האם כְּדַאי להִתְעַמֵּת עם גנב רכב?

Brendan of DNA

New member
האם כְּדַאי להִתְעַמֵּת עם גנב רכב?

3 שנות מאסר בפועל נגזרו אתמול לחובתו של פורץ רכב אשר תקף את בעלי הרכב שבה להִתְעַמֵּת איתו בזמן נסיון הגניבה המתלונן ביחד עם שני פועלים אחרים התקינו ביום 8/3/05, מטעם מעסיקם, מצלמות וידיאו בתחנת דלק סונול, הסמוכה לשכונת גני אלון בחדרה. לשם כך, הגיעו לאזור והחנו את רכבם בסמוך לתחנת הדלק. המתלונן וחבריו המשיכו את העבודה עד לאחר חצות בלילה. ביום 9/3/05 בסמוך לשעה 0:45 הם הבחינו ברוברט בן בוריס שומייב (הנאשם) מתקרב לרכבם ומנסה לפתוח את דלת הרכב. המתלונן ניגש אליו, שאליו הצטרפו מספר אנשים נוספים, אשר זהותם אינה ידועה. התוקפים, יחד עם שומייב החלו להכות את המתלונן בפניו. בשלב מסוים, לבקשתו של שומייב , העביר לו אחד מהתוקפים, חפץ חד שבאמצעותו הוא ניסה לדקור את המתלונן מספר פעמים בגוף. חברו של המתלונן – "פועל אחר", שהגיע למקום הדף את שומייב מהמתלונן והחפץ החד נפל מידיו על הקרקע. ואז אחד מהתוקפים הרים את החפץ ורץ עם עוד שניים לכיוונו של הפועל האחר וניסה לדקרו. בשלב מסוים, אחד מהתוקפים הכה את המתלונן בראשו ובפניו עם בקבוק זכוכית, עד שהבקבוק נשבר והמתלונן נפל על הקרקע. גם בשלב זה המשיכו התוקפים ושומייב לבעוט במתלונן. כתוצאה ממעשיו של שומייב והתוקפים האחרים, נגרמו למתלונן החבלות הבאות: שבר מרוסק באף, שבר של ריצפת ארובת עין ימין, דימום לתוך הסינוס, שבר ללא תזוזה בגוף הלסת התחתונה מימין. כן נגרמו למתלונן פצעים והמטומות תת עוריות בפנים. על מעשים אלה הוגש כתב אישום נגד רוברט בן בוריס שומייב וזאת בגין עבירה של גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות. בנוסף לעונש המאסר בפועל, נגזר לחובתו של שומייב קנס כספי בסך של 25,000 ₪ או 7 חודשי מאסר תמורתו. פ 004053/05

Brendan of DNA

New member
"הזיזו לי את הרכב" - זה עובד!

בית המשפט לתעבורה בת"א זיכה נהג מאשמם הפרעה לתנועה וזאת לאחר שטען כי אחרים הזיזו את ריכבו נגד יעקובי שמואל-דן הוגש כתב אישום, מסוג ברירת משפט, לפיו, ב- 24.1.04, הוא עצר את רכבו באופן שיש בו משום הפרעה לתנועה. את הדו"ח קיבל בצורת הדבקה וזאת בשל העובדה שהוא לא היה ברכב עת זה נרשם ע"י השוטר. גרסתו היא, כי הוא החנה את רכבו כדת וכדין, דהיינו במקביל לכיוון התנועה, ובמקום מותר. למזלו הרע, כנראה רכב אחר אשר חנה על המדרכה ביקש לצאת ממנה, וכאשר הוא הגיע חזרה אל רכבו, הוא ראה כי אלמונים הזיזו, ודחפו את רכבו באופן שהיה ניצב לתנועה, באופן אשר סיכן הן את הנוסעים והן את הרכב שלו. לא היה עולה על דעתו להחנות כך את הרכב, לא זאת אף זאת, הוא עצמו מתנדב ביחידת ית"ם, והוא לא היה מעז לעשות מעשה שכזה. כב' השופט ישראל ויטלסון טען כי הסברו של יעקובי כי אלמונים דחפו את הרכב כדי לצאת מחנייה לא חוקית על המדרכה, אינה בלתי אפשרית, היות וכך הוא איפשר ליערובי ליהנות מחמת הספק ובשל ספק זה זיכה אותו. ת 028917/05

"אני נסעתי 210 קמ"ש../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif?|../images/Emo70.gif

כולה נסעתי 90!! כדור הארץ זז מתחתי לכיוון ההפוך ב 120 קמ"ש!! אני איש טוב, כלל לא היה עולה על דעתי לנסוע כך במהירות מופרזת, מה גם שאני מתנדב באיגוד בטטות הכורסא הלאומי..." כולכם שחונים באמצע הכביש כדי "שניה, לקנות סיגריות", נמאסתם

למעלה