האם מישהו יודע..

תמר אחת

New member
האם מישהו יודע..

האם מישהו יודע מה עלי לעשות אם חתול הרחוב שלי, (כנראה שנפגע מפגיעת מכונית) צולע על רגל אחת. בהתחלה הוא גרר את הרגל וילל לא מעט.. והיום (שבוע וחצי אחרי), הוא "רק" הולך עקום ונדמה לי שכואב לו. האם חובה עלי לקחת אותו לוטרינר? או שהטבע "יעשה את שלו" ויש סיכויים שהוא אפילו יצא מזה? האם יש לו כאבים? מה קורה להם? תודה

רן 007

New member
שלום תמר...

היי בלי להעליב אותך , שתדעי שזה מאוד מאוד טפשי לא ללכת לוטרינר אחרי פגיעת מכונית . פגיעה ברגל יכולה להיות הצרה האחרונה של חתול שנפגע ממכונית ץ הסרעפת יכולה להיקרע וכל אברי הבטן יעברו תוך בית החזה ויפריעו לחתול לנשום וללב להתרחב . שלפוחית השתן יכולה להקרע ושתן יכול להתפזר באופן חופשי בכל בטן. הלסת יכולה להישבר לחצי . אלו פגיעות מאות נפוצות , וכמעט הראשונות שוטרינר חושד בהן . בקשר לאמרת " הטבע יעשה את שלו" זה בערך כמו שיורידו לך יד ואז יחשבו אם הטבע יעשה את שלו , הרי לך בתור אדם הגיוני ( אני מקווה) ברור שהייד לא תצמח מחדש , וכך אם יש פגיעה רצינית לחתול הוא לא יחלים בלי טיפול . אם הכל היה תלוי בטבע שיעשה את שלו לא היה צריך בתי חולים ולא היה טעם לטפל בחולים ואולי מקצוע הרפואה לא היה קם. ברפואה המון פעמים נעשות פרוצדורות שנגדות את חוקי הטבע. ה "רק" הולך עקום יכול להיות שבר באגן , או אולי פריקה של מפרק הירך , ואולי ריסוק באזור מסויים באזור הגפיים התחתונות . ו"אולי" זה גם כואב לו . רק "אולי". גשי לוטרינר שלך בהקדם , שיעשה צילום בית חזה כדי לשלול הרניה סרעפתית ויבדוק את החתול ויראה מה אפשר לעשות הם הרגל , סביר להניח שבמידה ויש פתרון הוא יהיה כירוגי וגם לא זול . וכדי אם כואב לו לבקש מהוטרינר כדורים נגד כאבים כדי ש "רק" לא יכאב לו . המשך יום נעים רן

לי לא ברור איך את יודעת

שהוא נפגע ממכונית? פגיעה/צליעה ברגל היא לא בהכרח ממכונית. בכל מקרה, אני מסכימה עם רן בכל מילה. צריך לקחת את החתול לווט', לאיבחון מקיף, ולקוות שהפגיעה היא קלה.

למעלה