האם מישהו כאן יודע מה זה רייקי ו...

האם מישהו כאן יודע מה זה רייקי ו... ../images/Emo53.gif

האם זה נחשב עבודה זרה? בגלל כל הסמלים שהם משתמשים בהם? please, חייבת תשובה דחופה.

nogit.

New member
ע"ז? מה פתאום

אם מכוונים לקדושה הראויה יש קורסים דתיים בעניין יכולה לברר אם את רוצה.

אריאלה,

יש כאלה הטוענים שרייקי הוא אכן עבודה זרה- אולי אפילו בגדר דרכי האמורי. אבל, צריך לברר אצל רב, כמובן.

זה גם מה שאני שמעתי. ../images/Emo51.gif

אבל צריך לברר אצל רב שיודע מה זה רייקי מכיוון שאני לא יודעת מה זה אז איך אני אסביר לו. מישהו יכול להסביר לי מה זה, בבקשה?

בראון

New member
רייקי

הינה העברת אנרגיות לטובת טיפול. עד כמה שידוע לי לעשות רייקי אחד אין כלל בעיה. (אני עשיתי והדבר מותר). רייקי שניים זו כבר בעיה, למרות שאמרה לי אספקלריה שהרב אבינר פסק לה שמותר אפילו מאסטר. שאלי אותו, הוא מכיר ויודע מה זה.

בראון

New member
ככה

אפשר לצלצל לתכנית רדיו שלו בערוץ 7 ביום חמישי בין 12 ל 3 בלילה. אפשר גם לשאול את הרב שרלו דרך אתר מורשת.

אריאלה, ../images/Emo40.gif

רק שתדעי- יתכן מאוד שיש רבנים דת"ל המאשרים, ורבנים חרדים האוסרים. בררי זאת.

סירטוק

New member
תגידי.......

הרב שצריך לברר אצלו זה אותו רב שפוסק לא ללכת להצגות בבצ"א מפני שזה יוצר "בעיות הלכתיות" אע"פ שהוא מעולם לא עבר את סף הכניסה לבית ציוני אמריקה וספק אם ראה הצגה בחיו ?!?!?!?!!??

כמובן!רק רבנים גלותיים לובשי שחורים

עטורי זקן ופאות,רק הם יכולים להבין בדברים כאלו.הם משוחדים.לתורה.

בראון

New member
שואלת אותי????

כי אני בן. וחוץ מזה התפרצת לדלת פתוחה כי אני האחרון שמסמפט ואתו.
רק ניסית לעזור קצת. סירטוק נשמע לי מוכר, שמעת שדיברו עלייך פעם פה, כתבת אולי בעוד מקום בשם הזה? ערב זך.

היי היי היי, בראון, לא מדברים כך

על רבנים. אפשר להגיד שאתה לא מסכים על דבריו אבל הצורה שאמרת את הדברים זה לשון הרע ובהחלט לא כבוד התורה. גם אם אתה לא מסכים לדעותיך כבוד ללימודי התורה שבו אתה חייב לתת. זאת דעתי האישית, בכל אופן.

זה אבק לשון הרע

רק שתדע לך, אפילו אם אתה לא מדבר על אדם אבל ברגע שמזכירים את שמו אתה מעקם את האף קצת - זה נקרא אבק לשון הרע. לכל אדם צריך לתת כבוד עקב היותו אדם ובן של הקב"ה אבל לתלמידי חכמים צריך לתת יותר כבוד ולא בגללם אלא רק בגלל הידע שיש להם בצורה ולא משנה כמה ידע יש להם ואם אתה מסכים לזה או לא.

בראון

New member
טוב, כמה הערות

ראשית אני מעריך את יוזמתך ואת לקיחת לשון הרע כפרוייקט, אבל את צריכה להישמר מפני פגיעה במי שלא מעוניין לדקדק במצווה זו כמוך. מי שמשתתף בפינה שלך ומביע הזדהות עימו זה סיפור אחר, אבל לשם דוגמא אם אני החלטתי שאני לא נזהר מפני אבק לשוון הרע אז אנא אל תכנסי לתוך נשמתי בנושא זה, אני לא אומר זאת מתוך פגיעה אלא כהדרכה חשובה. טקט הינו מהדברים החשובים בחיינו. בסדר? דווקא לגבי התיחסות לרבנים ישנה המימרא שבמקום שיש חילו ה´ אין חולקין כבוד לרב, לכן עליהם להיזהר כפליים, ועלינו להאיר את עיני הקהל ביתר עוז. אבל מכאן יתפתח דיון על דמותו של הרב אבינר ואיני מעוניין בכך, אז נפרד כידידים. ולגבי הרייקי, לאחר שתבררי, אני ממליץ בחום, זה עושה הרגשה טובה מאוד. ליל מנוחה

בראון, אתה בהחלט יכול לא להזהר

זאת זכותך המלאה, מקובל עלי. אבל... אחת מחובותי היא להעיר על זה שאם אני לא יעיר על זה אחרי מאה ועשרים שנה עוד יבוא אלי בטענות למה לא אמרתי.

בראון

New member
ממממ

דומני שמצוות כבודו של אדם (אשר עלול להיפגע מהערותייך), דרך הארץ שבדיבור בין אנשים חשובה עשרת מונים ממצוות המחאה על אבק לשון הרע. אם את חושבת אחרת, זכותך. עלינו לזכור שלעיתים דבקות אובססיבית במצווה מסויימת גורמת למכשלה נוראה בדברים אחרים

סליחה מנדלסון,אבל כבודה של התורה

וגאוניה הצדיקים והטהורים דוחים את כבודם של הפוגעים בה ובלומדיה.

סליחה מנדלסון,אבל כבודה של התורה

וגאוניה הצדיקים והטהורים דוחים את כבודם של הפוגעים בה ובלומדיה.

למעלה