האם יש תחבורה ציבורית לקיבוצים

מצב
הנושא נעול.

riva2

New member

נחשון,רבדים,כפר מנחם,גת,גלאון?מישהו יודע? תודה

אביב ש

New member
תשובה

נחשון,רבדים,כפר מנחם,גת,גלאון?מישהו יודע? תודה
תשובה
בתור אדם המתגורר במושב כפר הרי"ף הסמוך (מאוד) לאותם קיבוצים... אני יכול לתת לך תשובה כמעט מלאה: דבר ראשון, צמת מסמיה (ראם) הסמוכה היא מרכז תחבורתי חשוב לכל האיזור. בהנחה ואתה מגיע מכוון מת"א, אתה מחליף אוטובוס לכוון ירושלים (לא זוכר את הקו...) ומשם הדרך לנחשון ורבדים קלה- הם בצידי הדרך. בנוגע לכפר מנחם (הסמוך מאוד מאוד לכפר הרי"ף, בו אני גר), יש קו (לא זוכר את מספרו, אולי 38, 39) שמגיע פעמיים ביום ונכנס לכל הישובים בכביש 383 (ביניהם שער אברהם, כפר הרי"ף, כפר מנחם, תירוש, גפן, זכריה). הבעיה היא בדיוק שהוא פועל רק פעמיים ביום.... מאוד קשה לתפוס אותו (ואלוהים, כמה שהוא לא רווחי). בנוגע לגת וגלאון.. זה כבר סיפור אחר, אני לא יודע לגביהם.. הם באותה מועצה אזורית אבל מרוחקים מאוד. בטוח שיש אוטובוס שמגיע אליהם, הרי אוטובוס מגיע לפחות פעם ביום לכל ישוב, לא? בכל אופן.. מומלץ לך לברר במודיעין אגד. מה, אגב, יש לך לחפש באיזורנו שכוח האל?

riva2

New member
תודה

תשובה
בתור אדם המתגורר במושב כפר הרי"ף הסמוך (מאוד) לאותם קיבוצים... אני יכול לתת לך תשובה כמעט מלאה: דבר ראשון, צמת מסמיה (ראם) הסמוכה היא מרכז תחבורתי חשוב לכל האיזור. בהנחה ואתה מגיע מכוון מת"א, אתה מחליף אוטובוס לכוון ירושלים (לא זוכר את הקו...) ומשם הדרך לנחשון ורבדים קלה- הם בצידי הדרך. בנוגע לכפר מנחם (הסמוך מאוד מאוד לכפר הרי"ף, בו אני גר), יש קו (לא זוכר את מספרו, אולי 38, 39) שמגיע פעמיים ביום ונכנס לכל הישובים בכביש 383 (ביניהם שער אברהם, כפר הרי"ף, כפר מנחם, תירוש, גפן, זכריה). הבעיה היא בדיוק שהוא פועל רק פעמיים ביום.... מאוד קשה לתפוס אותו (ואלוהים, כמה שהוא לא רווחי). בנוגע לגת וגלאון.. זה כבר סיפור אחר, אני לא יודע לגביהם.. הם באותה מועצה אזורית אבל מרוחקים מאוד. בטוח שיש אוטובוס שמגיע אליהם, הרי אוטובוס מגיע לפחות פעם ביום לכל ישוב, לא? בכל אופן.. מומלץ לך לברר במודיעין אגד. מה, אגב, יש לך לחפש באיזורנו שכוח האל?
תודה
אני מחפשת מקום לגור בו,ובחרתי את הקיבוצים שציינתי.שאלה שמתרידה אותי האם אפשר להסתדר בלי רכב אם גרים בקיבוצים הנ"ל.כי אין לי רישיון...

אביב ש

New member
...

תודה
אני מחפשת מקום לגור בו,ובחרתי את הקיבוצים שציינתי.שאלה שמתרידה אותי האם אפשר להסתדר בלי רכב אם גרים בקיבוצים הנ"ל.כי אין לי רישיון...
...
בתור תושב האיזור.... אמנם אני גר במושב, ולא כל כך מחבב את אורח החיים שם, אבל.. אם כבר, הקיבוצים היותר נורמאלים הם כפר מנחם (שם אני לומד אגב, בתיכון "צפית"), או קיבוץ נחשון. כמו שאמרתי צמת מסמייה (ראם) וצמת קסטינה (מלאכי) הם החשובים באיזור, ומהם ניתן להגיע בקלות לתל אביב, ירוששלים וב"ש או כל מקום אחר בארץ. חוץ מזה שבישובים קטנים, ברגע שמכירים אותך כל אחד "יקפיץ" אותך למסמייה בלי בעיה, ולפעמים גם רחוק יותר.

riva2

New member
מה התרשמות הכללית שלך

...
בתור תושב האיזור.... אמנם אני גר במושב, ולא כל כך מחבב את אורח החיים שם, אבל.. אם כבר, הקיבוצים היותר נורמאלים הם כפר מנחם (שם אני לומד אגב, בתיכון "צפית"), או קיבוץ נחשון. כמו שאמרתי צמת מסמייה (ראם) וצמת קסטינה (מלאכי) הם החשובים באיזור, ומהם ניתן להגיע בקלות לתל אביב, ירוששלים וב"ש או כל מקום אחר בארץ. חוץ מזה שבישובים קטנים, ברגע שמכירים אותך כל אחד "יקפיץ" אותך למסמייה בלי בעיה, ולפעמים גם רחוק יותר.
מה התרשמות הכללית שלך
מכפר מנחם?איך אפשר להגיע משם לבאר שבע?אני לומדת שםבאוניברסיטה.

אביב ש

New member
כפר מנחם

מה התרשמות הכללית שלך
מכפר מנחם?איך אפשר להגיע משם לבאר שבע?אני לומדת שםבאוניברסיטה.
כפר מנחם
הוא דווקא מרוחק למדי מתחבורה ציבורית. אומנם האוטובוס של פעמיים ביום הוא אופציה, (שמונה בערב ושמונה בבוקר אם אני לא טועה), ומשם עליך להחליף אוטובוס במסמיה לכוון ב"ש, אבל זה קצת מסובך... ובלי קשר לתח"צ, כפר מנחם, הקיבוץ בו אני לומד, הוא מקום חביב. שוב, אני לא מת על אורח החיים הקיבוצי, ושמה אגב, הוא נשמר יחסית לקיבוצים אחרים, אבל אם את מחפשת ישוב שקט, עם מגורים זולים... זה שמה. דווקא ישובים שמהם הרבה יותר קל להגיע לב"ש הם גת וגלאון, משם מומלץ לקחת את הרכבת בקרית גת (הסמוכה מאוד!), ומשם, כל הדרך עד לבאר שבע. בהצלחה!! אגב, כתושבת מועצה אזורית "יואב" (גם מקום מגורי, כפר הרי"ף, שייך אליה), את זכאית למגוון הטבות וכו'...

nitsansh

New member
רבדים נמצא ליד הכביש הראשי

תודה
רבדים נמצא ליד הכביש הראשי
כל האוטובוסים בין ירושלים והדרום (באר-שבע, אשדוד, אשקלון) עוצרים שם.

אביב ש

New member
אין ברבדים תחנה לצד הכביש הראשי

עוצרים נכון אבל בצ.מסמיה"ראם"
ולא ברבדים.
התחנה הקרובה היא בצומת שערי אברהם (ליד הבסיס הצבאי). אבל בכל שעה תהיה לך דרך להגיע למסמיה. זה מרחק של כמה מאות מטרים מרבדים..

nitsansh

New member
זה מרחק של 2-3 ק"מ

התחנה הקרובה היא בצומת שערי אברהם (ליד הבסיס הצבאי). אבל בכל שעה תהיה לך דרך להגיע למסמיה. זה מרחק של כמה מאות מטרים מרבדים..
זה מרחק של 2-3 ק"מ

alexUK

New member
זכרונות מכפר הרי"ף

תשובה
זכרונות מכפר הרי"ף
האח, איזה בשר לבן טעים היינו קונים שם...

ה דרומי

New member
לא שייך אבל פעם היו עושם שם

זכרונות מכפר הרי"ף
לא שייך אבל פעם היו עושם שם
נקניקיות באלו טעימות. ומי
ות נמוכות.

אביב ש

New member
חחח... כולכם קורעים אותי מצחוק...

זכרונות מכפר הרי"ף
הנקניקיות, הפורות הנמוכות, המעושן... הכל עדיין שם, ויותר טוב מפעם. ה- שי"ן בשם המשפחה שלי מסגירה הכל: הכוונה ל- שמידר, במקרה קרובי משפחתי (בעלי אותו שם משפחה) הם אלו אצלם הייתם קונים את הבשרים..

alexUK

New member
שמידר, אכן - התשובה לדוסים

הנקניקיות, הפורות הנמוכות, המעושן... הכל עדיין שם, ויותר טוב מפעם. ה- שי"ן בשם המשפחה שלי מסגירה הכל: הכוונה ל- שמידר, במקרה קרובי משפחתי (בעלי אותו שם משפחה) הם אלו אצלם הייתם קונים את הבשרים..
שמידר, אכן - התשובה לדוסים

ה דרומי

New member
ששש היה אסור לדבר על זה אפילו

האם משהו השתנה שם לטובה? נדמה לי שמי שעסק בזה היה הבן שם? כדאי לשוב לשם אחרי הרבה שנים לעשות רכישה חדשה של כמה
ות נמוכות?.

אביב ש

New member
כדאי גם כדאי

האם משהו השתנה שם לטובה? נדמה לי שמי שעסק בזה היה הבן שם? כדאי לשוב לשם אחרי הרבה שנים לעשות רכישה חדשה של כמה
ות נמוכות?.
כדאי גם כדאי
הרבה השתנה לטובה... החנות עברה למקום גדול יותר וחדיש יותר, יש יותר מוצרים. דווקא הבן לא בעיניינים, מדובר בבעל ואישה שמנהלים את החנות כבר כמה עשרות שנים.. כאמור, מאוד כדאי לשוב... יש הרבה
ות נמוכות והרבה מעבר לזה... בקיצור, יש הרבה מה לראות, לטעום ולקנות. (ואני לא משוחד!)

מצב
הנושא נעול.
למעלה