האם יש חיה כזאת "גרייס חלקי פריים ל-4 שנים"?

pikush2006

New member
האם יש חיה כזאת "גרייס חלקי פריים ל-4 שנים"?

חשבנו לקחת 160K בריבית משתנה שנסלק בעוד 4 שנים על ידי 150K שיהיו לנו אז. האם יכול להיות (בהנחה שזה מסלול אפשרי) שמוטב לקחת 150K בהלוואת בלון ל-4 שנים, ולשלם את הריבית כל חודש (שוב, אם יש דבר כזה)? מסימולציה שעשיתי במחשבוני משכנתא זאת אפשרות זולה יותר, וגם מוזילה את ההחזר החודשי. אם כל זה מתאפשר נוכל לקצר תקופה בחלק מהקל"צ.
יש הגיון?

ישהו

New member
הבהרה

בלון - הלוואה שבסוף התקופה אתה פורע אותה בסכום חד פעמי

הלוואה בגרייס מלא / חלקי אתה מקבל תקופת חסד - גרייס באנגלית בו אתה לא מחזיר קרן . בסוף תקופת החסד אתה מתחיל לשלם כרגיל רק אם התקופה הייתה 20 שנה ולקחת גרייס ל שנתיים אתה עכשיו מחזיר את ההלוואה תוך 18 שנה כלומר סכומים חודשיים יותר גבוהים.

לפי הנחיות בנק ישראל עד 3 שנים הלוואת בלון לא נכנסת למגבלות הנגיד ולכן אתה יכול לקחת תמהיל ובו שליש פריים ובנוסף עוד פריים כבלון .

לכן לשאלתך ובהנחה שניצלת כבר את השליש בתמהיל שלך , קחי פריים כבלון ל 3 שנים ובסיומם קחי בנוסף לשנה ואז תפרעי עם קרן ההשתלמות.

אם יצא יותר זול תדעי בדיעבד.

pikush2006

New member
הכוונה בתום ה-3 שנים, להאריך לשנה נוספת?

אגב, מה קורה אם חלילה אין לי אפשרות לפרוע את הבלון? האם אפשר בתום ה-4 שנים לפרוס במסלול משכנתה אחר? הכוונה כמובן לפרוע עם קרן השתלמות.

אני מבינה שכתבת שאדע בדיעבד כי זה תלוי כמובן בפריים ובמדד אבל אם יתאפשר לי לקחת חלק מהקל"צ ל10 שנים (במקום 15 ש') בריבית טובה יותר בעקבות זה, האם לא כדאי לבחור באפשרות הזו?

תודה רבה!

pikush2006

New member
או לחילופין לקחת קבועה צמודה ל-10 שנים

כי אני מניחה שלתקופה קצרה ההחזר הסופי יהיה דומה ...
אשמח לדעתך!
תודה רבה!

ישהו

New member
הבהרה

ככל שתקצרי תקופות ותרדי בשיעור הריבית תשלמי פחות כסף בכללי.
הבנקים מתוחכמים לפחות כמונו , וכמעט בכל מקרה בו הם נוקבים ריביות לשני מסלולים צמודה משתנה לעומת קל"צ לאותה תקופה שיווי המשקל הוא בסביבות 2.6% עליית מדד שנתית.

אישית אני בעד קל"צ , בכך ממזער את הסיכונים ואת ההפתעות . הפתעה טובה תמיד קל לקבל, הפתעה רעה לפעמים אי אפשר לעמוד בה.

למעלה