האם מדינה דו לאומית - זה הפתרון

ביילי_007

New member
האם מדינה דו לאומית - זה הפתרון

ראיתי באחת מתוכניות האקטואליה - מספר אנשים הציעו לשנות את צביונה של המדינה למדינה דו לאומית - לטענתם זה יפתור את מצוקת הזהות של העם הערבי בישראל. מה אתם חושבים? דעתי היא אני חושב שזה רעיון לא מעשי, ולא פרקטי ישראל צריכה לשאוף לפירוד ולא לעירבוב - בנוסף ישראל תהפוך בקרוב למדינה עם מיעוט יהודי, בגלל הריבוי הטבעי הגבוה של הערבים. ולכן אין שום הבטחה שיהודים ישארו רוב דומננטי. תודה, בייילי

בת-עמי

New member
הצעה דפוקה

אסור לנו להפוך למדינה דו לאומית ובקשר להתרבות תבוא ליש``ע מאה שערים וכו.. ותראה שגם אצלנו יש ריבוי טבעי גבוהה

קלייר

New member
הפרדה מוחלטת /כל עם הלאום שלו

לעולם זה לא יצליח להפריד וכמה שיותר מהר לפני שבאמת נהיה מיעוט במדינתנו לתת להם מדינה שיעשו בה כרצונם אך לא יחד ,זה מתכון בטוח לאסון

ביילי_007

New member
קלייר, הכוונה שלי זה לערביי ישראל

מה שתכוונתי זה האם כדי לשנות את הצביון של ישראל למדינה דו לאומית על מנת שערביי ישראל יכולו להרגיש שיוון. כמו כן בתקווה רשום ``נפש יהודי הומיה...`` האם זה פוגע בשיוון של ערביי ישראל...וכו... חשוב מאוד - זה לא דעתי בהכרח - זה רק נושא לעלות לדיון.

קלייר

New member
אין לשנות צביון/רק חלק מההמנון

הצביון ישאר כי זו המדינה גם של ערבי ישראל,נכון הזכויות של ערבי ישראל עדין רחוקים מלהיות מושלמים,אך עדין חיים די טוב, אך ההמנון באמת לא מתאים למדינה שכה הרבה לאומים חיים בהכמו שאמרת ``נפש יהודי הומיה`` צריך לשנות לנפש ישראלי,

B.Shokor

New member
אם שינו ואם לא שינו זה לא יעזור..

לי קוראים ``שוקר``, ואם קראו לי למשל ``ביילי`` זה לא ישנה לי את האופי והיופי שלי. אותו דבר בקשר למדינת ישראל, שיקראו לה ישראל - פלסטין - בטיח - או כל מה שהם רוצים זה לא מעניין. החשוב ביותר הוא איך המדינה מתנהגת כלפי אזרחיה.. שלך ב.שוקר מ.הפורום

קלייר

New member
לכן -יש לשנות את ההמנון כצד ראשון

כך אולי נוכיח שיש לנו התחשבות בעם הנוסף שגר איתנו כשווים כמובן זה רק טיפה בים,אך צריך להתחיל המקום כל שהוא

ביילי_007

New member
אני חושב שהשסע יותר עמוק, ולכן

החלפת המנון - זה לא יעזור במקרה הזה, אבל אולי זה יהיה מן צעד בונה אמון.

למעלה