלל, 244 קלוריות ל-100 גרם ו- 18% שומן. בכל זאת תופעה, אני מדבר על עשרות מקרים. אשמח לקבל תגובות מכל האשכנזים (לא מהשכנזים). . .

i l a n n a

New member
ניחוש?

הדג הרי מאוד מאוד מלוח. האם יכול להיות שהגוף מפריש את מלאי המיים שיש לו כדי לווסת את המליחות? וכתוצאה מכך בעצם שאין נוזלים לווסת את רמות הסוכר? מנחשת... שווה בדיקה מול דיאטנית...

מה זה בעצם אפקט הפיצה ?

למה הפיצה מעלה סוכר לאחר כמה שעות? הרי הפיצה ברובה המוחלט היא פחממות עם קצת שומן כתוצאה מגבינה ושיטת ההכנה. לא ?

IMZEUS

New member
השומן מאט את פרוק הפחמימות בקיבה

אף על פי שאכלת הרבה פחמימות, השומן "עוטף" את הפחמימות והגוף מפרק אותן יותר לאט. זה אומר שאף על פי שאתה מודד סוכר שעתיים אחרי האוכל והסוכר יוצא טוב, ייתכן שאחרי שלוש או ארבע שעות הפחמימות יתחילו להתפרק והקפיצה בסוכר תקרה רק לאחר הבדיקה. הצירוף לאפקט הפיצה הוא פחמימות ושומנים כמו פיצה, פסטה, בשר שמן וכו' זה מסוג הדברים שמראים כמה כוח יש לנסיון היומיומי עם הסוכרת, רוב הרפואה כיום עדיין נסמכת על בדיקה שעתיים אחרי האוכל בלבד.

sweetguy1

New member
אני לא נוהג לאכול דג זה אבל..

תכנס לקישור המופיע בהודעה זו, ראה דג הרינג כבוש ולחץ על "טבלה מלאה" ושם תראה שכתוב שיש שם גם פחמימות - כאן

anabel5

New member
seetguy1 תודה על

ההפניה לאתר הזה, מוצאת בו עניין רב, לדעתי לאמץ אותו למועדפים, משול בעיני לדיאטנית צמודה. תודה, ענת.

אתה גדול../images/Emo70.gif../images/Emo19.gifהירינג יש פחמימות../images/Emo70.gif

זה מדהים, ולא מובן. בכל הדגים האחרים אין אפילו פחמימה אחת. אני הרגשתי שמשהו לא בסדר, והתחלתי לתת לעניין תשומת לב אחרי מספר פעמים שאכלתי מהדג. מסתבר שלא היה נדמה לי שיש משהו בדג, וצריך לקחת את הפחמימות האלה בחשבון. השאלה היא: מאיפה יש בדג פחמימות? ענת צודק לגבי האתר, פשוט מעולה, וזה מ-5 דק' גלישה בלבד. כתבת שאינך נוהג לאכול דג זה, תנסה, ההפסד כולו שלך... תודה על האתר ועל התשובה המהירה , הפותרת לי בעיה אישית

אמנם איני

אוכל בלילה הרינג אלא בבוקר אך מעולם זה לא גרם תופעה כזאת אבל דברים אחרים גורמים כגון גבינה צהובה או דברים עם בצק עלים

למעלה