האם מותר לצלם ניידת ואמבולנס ברחוב?

tapuach

New member
האם מותר לצלם ניידת ואמבולנס ברחוב?

יוצא לי להיות בהרבה ארועים שונים כמו תאונות דרכים, שריפות, קטטות, דקירות וכו' כרגע אני משתמש במצלמה בפלאפון שלי כדי לצלם בכל הארועים האלה, ובקרוב מתכנן לגייס מצלמה דיגיטלית לטובת העניין. לרוב אין בעיה לצלם ואף אחד לא מתנגב, אך נתקלתי בארוע שבו נהג אמבולנס ביקש ממני להפסיק לצלם, ואמר שהוא יתלונן עלי במשטרה, אני מתנדב במשטרה ובזק"א, אני מכבש את הנהג אמבולנס ולכן הפסקתי לצלם באותו ארוע, אך הסברתי לו גם שליטב ידיעתי מותר לצלם ברחוב. את זה אני יודע בגלל שנאלצתי להתעסק עם צלמים ואנשי תקשורת בארוע רצח שהיה לא מזמן באשדוד למי שזוכר, והצלמים שם נדחפו בכל פינה, ואפילו שברו גדר וצילמו משם, וצלם אחד אפילו נכנס לזירת הרצח, כלומר עבר את הגדול שמסומן עם הסרט המשטרתי "משטרה - אין מעבר" וכשביקשתי (בתור איש משטרה באותו רגע) לצאת מיד, הוא סירב והמשיך לצלם, שוטר שהיה מאחורי במקרה העיף אותו במהירות מהזירה. אני מצלם ממרחק, כלומר בתור אזרח שהעולך ברחוב, למשל עומד על המדרכה ומצלם את האמבולנס והניידת שחונים ליד. אני רוצה לברר מה החוק אומר על העניין הזה, של צילום ניידות משטרה ואמבולנסים בתור אזרח שעובר בחורב, ומה לגבי צילום אנשים (שמסתכלים) ופצועים ... הבנתי שאסור לצלם קטינים, אפשר לפרט על זה ? כמו כן, אני מפרסם את התמונות באינטרנט. תודה, מישה

אלבה

New member
בעיקרו מותר לצלם ברשות הרבים

כולל אמבולנס ומשטרה. אבל יש דברים שאסור לפרסם מחמת צנעת הפרט, אפילו אם הם צולמו ברחוב.

tapuach

New member
עוד כמה דברים קטנים (2 שאלות)

אתמול בערב, הייתה קטטה ברח' הרותם באשדוד, שמעתי על הארוע מחבר שאין לו שום קשר למשטרה שהתקשר אלי והודיע, הגעתי למקום ברגל, בלבוש אזרחי כמובן, וצילמתי כמה תמונות, במקום היה גם הדובר/צלם של ארגון הצלה אשדוד שצילם עם מצלמה דיגיטלית עם פלש ושאר הבאלגנים, כאשר אני צילמתי עם מצלמת הפלאפון הצנועה שלי ללא פלשים וללא באלגן. ניגשה אלי שוטרת שמכירה אותי, ושאלה "אתה מתנדב נכון", עניתי לך שכן, ובתגובה היא אמרה "אין בעיה, ממחר כבר לא." ושאלה לשמי ולת.ז שלי, והיום התקשרה אלי המפקדת שלי מהמשר האזרחי ועשתה לי בעיות, ואמרה שבמידה ושוב יתלוננו שאני מצלם היא תיאלץ לגרוע אותי מההתנדבות. למיטב ידיעתי, מבחינת החוק, מותר לי לצלם, אך אסור להראות את הפנים של פצועים ועבריינים וקטינים. הסברתי למפקדת שלי במשא"ז שזה לא קשור להתנדבות שלי במשטרה, וזה לא קשור להתנדבות שלי בזק"א (במיוחד עכשיו שהביפר של זק"א מנותק ואין לי מידע מהם), ובאמת שהגעתי למקום בתור אזרח וחס וחלילה בשום אופן לא הצגתי את עצמי בתור איש משטרה או מתנדב זק"א במקום. מה אתה מציע לי לעשות ? ----------------------------------- במידה ואני מצלם ניידות ומשטרה ואמבולנסים, מותר לי לפרסם את התמונות כמו שהן, כלומר עם מספרי הלוחית זיהוי שלהם, או שיש למחוק את המספרים ?

למעלה