האם לגננת צהרון יש ימי חופש?

יהלום29

New member
האם לגננת צהרון יש ימי חופש?

היא יכולה לקחת חופשה מתי שבא לה?
אני יודעת שלמורים למשל אסור, יש את ימי החופשה ואין להם אפשרות לקחת ימי חופש. אני מניחה שגם לגננות משרד החינוך זה אותו דבר.
אבל איך זה בצהרון?
אני שואלת כי היום היום הראשון שבו הצהרון היה אמור להשלים את הגן, וגיליתי שהגננת לקחה לעצמה 3 ימי חופש, ובעצם לא תהיה השבוע. זה מקובל? מותר?

נושי 14

New member
לפי מה שאני רואה בשטח מורות וגננות חופשי

לוקחות חופש.
באמת נראה לי לא הגיוני שדווקא בשלושת הימים האלו היא תהיה חופש.

falkor11

New member
מורות לוקחות חופשי חופש??? באיזה מקום זה???

הן ממש לא יכולות לקחת חופש בימים שהן לא חופשה הדבר היחיד שהן יכולות לקחת הוא ימי מחלה או מה שנקרא ימי הצהרה שזה 48 שעות של מחלה בלי אישור רופא. בצהרון זה תלוי במעסיק

נושי 14

New member
אז כנראה שהן חולות הרבה

אמא של בעלי מורה מחליפה.
בהתחלה היא עבדה בשלושה בתי ספר, היום היא עובדת רק באחד כי הוא מספק לה כל כך הרבה עבודה....
שנה שעברה המורה של הבן שלי והגננת של הבת שלי נעדרו המון (היו בהריון). גם מתחילת השנה הגננת כבר הספיקה לא להגיע מספר פעמים מעבר לימים החופשיים שלה.

shtuli

New member
יש להן 30 ימי מחלה שיכולות לנצל. והן כנראה

אכן מנצלות אותם.
מתוכם יש אם אני לא טועה שמונה ימי מחלת ילד.

falkor11

New member
אשה בהריון שיש לה היעדרויות מוצדקות זה לא

ממש חופש. ואכן יש ימי מחלה כמו לכל אחד אחר שאפשר לנצל באישור רופא. כנראה נפלת על מורות שהיו זקוקות להן. ובבית ספר שלם יש בין 40 אנשי צוות למאה ויותר (תלוי בגודל בית הספר) אז אם כל אחת חולה או הילדים שלה חולים אפילו יום אחד זה כבר מאד משמעותי למורה המחליפה (אני יודעת כי ככה מימנתי את הטיול אחרי צבא שלי), זה לא אומר שהן לוקחות חופש מתי שבא להן

נושי 14

New member
זה גם לא אומר שאסור להן לקחת חופש בכלל כמו

שפותחת השרשור אמרה.

יהלום29

New member
אמא שלי היתה מורה 30 שנה

אולי יותר.. ואלא אם זה השתנה בשנתיים האחרונות , אז אכן אסור בכלל.
אפשר לקחת ימי מחלה, הצהרה ועוד כל מיני קומבינות, אבל חופש כחופש אסור.
היא לא יכולה להחליט שבא לה פתאום בנובמבר לנסוע לחו"ל..

אני לא חושבת שמורות וגננות מנצלות

את ימי המחלה שלהן באופן לא הגון יותר מהעובדים בכל מקצוע אחר.
הגיוני בעיניי שגננת תנצל יותר ימי מחלה מעובד בעבודה משרדית למשל, גם כי מעצם העבודה הצמודה עם 30 זאטוטים (עבודה שכוללת קינוח אפים וכו') הסיכוי להידבק במחלות הנפוצות גדול יותר, וגם כי מחלה קלה, שאולי לא תגרום לעובד שיושב במשרד לקחת יום מחלה, כן תגרום לגננת לקחת יום מחלה (גם כי יש לה עבודה שיותר קשה לבצע כשלא מרגישים טוב וגם כי יש לא אחריות לא להדביק את הילדים).
זה שיש מורות וגננות שמנצלות את האפשרות לקחת ימי הצהרה כשהן לא באמת חולות -זה ברור לי. אבל זה נכון לכל העובדים (אני יכולה אפילו לומר שאצלנו חוץ מימי המחלה הרגילים אפשר פעמיים בשנה לקחת ימי הצהרה ואף אחד לא חושב ברצינות שמי שלוקח אותם באמת חולה. שנאמר: "בשבוע הבא ביום שלישי אני לא ארגיש טוב").

shtuli

New member
גננות של משרד החינוך יכולות לקחת ימי הצהרה

כלומר,
יומיים רצופים (אם אני לא טועה פעמיים בשנה) שהן מצהירות שלא יגיעו מכל סיבה שהיא.
בנוסף,הן יכולות לקחת יום חופש שמןפחת מהשכר שלהן.

הגגנות שאני מכירה, אלו של הצהרון ואלו שלא -

לוקחות חופש מתי שרק רוצות.

למעלה