האם לתיירים אין הנחה עבור ילדים

מצב
הנושא נעול.

londonisrael

New member

ההנחה בתח"צ עבור ילדים ונוער מקובלת בכל העולם, בכל המדינות ששהיתי בהם היא ניתנת לכל ילד שהוא.
מאז כניסתו לתוקף של ה'רב קו' בישראל, ההנחה ניתנת רק למחזיקי 'רב קו' נוער ותיירים לא יכולים לרכוש אותו.
בעידן כרטיסיות הנייר לא היו הבדלים בין אזרחי ישראל לתיירים, למה שישתנה בגלל הכרטיס?
והאם ככה רוצה המדינה להראות מול התיירים המבקרים בה?

olli3

New member
מנהל
לא מזמן נכתב כאן שעל פי התקנות צריך להיות

ההנחה בתח"צ עבור ילדים ונוער מקובלת בכל העולם, בכל המדינות ששהיתי בהם היא ניתנת לכל ילד שהוא.
מאז כניסתו לתוקף של ה'רב קו' בישראל, ההנחה ניתנת רק למחזיקי 'רב קו' נוער ותיירים לא יכולים לרכוש אותו.
בעידן כרטיסיות הנייר לא היו הבדלים בין אזרחי ישראל לתיירים, למה שישתנה בגלל הכרטיס?
לא מזמן נכתב כאן שעל פי התקנות צריך להיות
רב קו אנונימי עם פרופיל נוער. אבל מסתבר שהוא לא קיים בפועל.

נתנאל531

Well-known member
למה שהמדינה תסבסד תיירות ילדים?

למה שהמדינה תסבסד תיירות ילדים?

846

Active member
בישראל אין הנחות למי שלא אזרח ישראלי

לא ותיק ולא נוער, והנחת סטודנט מקבל רק מי שרשום למוסד ישראלי מוכר ולא סטודנט ממוסד זר.

londonisrael

New member
כך גם ברוב העולם

לא ותיק ולא נוער, והנחת סטודנט מקבל רק מי שרשום למוסד ישראלי מוכר ולא סטודנט ממוסד זר.
כך גם ברוב העולם
אבל ילדים זה עניין אחר, אפילו בטיסה משלמים עליהם פחות. וכתב כאן מישהו שלפי החוק הם זכאים להנחה רק שעדיין לא הנפיקו כרטיס מתאים.

לא כך ברוב העולם. לא יודע לגבי תחבורה ציבורית

כך גם ברוב העולם
אבל ילדים זה עניין אחר, אפילו בטיסה משלמים עליהם פחות. וכתב כאן מישהו שלפי החוק הם זכאים להנחה רק שעדיין לא הנפיקו כרטיס מתאים.
לא כך ברוב העולם. לא יודע לגבי תחבורה ציבורית
אבל לדוגמה הנחות סטודנט באתרי מוזיאונים ותיירות בארצות רבות מקבלים גם בעלי תעודות סטודנט בינלאומיות. אני מניח שגם בארץ.

846

Active member
רב קו אנונימי לנוער קיים כתקנה

כך גם ברוב העולם
עתידית, בכל מיקרה, נער / ה שירצו לטעון אותו בכרטיס כולשהו יצטרכו (ביחד עם אחד ההורים במיקרים מסויימים) להציג תעודה מזהה עם תאריך לידה, אם התעודה לא ישראלית, הם לא יוכלו להטעין כרטיס ולהשתמש ברב קו.....
בדיוק כמו שנוסעת בעלת גיל "ותיקה" עלתה אתמול לאוטובוס שלי, היה ברשותה רב קו עם פרופיל "רגיל" למרות שבדרכון השוויצרי שלה היא ותיקה.
כמובן שלא נתתי לה הנחה....

down under

New member
אני לא מצליח להבין מדוע אתה כה מתגאה

עתידית, בכל מיקרה, נער / ה שירצו לטעון אותו בכרטיס כולשהו יצטרכו (ביחד עם אחד ההורים במיקרים מסויימים) להציג תעודה מזהה עם תאריך לידה, אם התעודה לא ישראלית, הם לא יוכלו להטעין כרטיס ולהשתמש ברב קו.....
בדיוק כמו שנוסעת בעלת גיל "ותיקה" עלתה אתמול לאוטובוס שלי, היה ברשותה רב קו עם פרופיל "רגיל" למרות שבדרכון השוויצרי שלה היא ותיקה.
בזה.

אגב, במו עיני יצא לי לראות תיירים מבוגרים מאוד מקבלים הנחה ברכבת, כלומר קנו כרטיסי פנסיונר/אזרח ותיק.

846

Active member
כי אם יש לי מבקר סמוי של משרד התחבורה

בזה.

אגב, במו עיני יצא לי לראות תיירים מבוגרים מאוד מקבלים הנחה ברכבת, כלומר קנו כרטיסי פנסיונר/אזרח ותיק.
כי אם יש לי מבקר סמוי של משרד התחבורה
אני אשלם כמה מאות שקלים קנס... X מס' הנוסעים שקיבלו הנחה לא חוקית!
אני גאה שאני מבצע את עבודתי ע"פ התקנות.

down under

New member
כמו שאני מתאר לעצמי אם יעלו זוג תיירים

עם ילד בן שנה אתה תדרוש מהם כרטיס עבורו, לא?

נתנאל531

Well-known member
יש הבדל בין פטור לבין הנחה

עם ילד בן שנה אתה תדרוש מהם כרטיס עבורו, לא?
כמו שלא נדרש מתייר תשלום על תיק, כך לא יידרש תשלום על תינוק שאינו תופס מקום ישיבה.

846

Active member
פטור הוא סוג של הנחה, אבל במיקרה הזה

כמו שלא נדרש מתייר תשלום על תיק, כך לא יידרש תשלום על תינוק שאינו תופס מקום ישיבה.
פטור הוא סוג של הנחה, אבל במיקרה הזה
אני לא אבקש דמי נסיעה לתינוק תייר.

londonisrael

New member
אתה עושה את העבודה שלך יופי

השאלה היא למה כך התקנות, למה כשאני קונה כרטיס רכבת באירופה אני מקבל הנחה למבוגרים ולילדים ופה לא?

Ccyclist

Well-known member
יתכן שאירופה מבססת זאת על תושבות (או היעדרה)

השאלה היא למה כך התקנות, למה כשאני קונה כרטיס רכבת באירופה אני מקבל הנחה למבוגרים ולילדים ופה לא?
בעוד בישראל מבססים זאת על אזרחות.

זה גם עניין של מנטאליות ים-תיכונית נגד תיירים, כאשר הים-תיכוני חושב שלתייר יש משאבים בלתי נדלים. אני מכיר את המנטאליות הזו גם מספרד שם רבים חושבים שלמי שהפסיד את כל ממונו על קניית בית בלתי חוקי (מה שיכול להרוס לפנסיונר מהצפון את החיים) יש מספיק כסף כדי להמשיך הלאה.

אבל באירופה יש גם את העניין שחוקית כל אזרח באיחוד זכאי לשוויון חוקי בכל מדינה בה הוא נמצא, ולכן אפלייה נגד תיירים במתן שירות תהיה ברובה בלתי חוקית (כי רוב התיירות באיחוד היא פנימית) ולכן אי אפשר להפלות תיירים.

cwen

New member
ואולי אירופה רוצה לעודד תיירות של מבוגרים

בעוד בישראל מבססים זאת על אזרחות.

זה גם עניין של מנטאליות ים-תיכונית נגד תיירים, כאשר הים-תיכוני חושב שלתייר יש משאבים בלתי נדלים. אני מכיר את המנטאליות הזו גם מספרד שם רבים חושבים שלמי שהפסיד את כל ממונו על קניית בית בלתי חוקי (מה שיכול להרוס לפנסיונר מהצפון את החיים) יש מספיק כסף כדי להמשיך הלאה.

אבל באירופה יש גם את העניין שחוקית כל אזרח באיחוד זכאי לשוויון חוקי בכל מדינה בה הוא נמצא, ולכן אפלייה נגד תיירים במתן שירות תהיה ברובה בלתי חוקית (כי רוב התיירות באיחוד היא פנימית) ולכן אי אפשר להפלות תיירים.
כי הרבה פעמים יש להם זמן וכסף לבזבז. ההורים שלי קיבלו בשוויץ הנחת פנסיונר על הנסיעה כשהציגו דרכון.

בסך הכל מדובר פה בסכומים קטנים, והתמורה היא רושם טוב מהמדינה ושביעות רצון של התייר. זה שווה הרבה יותר מאשר סכום ההנחה הקטן. חבל שמשרד התחבורה לא נותן הנחה גם לתיירים.

Ccyclist

Well-known member
יתכן שהתקנות שם מגדירות פשוט "אדם בגיל..."

כי הרבה פעמים יש להם זמן וכסף לבזבז. ההורים שלי קיבלו בשוויץ הנחת פנסיונר על הנסיעה כשהציגו דרכון.

בסך הכל מדובר פה בסכומים קטנים, והתמורה היא רושם טוב מהמדינה ושביעות רצון של התייר. זה שווה הרבה יותר מאשר סכום ההנחה הקטן. חבל שמשרד התחבורה לא נותן הנחה גם לתיירים.
יתכן שהתקנות שם מגדירות פשוט "אדם בגיל..."
הבעיה עם הרב-קו הוא שצריך להתאמץ כדי לקבל פרופיל מתאים, ואז יש מרווח בין ההגדרה מעידן הנייר (גם דודים-רבא שלי קיבלו כרטיסיות פנסיונרים בביקור בארץ, למרות שהם רצו כרטיס יחיד והנהג עשה עליהם קופה כשמכר להם כרטיסיות) לבין העידן האלקטרוני הוא נמצא בתקנות נוספות שנועדו לאפשר את ההגדרה על הכרטיס האלקטרוני.

לא הכרתי את המצב לפנסיונרים בלונדון, אז ביררתי, ומתברר שיש כרטיס לתושבי העיר (ללא קשר לאזרחותם, בבריטניה נהוג לעשות דברים על בסיס תושבות ולא אזרחות ולטעמי לפעמים חבל שכך) שנותן הנחות בכל התח"צ מעל גיל 60, כרטיס ארצי אחר שנותן הנחות במערכת האוטובוסים הלונדונית בלבד (מה שאומר שקשה להתנייד שם כי המערכת הראשית מבוססת על התחתית) ואני יודע שיש כרטיס הנחה של הרכבת ארצית לפנסיונרים ואני מניח שהוא כנראה מקנה הנחות טובות יותר מכרטיס ההנחה של הרכבת הארצית למבוגרים כך שיתכן שאותה הנחה של שליש למבוגרים שמוגבלת בכל מני תנאים שונים ומשונים תהיה פתוחה יותר כאשר היא ניתנת לפנסיונרים.

ילדים לעומת זאת יכולים לנסוע בחינם בליווי מבוגר עם כרטיס אויסטר תקף (עד 4 ילדים למבוגר) או לקנות כרטיסי נייר בהנחה לילדים ללא קשר לאזרחות / תושבות (אופציית הנייר היא לילדים ש"אין עבורם ארבעה שבועות לתהליך הנפקת כרטיס לילדים").

אבל לדעתי זה עניין של מנטאליות, אם רואים בכל אדם אדם, או אם רואים בתייר ארנק מהלך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה