האם כדאי להיכנס עכשיו לבורסה?

מצב
הנושא נעול.

רוננין

New member
../images/Emo45.gif

לא קונה
1. 200% זה הרבה. נ-ק-ו-ד-ה (ותודה ליפית גרינברג). השווקים המתעוררים עלו יותר? אז אולי הם יקרים. אז זה אומר ששלנו זול? לא בהכרח. בדוק מהו המכפיל הממוצע של השוק הישראלי והשווה אותו למכפילי השווקים במזרח אירופה למשל. למיטב ידיעתי, רווחי החברות ב-3 השנים האחרונות לא צמחו בממוצע ב-200%. אז המחיר בשוק מגלם גם ציפיות להמשך המגמה החיובית ברווחי החברות. לא ברור אם זו תימשך. 2. "לפנינו תהליך שלום חדש" - או שכן או שלא. בינתיים יש מלחמה בעזה, יש איומים מסוריה, על איראן אין מה לדבר. המצב הביטחוני לא נראה משביע רצון. יהיה גם דרוש כסף לא מבוטל לצרכי הביטחון וזה יבוא על חשבון צמיחה. לפעמים אחרי שהולכים מכות, הולכים הביתה להביא חבר'ה וללכת שוב מכות, הפעם בגדול. 3. "החברות מוטות ייצוא" - זה נכון אך מטריד, כי בדיוק היום עדכן HSBC את תחזית הצמיחה שלו לארה"ב מ-2.7% ל-1.9% בארה"ב. גם מדברים על אפשרות לסטגפלציה שם. בכל אופן, המשק האמריקאי בכיוון של האטה בצמיחה. הצמיחה באירופה אמנם גבוהה יחסית ליבשת, אך עדיין בסביבות ה-2.5% או קצת פחות. לא משהו שמאפשר גידול מהיר בייצוא. שלא לדבר על השם הטוב שעשינו לנו בעולם עם ההפצצות בבירות (שאני תומך בהן לחלוטין אגב. אבל אין מה לעשות, האירופאים צבועים). "הכנסות הממשלה יהיו יותר גבוהות מהתחזיות" - למה? האם מלחמה מגדילה הכנסות ממשלה? כיצד?

anavi131

New member
אז אתה מוכר?

לא קונה
1. 200% זה הרבה. נ-ק-ו-ד-ה (ותודה ליפית גרינברג). השווקים המתעוררים עלו יותר? אז אולי הם יקרים. אז זה אומר ששלנו זול? לא בהכרח. בדוק מהו המכפיל הממוצע של השוק הישראלי והשווה אותו למכפילי השווקים במזרח אירופה למשל. למיטב ידיעתי, רווחי החברות ב-3 השנים האחרונות לא צמחו בממוצע ב-200%. אז המחיר בשוק מגלם גם ציפיות להמשך המגמה החיובית ברווחי החברות. לא ברור אם זו תימשך. 2. "לפנינו תהליך שלום חדש" - או שכן או שלא. בינתיים יש מלחמה בעזה, יש איומים מסוריה, על איראן אין מה לדבר. המצב הביטחוני לא נראה משביע רצון. יהיה גם דרוש כסף לא מבוטל לצרכי הביטחון וזה יבוא על חשבון צמיחה. לפעמים אחרי שהולכים מכות, הולכים הביתה להביא חבר'ה וללכת שוב מכות, הפעם בגדול. 3. "החברות מוטות ייצוא" - זה נכון אך מטריד, כי בדיוק היום עדכן HSBC את תחזית הצמיחה שלו לארה"ב מ-2.7% ל-1.9% בארה"ב. גם מדברים על אפשרות לסטגפלציה שם. בכל אופן, המשק האמריקאי בכיוון של האטה בצמיחה. הצמיחה באירופה אמנם גבוהה יחסית ליבשת, אך עדיין בסביבות ה-2.5% או קצת פחות. לא משהו שמאפשר גידול מהיר בייצוא. שלא לדבר על השם הטוב שעשינו לנו בעולם עם ההפצצות בבירות (שאני תומך בהן לחלוטין אגב. אבל אין מה לעשות, האירופאים צבועים). "הכנסות הממשלה יהיו יותר גבוהות מהתחזיות" - למה? האם מלחמה מגדילה הכנסות ממשלה? כיצד?
אז אתה מוכר?
לפי ההשקפה שלך צריך מהר לרוץ ולמכור את כל האפיק המנייתי והאג"חי בתיק ההשקעות ולהתבצר במק"מ. לגבי תחזיות האוצר ובנק ישראל לגבי שיעור הצמיחה במשק הם לאורך שנים טועים ובגדול. בתקופת סילבן שלום הם דיברו על צמיחה כאשר היה מיתון ומיתון כבד מאוד. בתקופת ביבי הם דיברו על צמיחה של יותר מ 5% כבר בחודשים הראשונים לכהונתו דבר שהגיע רק חצי שנה אחרי שעזב. גם השנה אצל הירשזון הם שינו 3 פעמים את תחזית הצמיחה ואני חושב שתוצאות המלחמה בסיכום שנתי לא ישפיעו באופן משמעותי על ההכנסות ממיסים,התמ"ג או שיעור הצמיחה. ההאטה בשווקי חו"ל תתחיל באמת בארה"ב בעיקר בגלל שוק הנדל"ן שעלה על גדותיו וזה באמת מדאיג. אבל השפעתו לחילחול מהיר לשווקי אירופה ואסיה צפויה בערך שנה-שנתיים אחרי כמו שתמיד קורה גם בכיוון ההפוך. בכל זאת בתי השקעות מחו"ל השאירו המלצת קניה ללאומי ופועלים עם מחיר יעד של 15% ו 30% בהתאמה. ביום שלישי התקציב יעבור בממשלה וכבר ביום רביעי חמישי נארה שינו מגמה בבורסה בת"א. ועוד דבר. הפרישה של טוני בלייר בעוד שנה ושל בוש בעוד שנתיים וההוצאות האדירות שיאלצו להתמודד איתן במקרה של מלחמה עם אירן ,לא מאפשרות מצב ריאלי לצאת למלחמה.האיראנים ישיגו את הפצצה ואין לנו למעשה תשובה לזה לא צבאית ולא מדינית. אבל מלחמה לא תהיה לפחות בשנתיים וחצי הקרובות.

raanans

New member
ני מחזיק בדעה כמו רננין

רוננין אף על פי שההבנה שלי
בשוק ההון היא וירטואלית בלבד עד לפני שבוע, מה שאתה אומר גובל בשערוריה אין קשר לזה, מי אמר לך שבורסה צריכה להתרסק אחרי 200 אחוז אולי אחרי 600 אחוז וכן הלאה, נכון שבשבוע האחרון דה מרקר עושים הכל כדי להפיל את השוק אבל לא צריך להיגרר לזה.
ני מחזיק בדעה כמו רננין

תלוי לאיזה מניה אתה הולך.

הבורסה יורדת ביותר משלושה אחוזים מאז שהסתיימה לה המלחמה, המחזורים נמוכים, המניות מגמגמות. האם הזה הזמן להיכנס לבורסה. פוסט שלי שמנסה לתת תשובות בנושא. לכתבה המלאה,
תלוי לאיזה מניה אתה הולך.

rimonari

New member
אני הייתי יושב על הגדר...

הבורסה יורדת ביותר משלושה אחוזים מאז שהסתיימה לה המלחמה, המחזורים נמוכים, המניות מגמגמות. האם הזה הזמן להיכנס לבורסה. פוסט שלי שמנסה לתת תשובות בנושא. לכתבה המלאה,
ומחכה להעליות (שיגיעו תוך כמה זמן) עם זאת, באופן אישי, לא בטוח שגם אז הייתי נכנס.

דייב דנ

New member
קראת את הכתבה

ומחכה להעליות (שיגיעו תוך כמה זמן) עם זאת, באופן אישי, לא בטוח שגם אז הייתי נכנס.
קראת את הכתבה
ראית מה כתבתי על אלה שישבו על הגדר משנה שעברה וצעקו "ירידות ירידות"?

לביא4

New member
לחכות ליום רביעי!

קראת את הכתבה
ראית מה כתבתי על אלה שישבו על הגדר משנה שעברה וצעקו "ירידות ירידות"?
לחכות ליום רביעי!
בינתיים רואים שהשוק רק יורד , וברור שהוא ימשיך לרדת, חבל לעצום את העיניים ולא לראות מה שקורה בנושא העברת התקציב והמשבר הממשלתי שהולך ומתפתח!

מתי התקציב מובא לאישור

לחכות ליום רביעי!
בינתיים רואים שהשוק רק יורד , וברור שהוא ימשיך לרדת, חבל לעצום את העיניים ולא לראות מה שקורה בנושא העברת התקציב והמשבר הממשלתי שהולך ומתפתח!
מתי התקציב מובא לאישור
הממשלה?

לביא4

New member
אמורים באמצע השבוע

מתי התקציב מובא לאישור
הממשלה?
אמורים באמצע השבוע
אבל קודם הם יחפשו שיהיה להם רוב להעברת התקציב כי זה ממש לא נראה כך נכון לעכשיו. ואפשר להציץ במסכים - השוק פתח בעליה קלה שנמחקה....

ami99

New member
כדי להפסיד את הכסף, כן

כדי להפסיד את הכסף, כן

מצב
הנושא נעול.
למעלה