האם יש חשיבות למקום התצפית של האסטרולוג ?

אניה28

New member
התחלת את הדיון הפרוברטיבי שלך בנועם ובהתנצלות

זה בסדר שאתה לא מאמין באסטרולוגיה , אז למה בעצם אתה כותב כאן? אתה רוצה לשכנע שאסטרולוגיה היא בולשיט? מצוצה מהאצבע? זכותך לחשוב ככה אבל למה בעצם אתה רוצה התנצחות? זה כמו שאכנס עכשיו לפורום של רבנים ואתחיל להגיד להם שהדת היא שטויות במיץ. אני מריחה את הכאוס שאתה מנסה ליצור כאן. ולא אוהבת את זה .

ערב טוב ל...(אורחים בפורום-שאולי שכחו שאינם בערב מסכות)

ערב טוב. טעות בידך בעל הכינוי האנדרוגני,
ראשית את/ה 'האורחים בפורום'...(אני הכי "אוהב"...שמסתתרים מבלי יוצא מן הכלל בשמות בדויים, או איך נקרא לזה...'כינוי') צריך/ה/ים לחסוך מאתנו כאן את המחקר האימפירי...כדי לדעת באיזה גוף לענות לך/ם- זכר נקבה, זכרים או נקבות (?!), כי קשה לי מנטלית (אני מודה שכך הוא הדבר) השאלה 'לא באייך אלא לפחות למי אני משיב כאן. גם לך/ם מאוד קל לפנות למתלמד 8 בלשון זכר ואכן הוא אישר זאת בעליל. ועוד דוגמה אניה 28 היא ללא ספק שייכת לבנות המין היפה. אבל.....לללללל מי אלה אורחים בפורום...האם הם....היא הוא הן או... הם?!...או כול ההטיות האפשריות, כולל זה....זו....זע......ועה......זה מזכיר לי שמישהי פעם התקרבה לאחי....הגדול....לפני 50 שנה(שהיה חובב נשים מושבע)....ובחצי צחוק כזה החזיקה איזה מקל...של ארטיק....ואמרה לו....."תיזהר ! אני יוציא לך את הז-ה ואת ה-ע'ה...!!!!" (עם פתח או קמץ מתחת לאות ז ...ואותו הניקוד מתחת לאות עין....)
טוב.....אז אם כבר החלטתם שלא לבדוק לעומק את הנושא שנחקר אמפירית כבר מראשית הבינה האנושית.....מה אתם שואלים כבר על ההתחלה אני מבקש ש-או תשנו/תשנה/תשני.... את הכינוי...או שתגלו מי או מה...(?!) או שלפחות תרשמו אורחים בפורום (עם איקון של נערה, או נער או...מצדי ארם נאר/יים!... אבל פליזזזזז תעשו עם זה משהו...ותודה- מראש- על- כך)
לגבי הנושא/ים.....או 'הפצצות' שנזרקו...ככה....כאילו ...מן המותן....לא, לא....לא מכוונם של גורמים (אני מקווה שלא) דתיים, אלא זה מוסווה או שנשמע שבא 'ממקור- חילוני' למדי/ או 'לגמרי'(?!)
ובכן ראשית אני מתנצל שאני מאוד עייף, היום נערכה האזכרה לאמי ז"ל ורק לפי חצי שעה שבתי הביתה בגלל כול מה שמתלווה לטקס. לכן אתן תגובה חלקית... בגלל העייפות שלי וגם משום שלא רוצה שבגלה אולי אכתוב משהו 'שלא כול כך...יהיה במקום'. אם כן אני כאן רושם מיד לינק לתוכנית ששודרה בערוץ 2 אודות הפיזיקאית והאסטרולוגית אליזבתה לוין, ומחקרה עוסק בשאלתך/ם..... במקרה היא יוצקת צריבה לגבי המושג 'זוגות שמימיים' ולידיעתך השואל/ים המחקר שלה....נבדק על ידה- 'איפירית' (= על פני כמה שנות מחקר)
https://www.youtube.com/watch?v=FnutaWVDegE (אולי אפשרי להקיש את שמה של הפיזיקאית)
אגב, לא הייתי צריך את אליזבתה כדי להוכיח שהנושא האסטרולוגי נחקר אמפירי...ואם אינך יודע/ת אז....תשאלי את 'גוגל'.....ואז תגיע לתרבויות עתיקות...שמבלי משים העבירו זאת הלאה (הנחילו זאת)...
הולך לנוח ...אמשיך בטח מחר.....ומה שניקרא –'המשך- יבוא'.

לילה טוב.....
ואם.....תזכי......לחיות..........(חה...) עוד יום לאחר מה שכתבת.....ותשרדי מביקורות שתחטפי כאן......אז....תוכלי לזכות בעוד כמה שורות המהוות את המשך תגובתי.

השארתי איזה סיכוי לתחושה שלי שקיימת כאן פניה,

תמימה וששווה להעמיק בתגובתי לנושא שהועלה כאן,
אבל היות ולא חיכית לתגובה לכול טענותיך והמשכת לכאורה להפעיל כאן מסיונריזם לאסכולה האמפירית הסקפטית -שלך הגורסת אלפי שנות דור על שהאסטרולוגיה היא ג'יבריש 'ובדומה', אני פורש מכוונתי להרחיב ולהסביר.
לאור זאת נשאלת השאלה הפשוטה "מדוע אתה בכלל שואל (?!) אם באת מוכן עם דעה 'מובנית' כוונה, כממוקד מטרה, 'כבמשימה קטלנית 666... לעשות מה שהמון לפניך ניסו לעשות בעבר. (?!)
סלח לי, אבל אתה לא מחדש כאן כלום.
אם היית מחכה לתגובה שלמה, הייתי אומר "וואלה הבחור באמת רוצה הסבר, כצמא להתקרב לאמת הטהורה והבלתי תלויה, אז בוא ונשקיע כאן תשובה מעמיקה עד כדי לגלוש כדי מאמר מלומד וענייני."
אבל........אניה 28 הבלשית המבריקה שלנו עלתה על כך יותר מהר ממני ושוב הצדיקה את התואר שבו זכתה לא מזמן - כתוצאה מחשיפת 'אורחים- אחרים בפורום' או סקפטים למיניהם.

אז סורי, היתה לי באמת כוונה טובה, אבל כאמור לאור זה שלא חיכית, את זכותך ואת הנקיון כפיך לא הוכחת.

לצערי ועם כול הכבוד 'על רמת ההתנסחות- המרשימה שלך'... איתה יכולתי להתמודד בכבוד, אבל אף אחד לא יוכל להתמודד עם מישהו שבא עם עובדה מוגמרת ושיורה מכול הקנים ומוכיח שוב......שלצערנו "איננו יכולים לעצור לגמרי את גל המפגעים הפועלים כיחידים ומטרתם רק לפגוע בחפים מפשע."

ובצער רב נוסף אציין, במידה ותמשיך לשבת ולחשוב איך בכול זאת תוכל להכניס את החרב לשוחרי התחום בו הם עוסקים, להתגנב לכאן במסווה תמים של אורח, או כסוס- טרויאני עם כול 'התארים המגוחכים הנ"ל' - אז לא תשאר לי שום ברירה אלא לשלול ממך את החברות בפורום, (ביחד עם ברכת- הדרך ) בדרכך אל פורום אחר אם פניך יהיו לנסות את מזלך גם שם,
....רק אינני בטוח שתזכה לתגובה מאופקת (יחסית) כפי שזכית לה כאן - בפורום 'תפוז ביזפורטל- אנשים'.

aetzbarr

Member
על מה יסכימו אסטרונום ואסטרולוג ?

הם בוודאי יסכימו כי כל כוכב נמצא בתנועה נצחית, וכוכב נח לא קיים.

על מה עוד הם יסכימו ?

א.עצבר

Y. Welis

New member
לא שמעת על ה'תת מודע' כנראה. כל אדם הוא 2 - גלוי ונסתר...

כך שלדברים שלך יש 2 משמעויות. זו הנסתרת היא עויינת בהכרח.

Y. Welis

New member
אני כן מתיימר: אחרי 14 שנים בפורומים האלה, אני יכול לדבר

מנסיון, ועם מרווח טעות מינימאלי: אני קורא אותך יפה.
&nbsp
יש בהחלט חוסר כנות מצידך, כי אתה מתעקש לטעון שאסטרולוגיה אינה מדע - דבר שמוסכם להערכתי על כל המשתתפים בדיון, ועל כן אינו נתון לויכוח.
&nbsp
&nbsp

Y. Welis

New member
לא קשור. השיטה היא קבועה וסדורה; הפרשנות היא שנתונה לשינוי

ומעבר לה ה*אמונה* בה, שהופכת אותה לדבר ממשי עבור העוסק בה.
&nbsp
נסה ללמוד את השיטה. אולי תגלה משהו חדש...

אניה28

New member
נכון לכן הצעתי לך

נתוני מפת לדתך כדי שנוכל יחד לבדוק אותה ולנסות לפחות להגיע למסקנה כלשהי. ס"ה מפת לדה של אדם היתה עתידנית לפני שהוא נולד כך שאם תגיע למסקנה (ואולי לא) שהתכונות שנמנה מתאימות לך ברמה טובה אולי תיתן לאסטרולוגיה קצת קרדיט אבל זה דורש ראש פתוח לא לשלול מראש.

Y. Welis

New member
לא באנו לשנות את עמדתך. אסט' היא אמונה, לא מדע.

כאיש מדע בעצמי - אינני צריך שינוי, ועל כן גם לא אצלך. כמו שמדען יכול להיות איש דת.
&nbsp

Y. Welis

New member
האם אמונה דתית מחוייבת להדגים נסים?

היא רק צריכה לשכנע ברמה הרגשית. אותו הדבר גם כאן.

aetzbarr

Member
קשה מאוד להבין מלים, הרי הן צירופי אותיות....

מלים, מלים, מלים,....מה אפשר לעשות עם מלים ?

כל מלה היא צירוף של אותיות.
כראי , מלטנו , פרמורי , סקרי, מיללל פוליקורי , קומיח , זלמוסי , שוביצו , ,,,
לכל צירוף של אותיות, יש צורה ייחודית,
אם מביטים בצירוף אותיות ייחודי, מזהים צורה ייחודית , וזוכרים אותה.
לכל צירוף אותיות יש גם צליל ייחודי.

ומה אפשר לעשות עם צירופי אותיות ? מעט מאוד
צירוף אותיות יכול לשמש רק ..... שם

כדי להציג את השם הראשון, צריך לעבור אל בימת התיאטרון, אל הפנטומימה, ואל היכולת הטבעית של האדם להפוך צירוף אותיות נבחר ... לשם

הערה: צירופי האותיות המופיעים בהמשך, מתארים את המעשים של השחקן על בימת התיאטרון, אבל אלה הצופים בשחקן, נחשפים רק למעשים שלו על הבמה. הקורא את צירופי האותיות האלה,ישתדל להתעלם מהם,וידמה שהוא אחד מהצופים בהצגה.

על בימת התיאטרון
השחקן רושם צירופי אותיות, ומביע את הצלילים שלהם.
רקסו רקסו רקסו רקסו רקסו רקסו .......
פונימר פונימר פונימר פונימר פונימר פונימר .......
קורמי קורמי קורמי קורמי קורמי קורמי ..........

השחקן מפעיל את הקהל -
השחקן מצביע על צירוף האותיות רקסו והקהל שואג את הצליל רקסו, רקסו...
השחקן מצביע על צירוף האותיות פונימר והקהל שואג את הצליל פונימר , פונימר...
השחקן מצביע על צירוף האותיות קורמי, והקהל שואג את הצליל קורמי...קורמי....

השחקן, מניף ידיים, מחייך , ומשמיע את הצליל של צירוף האותיות דאלי....דאלי... דאלי.....דאלי...תוך כדי הנעת ראשו מעלה מטה....
הקהל מגיב במחיאות כפיים סוערות, והוא משמיע בחוזקה את הצלילים , רקסו, פונימר, קורמי,....רקסו, פונימר, רוקסי,...... רקסו , פונימר, קורמי,,,,,,,
השחקן מחייך ומשמיע שוב פעם את הצליל דאלי...דאלי..דאלי.....דאלי....

השחקן ממשיך להשתמש בתנועות גופניות , והוא מצליח להעביר לקהל,
כי השם של מה שהוא לובש, בחלק גופו העליון יהיה רקסו
וכי השם של מה שהוא לובש בפלג גופו התחתון יהיה פונימר
וכי השם של מה שכפות רגליו נכנסות אליו, יהיה קורמי.

הקהל אקטיבי ומשתף פעולה.
אדם מצביע על מה שכפות רגליו נכנסות אליו, ומשמיע את הצליל קורמי, קורמי, קורמי
והשחקן מניע ראשו מעלה מטה, ומשמיע את הצליל דאלי....דאלי....
ואדם אחר מצביע ונוגע במה שהוא לובש, ומשמיע את הצליל רקסו , רקסו , רקסו , רקסו
והקהל כבר משמיע את השאגה דאלי, דאלי, תוך כדי הנעת הראש מעלה מטה.

ואדם אחר נוגע במה שהוא לובש, ומשמיע את הצליל פונימר , פונימר, פונימר,
דאלי...דאלי...אומר השחקן בהתלהבות, ומניע את ראשו מעלה מטה.

בשלב זה, צירופי האותיות רקסו , פונימר, קורמי , דאלי , נהפכו לשמות.
שמות של מה ?
השחקן והצופים בו יודעים את התשובה לשאלה זו.
תשובה זו באה , בעקבות המעשים שהשחקן עשה.

.והשחקן ממשיך ליצור שמות, עם צירופי האותיות השרירותיים ללכו מאדו
השחקן רושם על הלוח את צירוף האותיות ל ל כ ו
השחקן מתחיל לנוע ממקום למקום, הוא מצביע על רגליו , ומשמיע את הצליל ללכו
פתאום הוא עומד, ומשמיע את הצליל מאדו
הוא מתחיל ללכת, מצביע על רגליו , ומשמיע את הצליל ללכו
פתאום הוא עומד, ומשמיע את הצליל מאדו.

הקהל אינו אדיש, ואדם קם ממקומו ומתקדם לעבר המציג, כאשר הוא מוציא מפיו את הצליל ללכו , ללכו , ללכו, ללכו , ללכו , .....
ואז השחקן מביט אל הקהל, פורש את ידיו ומקרבן ואומר.. ללכו , פורש את ידיו ומקרבן
ואומר..ללכו , פורש את ידיו ומקרבן ואומר..ללכו
ופתאום..כל הקהל קם ומתחיל להתקדם לכיוון השחקן.

השחקן מחייך, פורש ידיים, משתחווה , והקהל מגיב במחיאות כפיים.
ואז השחקן מתכופף, מצמיד את ידיו אל ליבו, ומשמיע את הצליל מאלא , מאלא, מאלא,
והקהל מגיב במחיאות כפיים.
ופתאום מגיע צופה במהירות אל השחקן, ומגיש לו פרח.
והשחקן מחייך, מחבק, ומשמיע את הצליל מאלא, מאלא, מאלא...

זוהי דרך היצירה של השפה האנושית, והיא שפה של שמות.
כל צירוף אותיות יכול לשמש רק....שם
השאלה היחידה שאפשר להפנות כלפי צירוף אותיות, היא השאלה....שם של מה ?

יש לציין כי התשובה לשאלת ...שם של מה ? אינה יכולה להינתן בעזרת צירופי אותיות, אלא בהצגה של מעשים, שהם מביאים את התשובה ,היישר אל עולמו הפנימי של האדם.
אם התשובה תהיה עם צירופי אותיות , על כל צירוף תבוא השאלה..."שם של מה" ?
ואז...צריך לעלות על בימת התיאטרון כדי להשיב במעשים..

ככה ילדים לומדים רוכשים שפה.
משמיעים להם צליל של צירוף אותיות שנבחר להיות שם , ומעשה.
המעשה שעושים הילדים, מביא להם את התשובה לשאלה... שם של מה ?
איך התשובה באה ? באופן פלאי , המעשה מביא את התשובה.
הצד החיצוני של השפה האנושית, הוא של צירופי אותיות,
הצד הפנימי הוא של מעשים המביאים לידיעה, וזוהי ידיעתו הטבעית של האדם.
המעשים הם שמביאים את הידיעה היישר אל עולמו הפנימי של האדם, והוא לא מודע לכך.

במשך החיים עושה האדם מעשים רבים, והם מביאים ידיעות אל המאגר בעולמו הפנימי.
הידיעות האלה הן התשובות לשאלות ...שם של מה ?
האדם יודע בעקבות מעשים,אבל את הידיעה הזו ,הוא לא מסוגל לתאר עם צירופי אותיות.
הכושר לחבר בין צירופי אותיות המשמשים כשם, לבין הידיעה , טבוע באדם.

איך בני אדם מבינים זה את זה ?
בני אדם מבינים זה את זה, כיוון שבתת מודע שלהם, מתרחש תרגום אוטונומי,
של צירופי אותיות למעשים. ( ומעשים מביאים לידיעה)
בלי התרגום האוטונומי הזה הפועל מעצמו, אנשים לא היו מבינים זה את זה.
אדם יכול לשמוע הרצאה הכוללת 10000 צירופי אותיות,
אם המערכת האוטונומית שלו תתרגם את כל צירופי האותיות למעשים שהוא כבר מכיר,
הרי הוא יבין את ההרצאה. אם המערכת האטונומית שלו תתרגם 500 צירופי אותיות למעשים שהוא כבר מכיר, אז הוא יבין "מעט מאוד " מההרצאה.

לקהל הצופים יש כבר שפת שמות הכוללת 7 שמות.
במשך השנים היא יכולה להיות שפה של 10000 שמות.

במשך השנים התקבעה לה תפיסה לא נכונה, בקשר לצירופי אותיות.
במקום לשאול תמיד....שם של מה ? הוא צירוף האותיות הזה..... קלמירקו
ואז צריך לעשות מעשה , המביא באופן פלאי את התשובה

נהוג לשאול ......מה זה ? צירוף האותיות הזה ....קלמירקו
ואז מביאים צירופי אותיות אחרים, שיסבירו את צירוף האותיות ...קלמירקו.
שיטה זו חייבת להסתיים בצירוף אותיות , שלגביו נשאל...שם של מה ?

השמות מתחלקים לשני סוגים עיקריים.
שמות של דברים בעלי משקל ( כמו רקסו, פונימר , וקורמי )
ושמות של דברים חסרי משקל. ( כמו דאלי , ללכו , מאדו , מאלא )

איך יוצרים שם של דבר חסר משקל ? בדרך הרגילה . בוחרים צירוף שרירותי של אותיות, ומתחילים להציג את היכולת הטבעית הגופנית , ליצור שם.

לדוגמה: השחקן בוחר את צירוף האותיות ט מ ו שישמש כשם.
השחקן מכניס לפיו את מה שהדבורים מפיקות, והוא עושה תנועות פנים עם חיוכים,
משמיע צלילים עם הלשון, מזיז את הראש ימינה ושמאלה, ומוציא את הצליל טמו , טמו טמו , טמו , טמו,,,,
הקהל אינו אדיש, ואדם מכניס לפה סוכריה, ומוציא מפיו את הצליל טמו , טמו , טמו ,
והשחקן אומר תוך נענוע ראש מעלה מטה דאלי , דאלי,
השאלה היחידה לגבי צירוף האותיות ט מ ו ....היא שם של מה ? הוא צירוף אותיות זה, התשובה היא בדרך של מעשה המביא לידיעה, הנכנסת באופן פלאי ,אל המאגר בעולמו הפנימי של האדם.

אין גבול ליכולת המעשים, ליצור ידיעות הנכנסות באופן פלאי אל המאגר בעולם הפנימי.
נבחר באופן שרירותי את צירופי האותיות מרחאקו , גודמה , קוטמה.
ואז יעלה שחקן מוכשר על בימת התיאטרון, וינסה לענות על השאלות
שם של מה ? הוא צירוף האותיות.... מ ר ח א ק ו
שם של מה ? הוא צירוף האותיות.... ג ו ד מ ה
שם של מה ? הוא צירוף האותיות ... ק ו ט מ ה

השחקן מציב את כפות ידיו זו מול זו. ואומר את הצלי

aetzbarr

Member
גם במדע הפיזיקלי המוחשי, יש ידיעות שהן בגדר של אמונה.

לדוגמה,,,,כוח המשיכה
לדוגמה.....המבנה החלקיקיק של החומר....
לדוגמה.....חוק שימור החומר....

וגם בגיאומטריה יש ידיעה של אמונה, והיא הידיעה שפאי קבוע בכל המעגלים.

אלא מה ? במדע, הידיעות האלה ( של אמונה) יכולות להשתנות .
הניסוי המדעי הכמותי, יכול להחליף ידיעה של אמונה, בידיעה אחרת של אמונה.

ניתן בהחלט לקבוע, כי תמיד, תהיה ידיעה של אמונה במדע.
ואכן זה מאוד הגיוני.
הרי המציאות הפיזיקלית היא פלאית, ולעולם לא נצליח להבין אותה במלואה.
את הביטוי לזה, מציגה האמונה המדעית, המועמדת תמיד להחלפה.

המבחן המדעי הזה, לא קיים באסטרולוגיה. ולכן האסטרולוגיה אינה מדע.

א.עצבר

Y. Welis

New member
זה לא משנה - האם היא *מחוייבת*?

היא לא מחוייבת, כי היא אמונה.
&nbsp
מהי אמונה? שיכנוע ברמה הרגשית, לא השכלתנית-לוגית: שיכנוע ללא צורך בהוכחה.
&nbsp
לכן אין הבדל בין אמונה באסט' לאמונה דתית.
&nbsp
ואגב בנושא הזה, תמיד תמהתי שקארל סייגן יצא כנגד האמונות טפלות (בעיקר פאגאניות), ולא כנגד הדת הנוצרית הממוסדת... (יש אפילו סימנים של אמונה מצידו בספר 'מגע'). זו אותה כפילות.

Y. Welis

New member
יש אסטרונומים עם כיפה. יש ביולוגים עם כיפה

המחשבה שיש התנגשות בין אמונה לידיעה אמפירית היא רעיון חדש, שלא היה קיים לפני 60 שנה, לפני התנועה הבריאתנית ועליית הנצרות האוונגליסטית ששאפה לתת פיתרון מלא לכל המציאות.

הדעה שאומרת שיש ניגוד בינהם, היא נסיון תמוה לעמת אמונה עם מדע: שניהם מצויים במישורים שונים לגמרי...

ביהדות (ובאיסלאם) עוד בימי הביניים היה צד מדעי מובהק, וגדולי האסטרונומים היו דתיים (שלא לומר גלילאו, קופרניקוס וטיכו, שחלקם היו אנשי דת בעצמם. אגב כולם גם היו אסטרולוגים).

השאיפה לאחד איננה סבירה, ועל כן מיותרת.

Y. Welis

New member
אולי היא יותר ארביטרארית, אבל האמונה בה זהה

העיקרון שעומד מאחורי הדת, עומד גם כאן.
&nbsp
מה אתה יודע על אמונות?... למשל של המאיה שהעולם יפסיק להתקיים ב-2012, שאגב קיימת גם ביהדות, לגבי שנת 6000 לבריאה (עוד 250 שנה בערך), שאז העולם יברא מחדש?...
&nbsp
בכל אמונה יש הבטחות מכאן ועד עולם (וה'קלה' שבהן היא על גן עדן או התגלגלות הרוח בגוף חדש), בחלקן אגב סדורות ו'מחושבות' כמו האסט'. ר' 'מחשבי קיצין'.
&nbsp

בוודאי שיש כזה אך אולי אינך מחשיב אותו כחכם וכיהודי מספיק...

כי הוא אולי ספרדי מדי בשבילך (אני חצי ...וחצי אשכנזי)....אז מקבל אותו...
הוא קצת פחות חכם ממך....(אם להתחשב במשפטים העשויות בשלמות ......אמנם, אך ניכר בך ידידי שאתה עם ראש בקיר, או משועמם, ובא לך כך סתם לקבל כאפות- בחזרה, ואתה לא שם לב שככול שתחדור יותר לעמקי הכביכול 'הלא הגיוני והלא מדעי באסטרולוגיה- אסטרונומיה...(שאגב היא מדע לכול הדעות- לדיעתך הרבה, ולא אני הכתרתי אותה ככזאת )
ובכן יש ספרדי אחד שממש טמבל לידך....והוא...............
כן והוא............
ו............
הוא............
להפעתך.........הרבה...............הוא...................(הרי חקרת אמפירית...את עצמך...ואת ידיעותיך טרם שתקפת את הפורום השקט שלנו במכת מצרים הרביעית.
נו,........והוא?!!!!!!!!!!!!!!!
והוא?!!!!!!!!!!!
בדוק טוב..........בויקפידיה או בשולחן ערוך.........
או באגרותיו...........
רק אולי עכשיו אתה מצטגנן או .....מנחש??!
אה, כן הצתה מאוחרת אם רק כעת הכרת אותו..........................
והוא..............
כן, הרמב"ם...............
האם לא מספיק לך כול אלה?!
כתבים בענייני הלכה פירוש המשנה, ספר המצוות, משנה תורה •תשובות הרמב"ם...........
כתבים פילוסופיים מילות הגיון, מורה נבוכים
הקדמות לפירוש המשנה הקדמה לפירוש המשנה, הקדמה לפרק חלק, הקדמה למסכת אבות - "שמונה פרקים".....כן מה אתה יודע........
איגרות איגרת השמד • איגרת תימן • איגרת תחיית המתים
כתבים רפואיים פרקי משה • קיצורי גלינוס • על שמות הרפואות ועוד
ואתה בטח רוצה לכתוב לי ,מנהל פורום יקר, אתה יודע אומרים ..."מה עניין שמיתה...להר סיני?!"......
אז אם כך תטען אז אפנה אותך לידיעה שהוא בעצמו האיש הצנוע הזה....האיש הזה אהב את כול יצירי הבורא מבלי יוצא מן הכלל, התערה בניכר, היה הרופא האישי של המלך.....כן אולי הרופא היהודי הראשון (הרופא פרופר וגם הרופא הטבעוני- ברופאה האלטרנטיבי....הרבה לפני שבאסף הרופא הקימו את היחידה לרפואה האלטרנטיבית ...שקוראים לה בעברית...'רפואה משלימה'...)
האםד הזה......להפתעתך הרבה עסק באסטרולוגיה.....ידע לחזות בכוכבים...(לדעתי גם דוד המלך אך דרוש כאן מחקר מעמיק אודות הנושא שכבר אמרתי שלא שווה את זה- לעשות 'כאן')
לא די בכך שהוא היה אסטרולוג מדהים.....בכבודו ובעצמו.....אלא שהוא המליץ מאוד בפני המלומדים העוסקים בעזרה לציבור (הנבוך והדורש בעצתם)
ובציתות כמעט מדויק "מדברי הרמב"ם: "כולנו בתוך נבוכות וקורא שאדם פרש מן הדרך ועוזר לאדם לחזור למסלולו ואין מעמידין בסנהדרין בין גדולה בין קטנה אלא אנשים חכמים ויודעין גם כן קצת משאר החכמות כגון רפואות וחשבון, תקופות ומזלות ואצטגנינות (אסטרולוגיה) כדי שיהיו יודעין לדון העם בכל דרכים אלו אם יצטרכו לכך." דעתו של הרמב"ן הובאה ע"י ר' יוסף קארו והיא כמפרגנת לאסטרולוגיה: "וכסבור אני שאסור לבוא נגד המזלות ולסמוך רק על הנס."
ולא די שבדף האחרון שבגמר"א נושא האסטרולוגיה ניכתב........
לא די בכך אל שים לב לספר בראשית, לגבי היום הרביעי....
בס"ד: "וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם לְהַבְדִּיל בֵּין הַיּוֹם וּבֵין הַלָּיְלָה וְהָיוּ לְאֹתֹת וּלְמוֹעֲדִים וּלְיָמִים וְשָׁנִים."

.....ערב טוב......לכם. שבוע טוב לכולכם והשבוע פרשת בלק.....
מקווה ש- אי"ה תזמרו כאן כבלעם....ותברכו במקום...ל..........
ותזכרו שבסך הכול כולנו כאן אחים.
ובאם לומר את האמת אני מוצא שאתה אדם מאוד חכם, מבריק באופן מיוחד
אולי באמת תגייס את חכמתך ותמצא לנו פתרונות בכיצד למגר את תופעת דאע"ש......
או שאולי תכנס לפורומים כאלה שאולי ישפיעו על מרקל....(לשדעתי התחילה מלחמת עולם שלישית) שתעיף בחזרה אל מעבר לים......את הפצצה הכי מסוכנת לעם היהודי.
טוב העיקר שלא לכעוס האחד על השני ולאחד שורותינו למלחמה באויבינו הבאים לכלותינו אך הקדוש ברוך הוא מצילנו מידם
שבת שלום ו- תושלב"ע - תם ונשלם, שבח לאל בורא עולם

אניה28

New member
יש מדענים דתיים לרוב

ישראל אומן (קרוב משפחה)זה שהמציא את תורת המשחקים, לייבוביץ, אלברט איינשטיין נהיה דתי, ויש עוד ועוד....
לפי הדת אין לעסוק באסטרולוגיה ועל מנת לעסוק בקבלה על האדם להיות גבר,בן לא פחות מ40 שקיבל היתר לכך.
אישית אני לא דתיה ומאמינה שאיש דתי אמור לכבד את הערכים של הדת (מבלי לסובב אותם) או שלא יהיה דתי.

אניה28

New member
אומן.....

מעבר להכל איש מאוד נחמד. מהבמשפחה של אימי, רוב הקהילה שהגיעה מדרום גרמניה היא דתית ולא סותרת השכלה.

למעלה