האם יש גם נמרה בעין-גדי

מרצק12

New member
האם יש גם נמרה בעין-גדי

בסרט הנמר האחרון שראיתי היום בסינמטק ועוסק בחיפוש אחרי חריתון -הנמר האחרון בעין-גדי נטען שבדיקת גללי הנמר שחדר לקיבוץ לפני כחצי שנה מראה שזוהי נמרה שיש לה גורים ואין זה חריתון הזכר. האם מישהו שמע על כך--שהרי בכל הפרסומים עד עתה נטען שאין כלל שום נקבה בעין-גדי. אם זה נכון זוהי בשורה משמחת מאד. מומלץ לראות את הסרט- בכל שבת ברבע לשבע.
 

סמיאגול

New member
אכן בשורה משמחת

אבל אסור להתלהב יותר מדיי,בגלל מיעוט הנמרים קיימת סכנה של ריבוי בתוך המשפחה. אם ברצוננו לשמר את הטורף המדהים הזה יש צורך ב"ייבוא" של נמרים ממקומות אחרים
 

kestrel

New member
יבוא של נמרים מאוכלוסיות אחרות

יכול לסכן עוד יותר את אוכלוסיית הנמרים בנגב ובמדבר יהודה. צעד כזה עלול לגרום לבעיות רבות - מדומיננטיות ומאבקים על רקע של טריטוריה ועד למחסום רבייתי שנובע מהתפתחות של אוכלוסיות נמרים שונות בנפרד במשך דורות רבים. יש לעזוב את הנמרים לנפשם ולרכז את מאמצי השימור בדאגה למינימום הפרעה לחייהם.
 

בלקר

New member
לפי דעתי לפני שמתערבים או לא

מתערבים, צריך קודם לעשות מחקר. קודם כל נדע עם בכלל אפשרי להכניס נמרים אחרים, ועם נחליט לא להתערב נדע ממה צריך להגן על הנמרים ואיזה הגנה תצדינו תהיה מיותרת לנמרים ואולי אפילו מפריע.
 
מחקר הוא התערבות.

נסה להעלות את שאלות המחקר האופרציונאליות ותראה שאי אפשר לבצע מחקר כזה בלי התערבות, ועוד איזו התערבות! גם המעקב ה"פשוט" שנעשה אחר אורחות חייהם לא עבר ללא התערבות, ועוד איזו התערבות. וזה היה עוד בלי לבדוק אם ניתן להכניס נמרים אחרים. המחקר עשה שימוש בבעלי חיים של המשק הביתי כפתיון ויצר הרגלים חדשים של טריפה, הרגלים חדשים של התניידות בשטח לאיתור מזון, (מה ש.., אגב, לא שונה מקיומן של תחנות האכלה לטובת מטיילים שהתקיימו על ידי גוף שהגנת הטבע לנגד עיניו) בסופו של דבר - מספיק לבחון את השורה האחרונה... ולומר שהמידע שנאסף לא סייע במיוחד לשמירה על מינים אלו.. נכון?! לדעתי - אין לקדש את ה"מחקר" כי לפעמים רב הנזק ממנו על התועלת.
 

naja

New member
לא כל מחקר הוא התערבות.

או יותר נכון לא כל מחקר הוא התערבות גסה שמפריעה לאורגניזם הנחקר. לאחרונה נערך מחקר שרצה לקבוע כמה נמרים מסתובבים בנגב או במדבר יהודה(מצטער שאנני זוכר). לצורך העיניין נאספה צואה של נמרים ונבדקה ע"י אנליזה גנטית כדי לקבוע כמה פרטים מצויים בשטח וכמה מהם נקבות אם רוצים תמיד אפשר לנסות לחקור תוך הפרעה מזערית.
 
ולהוסיף על זה - איפה תוצאות המחקר?

אספו את כל הכסף של "קרן הצבי" (זה היה השם, נידמה לי), נתנו אותם לטובת מחקר מוזר שתוצאותיו מוסלקות אצל משפחת אלוני. אבל, יש מחקרים שנעשים היום בפארק בריטניה, שמתערבים בצורה מינימלית באורח החיים של בע"ח.
 

nightjar

New member
נמרה בעין גדי? עם גורים?!

האמת שזה נשמע לי די מופרך. שאלתי מישהו שמצוי במידה מסויימת בעניינים וגם הוא לא שמע על כך. לא שזה בלתי אפשרי, אבל כדאי לרסן את ההתלהבות...
 
למעלה