האם יש תוכנית לשפר את העומס בת"א סבידור מרכז לכיוון הבורסה ?

מצב
הנושא נעול.

GLSRA

Active member

מדי בוקר, העומס בגשר לכיוון רמת גן בלתי נסבל. לא פעם, יש תור של חמש דקות, לעיתים יותר, וזאת רק כדי לעבור את ביקורת הכרטיסים/רב-קו. צרפתי תמונה....
חבל שר"י לא מוצאת לכך פתרון, יש להוסיף מספר עמדות בידוק, שהרי לא סביר שהנוסעים יבזבזו זמן משמעותי רק בכדי לעבור בידוק.
מתסכל !!!

luckydude

Active member
אמורים לבנות יציאה נוספת על גשר מודעי.

מדי בוקר, העומס בגשר לכיוון רמת גן בלתי נסבל. לא פעם, יש תור של חמש דקות, לעיתים יותר, וזאת רק כדי לעבור את ביקורת הכרטיסים/רב-קו. צרפתי תמונה....
חבל שר"י לא מוצאת לכך פתרון, יש להוסיף מספר עמדות בידוק, שהרי לא סביר שהנוסעים יבזבזו זמן משמעותי רק בכדי לעבור בידוק.
מתסכל !!!
אמורים לבנות יציאה נוספת על גשר מודעי.

luckydude

Active member
מדובר במבנה יציאה שיוביל את הנוסעים לגשר יצחק מודעי

תוכל להוסיף כמה מילים ?
האם מדובר בהרחבה של הגשר הנוכחי ? בהוספת גשר נוסף מעל האיילון ? פספסתי את זה - מוזר.
שעובר מעל הקצה הצפוני של רציפי התחנה היום. משם נוסעים יוכלו לפנות לאיזור הבורסה או לכיוון תל אביב (רחוב דורי).
&nbsp
מיכיוון שהמכרז נסגר לפני חודש אני משער שייתכן ונראה התחלה של עבודות לקראת סוף הקייץ.

GLSRA

Active member
הבנתי - תודה

שעובר מעל הקצה הצפוני של רציפי התחנה היום. משם נוסעים יוכלו לפנות לאיזור הבורסה או לכיוון תל אביב (רחוב דורי).
&nbsp
מיכיוון שהמכרז נסגר לפני חודש אני משער שייתכן ונראה התחלה של עבודות לקראת סוף הקייץ.
הבנתי - תודה
כלומר, הרעיון הוא להוריד את העומס על ידי הפנייה של חלק מהנוסעים לכיוון גשר מודעי.
יחד עם זאת אפשר היה כבר באופן מיידי להוריד את העומס ע"י הוספת שתיים שלוש עמדות בידוק במקביל. כמה עשרות אלפי שקלים לכל היותר היו מספקות מעננה מיידי.
החיבור לגשר מודעי בוודאי יקר בהרבה, ייקח מספר חודשי עבודה לפחות.
אגב, האם הוא יאפשר רק יציאה או גם כניסה לנוסעים ?

luckydude

Active member
לפחות בשלב הראשון יציאה בלבד

הבנתי - תודה
כלומר, הרעיון הוא להוריד את העומס על ידי הפנייה של חלק מהנוסעים לכיוון גשר מודעי.
יחד עם זאת אפשר היה כבר באופן מיידי להוריד את העומס ע"י הוספת שתיים שלוש עמדות בידוק במקביל. כמה עשרות אלפי שקלים לכל היותר היו מספקות מעננה מיידי.
החיבור לגשר מודעי בוודאי יקר בהרבה, ייקח מספר חודשי עבודה לפחות.
אגב, האם הוא יאפשר רק יציאה או גם כניסה לנוסעים ?
אך אני משער שזה ייבנה כך שייתכן וניתן היה להוסיף כניסה בעתיד.
&nbsp
אגב, נראה לי שייקח יותר מכמה חודשים לבנות את זה מיכיוון שאני מניח שכחלק מהמבנה ייבנו לפחות 3 מעליות, דרגנועים ומדרגות (ז״א אחד מכל רציף).

luckydude

Active member
צ״ל ״ניתן יהיה״

&nbsp
אגב, נראה לי שייקח יותר מכמה חודשים לבנות את זה מיכיוון שאני מניח שכחלק מהמבנה ייבנו לפחות 3 מעליות, דרגנועים ומדרגות (ז״א אחד מכל רציף).
צ״ל ״ניתן יהיה״

GLSRA

Active member
לצערנו שיקולי הביטחון מאוד מגבילים את האפשרות להיכנס במקביל

&nbsp
רואים פוטנציאל לכניסה בכמה וכמה תחנות שלדעתי לא מיושמות בעיקר על רקע בטחוני ובידוק הנכנסים.
חבל....

Rubim88

New member
כמו לסתום חור בגבינה שווצרית..

רואים פוטנציאל לכניסה בכמה וכמה תחנות שלדעתי לא מיושמות בעיקר על רקע בטחוני ובידוק הנכנסים.
חבל....

GLSRA

Active member
צודק, אבל אף אחד לא יעז לפתוח כניסות לא מאובטחות....

כך נמנעים מהרחבת הנגישות לתחנות להולכי רגל, למשך בהרצליה, צריך לעשות עיקוף ענק לבאים ממערב כדי להיכנס לתחנה.
כך למשל אפשר היה ליצור כניסה נוספת לתחנה ברמלה היישר מצומת רמלוד אל תוך התחנה.

בהרצליה תיפתח כניסה מערבית. זה חלק (קטן) מהפרויקט הענק

כך נמנעים מהרחבת הנגישות לתחנות להולכי רגל, למשך בהרצליה, צריך לעשות עיקוף ענק לבאים ממערב כדי להיכנס לתחנה.
בהרצליה תיפתח כניסה מערבית. זה חלק (קטן) מהפרויקט הענק
שמבוצע בסביבתה.

Rubim88

New member

ושלא נדבר על ההוצאה המיותרת והמגוכחת על סתימת החור הקטן במערכת ה"מחוררת", כאילו לא מספיק שעלות היצור של ק"מ נסועה אחד בר"י גבוהה בהרבה יחסית למצב במדינות מערב אירופה(וזה אפילו באופן אבסלוטי, בלי להכנס להבדלים בגובה המשכורות והבדלים נוספים). אפילו בשוויץ עלות היצור של ק"מ נסועה אחד נמוכה ב25 אחוז משל ר"י.

luckydude

Active member
כאן לחישמול אמורה להיות השפעה.

ושלא נדבר על ההוצאה המיותרת והמגוכחת על סתימת החור הקטן במערכת ה"מחוררת", כאילו לא מספיק שעלות היצור של ק"מ נסועה אחד בר"י גבוהה בהרבה יחסית למצב במדינות מערב אירופה(וזה אפילו באופן אבסלוטי, בלי להכנס להבדלים בגובה המשכורות והבדלים נוספים). אפילו בשוויץ עלות היצור של ק"מ נסועה אחד נמוכה ב25 אחוז משל ר"י.
עלויות הדלק (שהן פקטור מרכזי בהוצאות של הרכבת) אמורות לרדת משמעותית עם המעבר לחשמל.

Rubim88

New member
עלויות הדלק מתוך כלל ההוצאות הן בסביבות 20 אחוז

עלויות הדלק (שהן פקטור מרכזי בהוצאות של הרכבת) אמורות לרדת משמעותית עם המעבר לחשמל.
ועלויות תחזוקה הן 12-13 אחוז מהכל - גם אם רכבות ינועו על אוויר ויתחזקו על ידי פיות ללא עלות בלילות, עלות היצור של ק"מ נסועה תהיה כמעט כמו של הרכבת השווצרית(30.4 פרנק שווצרי לק"מ) והיא עוד שיאנית באירופה(מן הסתם, ע"ע משכורות ועלויות בשוויץ).

Rubim88

New member
למעשה עלויות תחזוקת הציוד אף קטנות יותר

ועלויות תחזוקה הן 12-13 אחוז מהכל - גם אם רכבות ינועו על אוויר ויתחזקו על ידי פיות ללא עלות בלילות, עלות היצור של ק"מ נסועה תהיה כמעט כמו של הרכבת השווצרית(30.4 פרנק שווצרי לק"מ) והיא עוד שיאנית באירופה(מן הסתם, ע"ע משכורות ועלויות בשוויץ).
למעשה עלויות תחזוקת הציוד אף קטנות יותר
מכיוון שהאחוז שחישבתי מתוך הדו"ח הכספי של הרכבת מדבר על תחזוקה של ציוד +התשתית, מעניין יהיה לראות את הנתון בדו"ח ל2014 המאחר להתפרסם.

Rubim88

New member
ועם חישוב סביר של חסכון של 60-50 אחוז בעלויות האלו

ועם חישוב סביר של חסכון של 60-50 אחוז בעלויות האלו
עדיין מקבלים עלויות יצור של ק"מ-נסועה גבוה מזו של הרכבת השווצרית, ויותר מפי 2 מעלות היצור הממוצעת בגרמניה(בשנים האחרונות בסביבות בין 14 ל 15 יורו לק"מ נסועה). הנתונים המדהימים האלו(שסביר שמעטים אם בכלל הכירו אותם לפני) מראים בדיוק למה יש צורך לפתוח את תפעול השירות הרכבתי לתחרות בדומה למה שנעשה באירופה(ובדומה למה שנעשה כבר שנים בארץ בשירות התח"צ באוטובוסים).

איטלקי8

New member
שיקולי האבטחה של רכבת ישראל לא ברורים.

חבל....
בעזריאלי הבידוק של הקניון מספיק ואין לך בידוק בטחוני במעבר לרכבת מהקניון.
בלב המפרץ הבידוק של הקניון לא מספיק ויש בידוק בטחוני במעבר לרכבת.
&nbsp
מה ההגיון? קחו את תקני האבטחה מלב המפרץ ושימו אותם בתחנה שבה צריך כניסה נוספת.

GLSRA

Active member
זה בדיוק העניין והבעייה

בעזריאלי הבידוק של הקניון מספיק ואין לך בידוק בטחוני במעבר לרכבת מהקניון.
בלב המפרץ הבידוק של הקניון לא מספיק ויש בידוק בטחוני במעבר לרכבת.
&nbsp
מה ההגיון? קחו את תקני האבטחה מלב המפרץ ושימו אותם בתחנה שבה צריך כניסה נוספת.
זה בדיוק העניין והבעייה
בגלל הצורך לקיים בידוק בטחוני מכל כניסה אז נמנעים מלפתוח כניסות חדשות ומתבקשות.
למשל בתחנת ת"א האוניברסיטה יש למזלנו כניסה משני הצדדים, כך גם הסטודנטים וגם באי מגרש התערוכות מקבלים שרות מיטבי.
אבל יש הרבה תחנות אחרות שזה לא כך.
כפי שכתבתי, בשלב זה הרצליה פתוחה רק מצד אחד, פאתי מודיעין היו יכולים לתכנן כניסה גם מאיזור התעשייה, רמלה מכיוון צומת רמלוד, ולקוראים הרבים בפורום בטח רעיונות נוספים.

נצל"ש - הגדלת כמות הקווים לקרית אריה בפתח תקווה

מתסכל !!!
נצל"ש - הגדלת כמות הקווים לקרית אריה בפתח תקווה
אני גרה קרוב לרמת החייל בת"א, ושוקלת להתחיל עבודה שם. מבדיקה שעשיתי ראיתי שיש לי אפשרות לסוע בקו 7 ואז 38.
הבעיה היא שהתדירות בה הם מגיעים אחד אחרי השני נמוכה עד מאוד...
אופציה נוספת היא 42 ו 38, אבל לא מצאתי בבוקר אפשרות טובה בשילוב הזה.
&nbsp
רציתי לשאול אם אני מפספסת משהו, ואם יש עוד אפשרויות
&nbsp
וגם, בעיקר, אם ידוע לכם במקרה אם עתידים להתווסף קווים לאזור. אני לא מבינה למה נסיעה כ"כ קצרה צריכה להיות כ"כ מסוכת לביצוע :./
חוץ מזה מדובר באזור תעשייה שם - מה ההיגיון שיש אליו קו אחד שנכנס לבפנים?
&nbsp
&nbsp
מקווה שזה בסדר ששרשרתי לכאן.
תודה
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה