האם "לדחוף" לאימוץ כשבן הזוג מתלבט

מיכל@ל

New member
האם "לדחוף" לאימוץ כשבן הזוג מתלבט

שאלה שעולה לא פעם היא האם לדחוף בן\בת זוג לאמץ כשאחד מהם בשל ומוכן לקראת התהליך והשני עדין לא . אני מתארת לעצמי שרובנו חוו בעוצמה זו או אחרת את הדילמה,הרי לא תמיד התהליכים שאנו עוברים עם בני הזוג שלנו שווים. האם לדעתכם יש "לדרבן" ,או להניח לבן הזוג ולחכות עד שיהיה מוכן לכך ?

mor01

New member
"לעזור להליט"-כנסיון שיכנוע

דבר ראשוןזה לגיטימי לשכנע אכן.אך לא עדיף שזה יבוא מתוך רצון פנימי שלו..? אפשר כמובן גם "לעזור" וגם לתת לו את ההרגשה שזה רעיון שלו..אבל....... יחד עם זאת ..לא כתבת יש לכם ילדים..? זהו שיקול חשוב..בני כמה אתם..? כלומר בגיל פוריות..? ואם כן עוד כמה זמן בתוך הגיל הזה..? אימוץ דרך השירות למען הילד בכל מקרה גם אם אתם נרשמים עכשיו יקח שנים עד שזה יבשיל לאימוץ תלוי במסלול בו תיבחרו ..אז למה לא כבר להירשם..? הרי תמיד תוכלו לוותר על תהליך זה.. ועוד דבר תלויה ג"כ בסיבה המניעה אותך לאימוץ אם היא רפואית ישנם עוד מסלולים..פונדקאות.. והעיקר..שנה טובה פורייה ובהצלחה עם כל החלטה שלך..

הזוג

New member
כדאי לנסות למשוך את בן הזוג ולא

לדחוף. דחיפה תעורר לרוב התנגדות חזקה יותר ואילו משיכה תביא הרבה פעמים להצטרפות. יש לנסות ולהבין מדוע בן הזוג מתקשה בשלב הזה להצטרף לרעיון האימוץ מה מרתיע אותו ממה הוא חושש וכד´. צריך להתקדם בקצב איטי בו בן הזוג המתלבט מתרגל לרעיון ולומד להסכים לו. אצלנו זה עבד כך, אשתי עשתה את הפעולה הראשונה ואני הבשלתי תוך כדי המפגשים. היום זה ברור לי ולנו שזה היה הצעד הנכון ושמחים שכך פעלנו. בזכות זה אנו משפחה שלמה יותר היום.

מיכל@ל

New member
למה לדעתך

לוקח לגברים יותר זמן כדי להיות שלמים עם ההחלטה לאמץ ?

הזוג

New member
שאלה קשה ומסובכת, ../images/Emo61.gif

הגבר כדרכם של גברים כנראה בתת המודע שלו קשה לו יותר לוותר על הסיכוי למסור את הגנים שלו לדור הבא. אבל גבר שרוצה להיות אבא ולחיות כהורה, כאשר הדרך הביולוגית לא צלחה, יגיע במהרה להבנה שזו דרך נהדרת להיות הורה.

מיכל@ל

New member
ואני חשבתי... ../images/Emo8.gif

שדווקא האם,זו שהרה ויולדת... דווקא היא זו שאמור להיות לה קשה יותר לוותר על החלק הפיזי שבדרך להורות... אבל כנראה שכמו תמיד הנשים הן הגזע החכם...

הזוג

New member
במאמר מעיתון הארץ- הנשים אחראיות

על גיוס הילדים למשפחה. האבא רק עושה קניות ומקבל דף הנחיות מאם המשפחה.

הזוג

New member
כדאי לנסות למשוך את בן הזוג ולא

לדחוף. דחיפה תעורר לרוב התנגדות חזקה יותר ואילו משיכה תביא הרבה פעמים להצטרפות. יש לנסות ולהבין מדוע בן הזוג מתקשה בשלב הזה להצטרף לרעיון האימוץ מה מרתיע אותו ממה הוא חושש וכד´. צריך להתקדם בקצב איטי בו בן הזוג המתלבט מתרגל לרעיון ולומד להסכים לו. אצלנו זה עבד כך, אשתי עשתה את הפעולה הראשונה ואני הבשלתי תוך כדי המפגשים. היום זה ברור לי ולנו שזה היה הצעד הנכון ושמחים שכך פעלנו. בזכות זה אנו משפחה שלמה יותר היום.

שולינקה

New member
לדחוף או למשוך,פונקציה של גיל

המאמצים.לפני תקופת העמותות,הייתי בלחץ,שהינה,אוטוטו,כללי המשחק עומדים להיות קשוחים יותר והחל מגיל מסוים יחסם האימוץ.במקרה זה,לא היה זמן "להבין","לבדוק חששות" "ולהתקדם בקצב איטי". אודה ולא אבוש,כשבעלי התנגד בתחילה לאימוץ,כל שכן לאימוץ מויטנאם,הבאתי בפניו שני תרחישים אפשריים:או שאנחנו מאמצים כזוג,או שאאמץ כחד הורית,והתכוונתי לכך במלוא הרצינות.לו הייתי עדינה בקטע זה,היינו מגיעים לתקופת העמותות עם תנאי פתיחה גרועים לאימוץ עקב הגיל,לא היינו הורים אך גם לא היינו נשואים.בעלי לפני האימוץ,שונה לחלוטין מבעלי אחרי האימוץ(לטובה כמובן) ואנשים המכירים אותו,אך אינם יודעים על האימוץ,לא מבינים מה קרה ל"איש הזה".

מיכל@ל

New member
היית מוכנה לוותר על הזוגיות ?

זאת לא פעם ראשונה שאני שומעת על זה,אבל כל פעם אני מופתעת מחדש שנשים מוכנות לוותר על הזוגיות בתמורה לאימוץ. כנראה שהיצר שלנו להיות אמהות מנצח כל דבר אחר...

shira^

New member
כן "לדחוף לדחוף" אם לא אז פשוט

לצאת ממערכת כזו... ולא לוותר על האמהות בשום פנים ואופן... אצלנו הוא ראה שאני הולכת על זה "על בטוח" ומזיזה דברים כמו בולדוזר לא היתה לו ברירה והוא הלך אחרי לאט אבל, בטוח.ולא עלתה כאן שום שאלה הוא התחתן עם רווקה ללא ילדים וזה היה ברור לו מלכתחילה שלא אוותר. תראו אותו עכשיו מי שיראה לא יאמין .מי אתם חושבים רץ בבוקר עם הנסיכה לגן? עוד לא זכו לראות את פני העייפות בבוקר -בגן . ועוד אני חשבתי לעשות איתו תורנות הבאה לגן...

shira^

New member
חחחחההההה

ת´אמת הוא די קשוח מבחוץ אבל, רך כמו טלה מבפנוכו...

מה שעזר לי

במקרה שלנו, אחרי טיפול שנכשל בפעם המי יודע כמה, התחלנו לדבר על אימוץ אני לא הייתי בשלה, בעלי כן. כל פעם שהוא התחיל לדבר על אימוץ דמעות היו מכסות את העניים, אבל בכי לא היה יוצא. בעלי היה מטפטף לי טיפין טיפין את עניין האימוץ. הזכיר שיש פורום אימוץ בוואלה, אחר כך מצא את הפורום הזה וסיפר לי עליו, מדי פעם כשבפורום פוריות היה משהו שהיה כותב על ההתלבטות הוא היה מספר לי, עד שבסוף השתכנעתי ללא טפסים. מה ששכנע אותי סופית למלא את הטפסים היה התמיכה בפורום. אני בעד שכנוע עדין, שלא נראה לעין, ולא "דחיפה" הלחץ של "דחיפה" יכולה רק להרחיק מהמטרה. שרה

מיכל@ל

New member
שרה,איך התרגשתי...

ואנחנו אפילו לא ידענו שאיש כזה מופלא נמצא איתנו כאן... כל כך הרבה עדינות ורגישות יש בדרך בה האיש שלך בחר לקרב אותך לנושא,שזה ממש מרגש

למעלה