האם יש רשיומט בדיוטיפרי?

לין2212

New member
האם יש רשיומט בדיוטיפרי?

אני טסה מחר עם אמא שלי ונגנב לה היום הארנק, בו היה גם הרישיון שלה.
יש בדיוטיפרי רשיומט? (המכונה שיש בסופר פארם) כדי להנפיק דרכון חדש

ANZ1

New member
זה לא משנה

את בטח שואלת כדי להנפיק רישיון חדש (לא דרכון),
אבל זה לא משנה, כי המכשיר מנפיק רק רישיון זמני מנייר,
והוא חסר תועלת בחול,
רק הרישיון מפלסטיק שמקבלים אחרי חודש בדואר הוא רישיון שניתן לנסוע איתו מחוץ לישראל.
בלי רישיון מפלסטיק אי אפשר לנהוג בחול

T o m c o

Member
מנהל
גם עם הרישיון מהפלסטיק לבדו לא ממש ניתן לנסוע בחו"ל,
צריך את הרישיון של ממסי על מנת לקבל תוקף לביטוחים השונים של חברות הביטוח הישראליות ועל מנת שיהיה הרישיון הישראלי בתוקף באמת. (למעט מספר מדינות מאוד קטן)

אודרי11

New member
תלוי איפה

באתונה בעלי הציג את הרשיון הבינלאומי, והפקיד בהשכרת הרכב עשה תנועת ביטול...לא צריך.

T o m c o

Member
מנהל
מבחינת הרשויות, יש מעט שמקבלות את הרישיון הישראלי
יוון ואיטליה ביניהן, הרשימה באתר משרד התחבורה אינה נכונה היות והרשיונות בארץ אינן בתקינה הבינלאומית הנהוגה היום.
לעומת הרשויות כל חברות הביטוח לא מבטחות נסיעה אם אין ברשותך רשיון בינלאומי, נהיגה שכזו מבחינת חברות הביטוח היא נהיגה ללא רישיון.

° זואי °

New member
חזרתי אתמול מאיטליה

שכרנו שתי מכוניות בשתי סוכנויות שונות ושתיהן ביקשו את הרשיון הבין לאומי בנוסף לישראלי. כך שנראה לי שאפשר להוציא את איטליה מהרשימה.

זה רק מוכיח שהפקיד לא מבין דבר או חושב שישראל באירופה.

מכאן שנהגתם בלי רשיון נהיגה ובלי ביטוח.....

מי שלא מצוייד ברשיון בינלאומי, עליו האחריות כאשר ברוב המקרים בקרות "אירוע ביטוח", הביטוח לא תופס.
אף אחד לא יבוא בטענות אל הפקיד בחברת השכרת הרכב, אלא אם יש לכם זמן וכסף לתבוע את החברה בחו"ל ולנהל משפט עם עורכי דין וכל הבוכלטריה.
וגם אז לא בטוח שתזכו.

ישראלי הנוהג באירופה , חובה:
1. דרכון בתוקף
2. רשיון נהיגה בינלאומי בתוקף
3. רשיון נהיגה לאומי ישראלי בתוקף, במידה ותידרשו להוכיח ותק רשיון. (הרשיון הישראלי איננו בינלאומי!)

רק אזרחי המדינות בשוק המשותף באירופה מורשים לנהוג ברשיון הלאומי שלהם בכל ארץ באירופה.
ישראל כזכור היא באסיה.

לכן את החוזה עורכים באמצעות הרשיון הבינלאומי, ואם המשכיר מסרב וטוען שלא צריך, לבקש ממנו לרשום בחוזה ההשכרה גם את מספר הרשיון הבינלאומי.

ומי שיתעקש על פקודת התעבורה בנושא נהיגה בחו"ל:
א.
הפקודה נכתבה לפני שנים רבות אבל היא חסרת ערך אחרי 2013 וכל הפניות לשר התחבורה ללא הועיל, הוא מתעלם.
ב.
גם בפקודת התעבורה כתוב במפורש שמומלץ להוציא רשיון בינלאומי., וככה הם מסירים אחריות מעצמם ומטילים אותה עליכם.....

לאונידס

Active member
הרישיון הישראלי תקף ביוון להערכתי בסביבות שנה

יוון הכירה ברישיון הישראלי, כך שמבחינת החוק אין בעיה.
אבל חלק גדול מחברות ההשכרה האירופאיות דורשות מנהגים שהרישיון שלהן לא מהאיחוד גם רישיון בין לאומי.
כך שליוון אם לא רוצים להנפיק רישיון בין לאומי צריך לבדוק מה כתוב בחוזה מול חברת ההשכרה הספציפית.
&nbsp
אגב בדקתי גם בארה"ב, בכל המדינות שבדקתי ובכל חברות ההשכרה שבדקתי רישיון ישראלי + דרכון בהחלט מספק.

אודרי11

New member
בקנדה וארה"ב דרשו רשיון בינלאומי

מכיוון שבדיוק חזרנו מצפון אמריקה , והרשיון הבינלאומי היה ממילא טרי טרי, בעלי הציג אותו באתונה...אבל נאמר לו שאין צורך, מספיק הפלסטיק הישראלי.....

בסך הכל, לא מזיק לכל צרה שיהיה גם בינלאומי, זה פשוט לנפק ,ועולה ממש מעט כסף.

לאונידס

Active member
ארה"ב בדקתי בניו יורק, ניו ג'רסי, מאסצ'וסטס קליפורניה

ועוד כמה מדינות,
כנ"ל בדקתי בהרץ ואני חושב שגם בבאדג'ט (כבר לא 100% בטוח).
&nbsp
הם דורשים שני מסמכים, הרישיון המקומי (הישראלי) ומסמך זיהוי נוסף שיכול להיות הדרכון או הרישיון הבין לאומי.
לא בדקתי 50 מדינות ואת כל חברות ההשכרה.
כך שמי שלא רוצה לבדוק כדאי שילך על בטוח וינפיק רישיון בין לאומי
&nbsp
עולה מעט כסף למי שגר או עובד במקום קרוב לתחנת ניפוק, אבל מי שגר בדימונה מצפה רמון או נהריה יכול להיות שפשוט יותר לבדוק אם הוא חייב את המסמך הזה.

Nרב

New member
לא ביקשו מאיתנו השנה רשיון בינ"ל ביוון, בגרמניה ובארה"ב

לאונידס

Active member
אני לא מסיק מסקנות לפי מקרה בדיד כזה או אחר אלא לפי החוק

ולפי החוזה של חברת ההשכרה.
בארה"ב החוק לא פדרלי, צריך לבדוק בכל מדינה בנפרד. אז בדקתי למדינות שהיו רלוונטיות לי וכנ"ל חברות השכרה שהיו רלוונטיות לי.
&nbsp
בגרמניה החוק הפדרלי מזמן מכיר ברישיון הישראלי, ביוון הכירה לא מזמן.
אבל חברות ההשכרה שבדקתי בגרמניה ויוון דרשו רישיון בין לאומי מישראלים. יכול להיות שיש חברות שלא דורשות ולא בדקתי.

Nרב

New member
האמת שמעולם לא דרשו מאיתנו בארהב ובאירופה

ושכרנו רכבים בגרמניה, איטליה, צרפת, יוון ובארהב - בניו יורק (כמה פעמים), LA, אורלנדו ועכשיו בלאס וגאס ובדנבר...

דניאלה1311

Active member
מנהל
הענין שדרשו או לא דרשו בכלל לא רלבנטי לדעתי
אנשים בפורום אחר סיפרו שדרשו מהם רשיון בינלאומי והיו כאלו שבאו בלי והתחילו בהודעות טלפוניות בהולות ארצה שמישהו ילך לממסי וישלח להם מהר רשיון כי הנסיעה פשוט התקלקלה. אני ממש לא מבינה את הענין הגדול שעושים מרשיון. פעם בשנה הולכים לעשות רשיון בינלאומי וזהו. לי רשום ביומן ואני אוטומטית מחדשת צריך או לא צריך.

זה גם כולה לא יותר מ-20 שקל

בשביל זה לא שווה להסתבך עם החוק, או להסתכן בכך שאם תקרה תאונה הביטוח יסרב לכסות אתכם מהסיבה שאין לכם את הרישיון הבינלאומי שחברות ההשכרה דורשות.

לאונידס

Active member
למי שגר נניח במצפה רמון, דימונה זה הרבה יותר יקר מ 20 שקלים

גם בכל מיני מקומות בגליל.
זה יכול לעלות חצי יום עבודה ונסיעה לא קצרה.
&nbsp
היו לי מקרים שהיה לי הרבה יותר זול ופשוט לבדוק באינטרנט אם צריך רישיון בין לאומי ולהיווכח שלא צריך (לפי החוק ובהתאם לחוזה ההשכרה) מאשר לנסוע להנפיק כזה.
&nbsp
אני לא ממליץ לאנשים לכאן או לכאן, אני מספר להם את העובדות
&nbsp

לאונידס

Active member
אם את ממליצה לאנשים מהנסיון הספציפי שלך לדעתי בסדר

כתבת במפורש שזהו הנסיון הספציפי שלך, הם יחליטו אם הניסיון הספציפי שלך מעיד על הכלל.
אני מעדיף להסביר לאנשים מהו החוק, לפחות למיטב הבנתי, ולהמליץ להביט על חוזה ההשכרה.

בכל אופן לא נראה שלין חוזרת לקרוא תשובות כך שלא ממש משנה.

למעלה