האם לנושה כספי יש זכות לעכב

שילה1

New member
האם הכוונה היתה לעקל?

וכן יש לו זכות לעשות הכל כדי לדאוג להשבת כספו.

לא לזה התכוונתי

למרות שזה אפשר ונכון מה שכתבת.
טוב, אדייק יותר -
נניח שאת מחזיקה באג"ח של חברת נדלן שיש לה קרקע בתל אביב. היא לא משלמת את הקופונים ואת הקרן, ומתחיל משא ומתן בין מחזיק האג"ח לבין החברה החייבת רוצה לקנות זכויות במקרקעין בתל אביב כדי לעשות עיסקת קומבינציה שבה החברה בונה לבעלי הזכויות בקרקע דירות וגם בונה לעצמה. החברה רוצה לפנות דיירים במסגרת משא ומתן עם המחזיקים בקרקע כדי לתת להם דירות תמורת הזכויות שלהם בקרקע. אין לך זכויות בקרקע, אבל את תצרי לעצמך על ידי זה שתגידי "יש לי זכות עיכבון !" את אומרת "אני רוצה לעקב את הקרקע כי אני נושה כספי. אני יכולה לעקל, אבל אני רוצה לעקב ושזכות העיכבון שלי תוכר על ידי בית המשפט והחברה".
כנושה כספי מותר לך לעכב את הקרקע ? מותר לך לעכב את הפרוייקט ? לרשום בטאבו עיקול על הקרקע בגלל שאת מחזיקה באג"ח של החברה ? זה אפשרי ?

Amirmel

New member
זכות עיכבון

באופן כללי זכות עיכבון יכולה להיות במצב שבו הנושה מחזיק נכס של החייב הקשור לחוב (ולא תמיד גם במצבים כאלה). המשמעות של העיכבון היא שהנושה יכול לעכב את הנכס תחת ידו עד לפירעון החוב. לכן עיכבון לא חל על נכס שהנושה לא מחזיק בו

זה ממש לא עבודת בית

כנס לפורום בורסה ושוק ההון ותראה שאני בנאדם משקיע באגחים, מגיע לאסיפות מחזיקים ופעיל.

למעלה