האם יש בעיה להעביר מחשב נייד במכשיר רנטגן

מצב
הנושא נעול.

Subi777

New member

בכניסה לתחנות הרכבת?

25306yosef

New member
אני מקווה שיש לך גיבויים לכל החומר שנמצא

אין לי תשובה גורפת
במכונות של ב"ש ושל ת"א לא הייתה לי בעיה עם מחשב נייד ועם טאבלט.
במחשב הנייד, אחרת לדעתי אתה עלול להיות בבעיה.

אני במקומך הייתי בוחר שלא להיסחב עם המחשב הנייד. ומכיוון שאין תשובה גורפת ועד היום גם לא מצאתי תשובה גורפת, כשאני עובר בתחנות שבהן יש מכונת שיקוף, אני לוקח איתי ארנק בלבד שאותו אני מחביא בתוך הכיס של המכנסיים...

Ofekalef1

New member
הצלחת להפחיד אותי

במחשב הנייד, אחרת לדעתי אתה עלול להיות בבעיה.

אני במקומך הייתי בוחר שלא להיסחב עם המחשב הנייד. ומכיוון שאין תשובה גורפת ועד היום גם לא מצאתי תשובה גורפת, כשאני עובר בתחנות שבהן יש מכונת שיקוף, אני לוקח איתי ארנק בלבד שאותו אני מחביא בתוך הכיס של המכנסיים...
הצלחת להפחיד אותי

עד עכשיו לא הייתה בעיה אבל אם יש סיכוי, אין ממש בעיה להוציא את המחשב מהתיק ולהעביר אותו ליד.

יש אולי גם בעיה להעביר מחברות במכונה הזו?

25306yosef

New member
הרבה יותר בריא לעבור דרך שער המגנומטר...

הצלחת להפחיד אותי

עד עכשיו לא הייתה בעיה אבל אם יש סיכוי, אין ממש בעיה להוציא את המחשב מהתיק ולהעביר אותו ליד.

יש אולי גם בעיה להעביר מחברות במכונה הזו?
הנזק שעלול להיגרם מהמגנומטר הוא אפסי בהשוואה לנזק ממכונות השיקוף.

לכן עדיף שלא להשתמש במכונות השיקוף כלל.

Ofekalef1

New member
איך אני יכול לבחור?

הנזק שעלול להיגרם מהמגנומטר הוא אפסי בהשוואה לנזק ממכונות השיקוף.

לכן עדיף שלא להשתמש במכונות השיקוף כלל.
איך אני יכול לבחור?

25306yosef

New member
ללכת עם ארנק בלבד ובלי כל תיק

איך אני יכול לבחור?
את הארנק יש להחביא בתוך הכיס של המכנסיים.

אם יש בארנק מטבעות של כסף מזומן, יתכן והמגנומטר יתחיל להשתגע...

מכיוון שאני לא משתמש בכסף מזומן כלל, אני יכול לעבור חופשי בכל תחנה. בחלק מהתחנות אין מכונת שיקוף כלל. בחלק מהתחנות אין גם מסגרת מגנומטר כלל. בחלק מהתחנות שיש אליהן שתי כניסות, אז רק בכניסה אחת יש מכונת שיקוף ואילו בכניסה השניה יש מאבטח עם מגנומטר ידני, וכו...

Subi777

New member
רמת השגעון נקבעת לפי רמת הרגישות שהוגדרה

מכיוון שאני לא משתמש בכסף מזומן כלל, אני יכול לעבור חופשי בכל תחנה. בחלק מהתחנות אין מכונת שיקוף כלל. בחלק מהתחנות אין גם מסגרת מגנומטר כלל. בחלק מהתחנות שיש אליהן שתי כניסות, אז רק בכניסה אחת יש מכונת שיקוף ואילו בכניסה השניה יש מאבטח עם מגנומטר ידני, וכו...
רמת השגעון נקבעת לפי רמת הרגישות שהוגדרה
למכשיר... ההנחה שלך שהמכשיר מצפצף על כל כמות מתכת אינה נכונה.

Ofekalef1

New member
המגנומטר (אם הבנתי מה זה) לא מצפצף בכלל

המגנומטר (אם הבנתי מה זה) לא מצפצף בכלל
כשאני עובר עם פלאפון - ברוב התחנות. יש לציין שזהו פלאפון ישן (N85).
זה לא ממש פרקטי לנסוע רק עם ארנק, אני מניח שאתה מבין...

jp3raptor

Member
עם מחשב מודרני מדובר בסיכון מינימלי

בכניסה לתחנות הרכבת?
כל עוד יש למחשב דיסק קשיח מגנטי יש סכמה מסויימת של איבוד מידע. אחד למליון.

אם כל הזיכרון של המחשב הוא SSD אז אין כלל סכנה

Subi777

New member
אין במחשב SSD...

כל עוד יש למחשב דיסק קשיח מגנטי יש סכמה מסויימת של איבוד מידע. אחד למליון.

אם כל הזיכרון של המחשב הוא SSD אז אין כלל סכנה
אין במחשב SSD...
זה מעניין כי מלא אנשים נוסעים ברכבת מידי יום..

אם קיים סיכון לפגיעה במכשירים מסוימים מדוע לא מציבים שלטים בתחנות?

נתנאל531

Well-known member
אין שום בעיה

בכניסה לתחנות הרכבת?
אין שום בעיה
לקרינת רנטגן אין כל השפעה מזיקה על מדיה מגנטית (למעט אולי סרטי פילם ישנים).

כמדומני שישנם מקורות קרינה חזקים בהרבה שנחשפים עליהם ביום יום, אך הם קרינה בלתי-מיננת, ולא קרינה מיננת, כמו קרני רנטגן. הבדל בין קרינה מיננת לקרינה בלתי מיננת רלוונטי בעיקר לייצורים חיים, ולא לדומם.

easylivin

New member
אלא שסרטי צילום הם לא מדיה מגנטית.

אין שום בעיה
לקרינת רנטגן אין כל השפעה מזיקה על מדיה מגנטית (למעט אולי סרטי פילם ישנים).

כמדומני שישנם מקורות קרינה חזקים בהרבה שנחשפים עליהם ביום יום, אך הם קרינה בלתי-מיננת, ולא קרינה מיננת, כמו קרני רנטגן. הבדל בין קרינה מיננת לקרינה בלתי מיננת רלוונטי בעיקר לייצורים חיים, ולא לדומם.
אלא שסרטי צילום הם לא מדיה מגנטית.

XRayAnswer

New member
מחיפוש קצר באינטרנט

בכניסה לתחנות הרכבת?
מחיפוש קצר באינטרנט
לפי המקור הזה: http://www.computerhope.com/issues/ch001027.htm לא אמורה להיות בעיה להעביר במכשיר x-ray.
לעומת זאת שים לב שהעברה בגלאי מתכות כן יכולה להיות מסוכנת.

אני העברתי את הלפטופ פעמים רבות גם בגלאי מתכות וגם במכשיר x-ray והוא עדיין חי (אבל אין לי בו דיסק קשיח, רק SSD), לא שזאת תשובה לשאלתך...

novarex

New member
העברתי מחשב נייד במכונות השיקוף של שדות תעופה

בכניסה לתחנות הרכבת?
העברתי עשרות אם לא מאות פעמים מחשב נייד במכונות השיקוף של שדות תעופה ללא שום בעיה. כל בעלי המחשבים עושים זאת ולא שמעתי על בעיה כלשהיא.

האם אכן התקינו מכונות רנטגן בכל תחנות הרכבת בישראל? זה נשמע לי צעד מאד קיצוני ויקר. האם זה לא גורם לעיכוב ענק בכניסה לתחנות בשעות העומס? אני תוהה אם אולי מדובר כאן בגלאי מתכות המותקנים מימים ימימה בתחנות הרכבת ולא במכונות רנטגן?

דוד

Ofekalef1

New member
ברוב תחנות הרכבת, כן.

העברתי עשרות אם לא מאות פעמים מחשב נייד במכונות השיקוף של שדות תעופה ללא שום בעיה. כל בעלי המחשבים עושים זאת ולא שמעתי על בעיה כלשהיא.

האם אכן התקינו מכונות רנטגן בכל תחנות הרכבת בישראל? זה נשמע לי צעד מאד קיצוני ויקר. האם זה לא גורם לעיכוב ענק בכניסה לתחנות בשעות העומס? אני תוהה אם אולי מדובר כאן בגלאי מתכות המותקנים מימים ימימה בתחנות הרכבת ולא במכונות רנטגן?

דוד
ברוב תחנות הרכבת, כן.
לא בכולן - לדוגמה בת"א האוניברסיטה בשני הצדדים יש רק מאבטח.

novarex

New member
מכונות הרנטגן הן ענקיות. התקינו ברוב התחנות??

ברוב תחנות הרכבת, כן.
לא בכולן - לדוגמה בת"א האוניברסיטה בשני הצדדים יש רק מאבטח.
זה מראה כמה זמן לא נסעתי ברכבת ישראל. בפעם האחרונה שנסעתי ברכבת ישראל היה רק מגלה מתכות בצורת שער כמו בכניסה לקניונים. בינתיים, לפי דבריך התקינו ברוב התחנות מכונת רנטגן לשיקוף החפצים. האם מדובר במכונה ענקית ויקרה כמו אלו המותקנות בשדות תעופה עם צוות הפעלה מיומן והפרדת המחשבים האישיים משאר החפצים בתיקים והכנסת תוכן הכיסים למגש נפרד בדיוק כמו בידוק לפני טיסה? האם זה לא יוצר תור ארוך בכניסה לתחנות?

אני מנסה לתאר לעצמי מצב שיתקינו מכונות כאלו בכניסה לרכבות התחתיות למיניהן בערים הגדולות בעולם. אין סיכוי שיעמדו בעומס של שעת שיא.

דוד

Ofekalef1

New member
בעצם, אני חוזר בי.

זה מראה כמה זמן לא נסעתי ברכבת ישראל. בפעם האחרונה שנסעתי ברכבת ישראל היה רק מגלה מתכות בצורת שער כמו בכניסה לקניונים. בינתיים, לפי דבריך התקינו ברוב התחנות מכונת רנטגן לשיקוף החפצים. האם מדובר במכונה ענקית ויקרה כמו אלו המותקנות בשדות תעופה עם צוות הפעלה מיומן והפרדת המחשבים האישיים משאר החפצים בתיקים והכנסת תוכן הכיסים למגש נפרד בדיוק כמו בידוק לפני טיסה? האם זה לא יוצר תור ארוך בכניסה לתחנות?

אני מנסה לתאר לעצמי מצב שיתקינו מכונות כאלו בכניסה לרכבות התחתיות למיניהן בערים הגדולות בעולם. אין סיכוי שיעמדו בעומס של שעת שיא.

דוד
בעצם, אני חוזר בי.
אין לי מושג אם זה באמת בכל התחנות. יש בשתי תחנות ב"ש ובתחנות ת"א מרכז ות"א השלום.

לא יודע מה יש בשדות תעופה, אבל לא - צוות הפעלה מיומן אין שם. אתה מכניס את התיק, זה עובר במכונה ויוצא בצד השני תוך כעשר שניות (תלוי כמה תיקים יש לפניך). יוצר גם יוצר, השאלה היא שאלת עלות-תועלת. אני מניח שהתחילו עם זה בתקופת פיגועים, ככה שזה היה הכרחי על מנת להרגיע את הציבור.
בכל מקרה, גם שומר שפותח תאים בתיק לא הרבה יותר מהיר.

יש גם בתחנת רכבת אשקלון

בעצם, אני חוזר בי.
אין לי מושג אם זה באמת בכל התחנות. יש בשתי תחנות ב"ש ובתחנות ת"א מרכז ות"א השלום.

לא יודע מה יש בשדות תעופה, אבל לא - צוות הפעלה מיומן אין שם. אתה מכניס את התיק, זה עובר במכונה ויוצא בצד השני תוך כעשר שניות (תלוי כמה תיקים יש לפניך). יוצר גם יוצר, השאלה היא שאלת עלות-תועלת. אני מניח שהתחילו עם זה בתקופת פיגועים, ככה שזה היה הכרחי על מנת להרגיע את הציבור.
בכל מקרה, גם שומר שפותח תאים בתיק לא הרבה יותר מהיר.
יש גם בתחנת רכבת אשקלון
ואם אני זוכר נכון גם בתחנה מרכזית ירושלים

מצב
הנושא נעול.
למעלה