האם מותר להכניס סלמי הודו ובקר לארה"ב?

hillelt

New member
האם מותר להכניס סלמי הודו ובקר לארה"ב?

אני מתכוון לסוג שלא דורש קירור וארוז בצורה אטומה.

דניאלה1311

Active member
מנהל
התשובה שלי קצת מכשילה

בדרך כלל אם זה באריזה אטומה של היצרן, הם לא אמורים לעשות בעיות. אבל, תתכן אפשרות שהם לא יסכימו להכניס את המוצרים בעיקר לא מוצרי בשר בקר.

דניאלה1311

Active member
מנהל
בהחלט כן, מנסיון
פעם לאחת הטיסות לקחתי פלפל אדום ולגמרי שכחתי ממנו. לאחר שבמכס העבירו את המזוודות שלי שיקוף, המוכס שאל אותי אם יש לי ירק או פרי באחד התיקים ואני אמרתי לא, אין לי כלום, ואז הוא הוא הוציא את הפלפל משקית שלקחתי לטיסה. התנצלתי ואמרתי שלא זכרתי בכלל שלקחתי את הפלפל הוא צחק וזרק אותו לפח. לא קנס אותי ולא כלום. והיו פעמים שחפשו לי במזוודות (אני תמיד לוקחת "תכנית כבקשתך" לילדים שלי החיים שם), ובדק דבר דבר ולבסוף הפטיר משהו ועברנו הלאה. אגב היה נקניק הודו בעטיפה הרמטית וגם זה עבר במזל. לידי זרקו לאשה מהודו את כל האוכל שהביאה כנראה למשפחה או אולי שקנתה לעצמה, הכל!

ANZ1

New member
בהחלט לא

את מתארת מצב שהברחת מוצרי בשר, עם או בלי ידיעה,
אבל זה לא קשור לפקיד המכס שבדק אותך,
אם הוא היה מגלה את הבשר הוא היה זורק אותו.

דניאלה1311

Active member
מנהל
התשובה שלי לא היתה ברורה כנראה
את הפלפל לא הברחתי . את הנקניק הפקיד ראה ולא זרק. לכן אמרתי שבשר בקר בהחלט לא, אבל את נקניק ההודו כנראה שכן אפשר לעבור אם זה עטוף הרמטית.

ANZ1

New member
לפי אתר המכס האמריקאי

רוב מוצרי הבשר על כל צורותיו כולל נקניק , בשר מיובש ,מבושל, ארוז ואטום,
אסורים להכנס לארצות הברית , בתלות במדינה שאתה מגיע ממנה וסוג הבשר.
אין פירוט מדויק לפי מדינות וסוגי בשר.
לכן לא רצוי להביא.
אבל בכל מקרה עליכם להצהיר על מה שהבאתם,
נקניק כנראה יזרק.

Animal Products and Animal By-Products:
Meat, milk, egg, poultry, and their products, including products made with these materials, such as dried soup mix or bouillon, are either prohibited or restricted from entering the United States, depending on the types of animal diseases which occur in the country of origin. Fresh (chilled or frozen), dried, cured, and fully cooked meat is generally prohibited from most countries. Canned meat is allowed entry, except caprine and ovine meats, including lamb, mutton, and goat, etc.

RonspotNL

New member
אבל למה לעשות את זה?

אם רוצים סלמי שכזה אפשר לקנות בארצות הברית בשביל מה לסחוב במזוודה? אף פעם לא הבנתי את זה מה הבעיה לקחת בגדים בלבד במזוודה וכלי רחצה ולקנות את מה שרוצים ביעד? זה לא שאין בארצות הברית או במקומות אחרים

ANZ1

New member
אתה יודע שניו יורק היא העיר היהודית הגדולה בעולם ?

ורוב יהודי העולם חיים בצפון אמריקה לא בישראל ?
לא משנה לאן אתה טס , תעצרו בניו יורק ותקנו מה שאתם צריכים.

hillelt

New member
מה לעשות שהטיסה שלנו היא לא דרך מקום מהסוג הזה

ANZ1

New member
להיות צמחוני תקופה זה בריא, כי לא תוכל להכניס בשר

למרות שלדעתי בכל עיר בארצות הברית תמצא חנות כשרה.

דניאלה1311

Active member
מנהל
בכל עיר בארה"ב תמצא חנות כשרה?
זו הנחה חסרת בסיס לצערי. יש מאות ערים בארה"ב (לא רוצה לכתוב אלפי ערים ועיירות וקהילות) שאין בהם יהודים או אולי פחות ממנין. ברור שאין בהן חנויות כשרות ואין כלום. אבל הבעיה כאן אינה הכשרות ואינה יהדות. מה לעשות שישראלים שגרים בארה"ב מתגעגעים למאכלים ישראלים. הכל ענין של טעם או כמו שאמר סקיני בהצגה בית התה של ירח אוגוסט The Teahouse of the August Moon (זה מחזה משנת 1952 מאת ג'ון פטריק לפי ספרו של וורן סניידר, המציג באופן סאטירי את הכיבוש האמריקאי ביפן. עלילת המחזה מתרחשת בכפר קטן באי אוקינאווה). המחזה ידוע במיוחד בשל מונולוג הפתיחה שלו הקובע כי "פורנוגרפיה היא עניין של גאוגרפיה". גם הגעגועים לישראל על מאכליה ושאר מעלותיה הם ענין של גאוגרפיה ואין לשפוט אנשים בפורום ובכל מקום אחר על רצונם לשמח את יקיריהם או את עצמם.

אם הגעת עד לרעיון של להיות צמחוני , זה קצת רחוק מדי לטעמי. כל אחת ואחד יעשו כרצונם ואין לנו לשפוט אותם.
להבריח במכס בטח לא רעיון טוב. אלא להצהיר ולקוות לטוב.
בזה לדעתי הנושא מוצה.

ANZ1

New member
געגועים ישראלים לסלמי איטלקי

אגב, אין שום בעיה גם אם נמצאים בעיר שאין בה יהודים,
ולדעתי אין כזאת, אם נוציא ישובים בינונים שנקראים טאונז...
בכל הערים הגדולות בארצות הברית יש קהילות יהודיות,
וגם אם אין, אין בעיה להזמין דרך אמזון או שרות משלוחים אחר כל מוצר מזון כשר שיגיע תוך יומיים לכל יעד.
כתבתי כשר באמזון ארצות הברית, והוא טוען שיש לו 60 אלף מוצרים כשרים.
כולל כל הבמבה והטחינה הישראלים.

Nרב

New member
אפשר לשרוד כמה ימים, כך שמעתי, בלי בשר, במקום לצרוך אותו

בצורה הפוספטית ומלאת המרכיבים "הבריאים" שיש בנקניק
(סתם לדוגמא נקניק סלמי של יחיעם מכיל לפי האתר שלהם- בשר בקר, שומן בקר, מלח, סוכרים, תבלינים, מייצבים (פוספטים), מחזק טעם (מונוסודיום גלוטמט), מעכב חמצון (סודיום אריתורבט), משמר (סודיום ניטריט))
האתרים של זוגלובק וטירת צבי מכמינים (ובצדק) את רשימת המרכיבים...

iris mom of two

New member
דרך איפה תסעו?

אם כי בשר כשר אין בכל מקום, אוכל כשר יש. ויש לא מעט מכולות שישלחו לכם בשר כשר שלא צריך קרור
&nbsp
גם במקומות נידחים, אם יש חב"ד בסביבה אפשר לברר איפה לקנות בשר כשר. אלא אם כן תגיעו למונטנה או אלבמה, סביר שיש מקום כשר מרחק נסיעה. המבחר יהיה מצומצם, אבל יהיה משהו

יש כמה דברים שאפשר לעשות במקום לעבור על החוק

1. גם אם אתם לא עוברים דרך ניו יורק, אתם מן הסתם טסים אל עיר גדולה. אפשר מראש לברר בגוגל אם בעיר כזו:
* יש קהילה יהודית עם חנויות כשרות.
* או לברר מראש לאלו מוצרים אמריקאים יש כשרות ואיך הסימון נראה, ואז ללכת לחפש אותם בסופרמרקט הגדול הראשון.

2. אפשר לא לאכול בשר יומיים, ואפילו שבוע, עד שתגיעו למקום בו אפשר להצטייד. יש לי חברים שנסעו למקומות הרבה יותר בעייתיים מבחינת כשרות מארה"ב והסתדרו בלי בשר גם חודשים. לא תמותו מזה, להיפך, זה בריא (ואני לא צמחונית...).

למעלה