האם יש במאי קולנוע שאהוב עליכם\ן במיוחד?

Colfax

New member
האם יש במאי קולנוע שאהוב עליכם\ן במיוחד?

(חייב לשבור את הבצורת בפורום הזה.)

vasago1

New member
בלי לפרט הרבה...

סטיבן ספילברג
קוונטין טרנטינו

GK_FF

New member
יש הרבה...

כרגע הכי מסקרנים אותי, שאלך ישר לקולנוע בשבילם: טרנטינו, אבאס קיוראסטאמי, אלפונסו קואראון.

אחריהם גם אלמודובר, קתרין הארדוויק והאחים כהן.

אצל כל אלה אהבתי את שני הסרטים האחרונים שהם הוציאו לפחות ולכן אני מאוד מאמין בהם כרגע. יש גם במאים שאני מתעניין בהם אבל בנתיים פחות יהיה לי חשוב לרוץ לקולנוע לסרטים חדשים שלהם כמו לדוגמא:
אמי האקרלינג, ווס אנדרסון, מייק לי..

ובכלל יש עוד במאים שאני מאוד מתעניין בהם כמו ג'אד אפאטו, ארי פולמן, רוברט רודריגז, האיאו מיאזאקי ועוד ועוד ועוד...

Colfax

New member
אצלי במקום הראשון זה וודי אלן.

מקום שני - דני בויל.

meishar84

New member
הארבע שלי בפנים

מייקל ביי
כריסטופר נולאן
ג'יימס קמרון
רידלי סקוט

timboy123

New member
השלישייה הפותחת,לפי הסדר-נולאן,טרנטינו, בויל

אלה שלושת הבמאים שבמיוחד בשבילם אני אראה סרט, בקולנוע מן הסתם, ואחכה לו מאוד.
במקום הרביעי דייויד פינצ'ר, שהוא במאי שאני אוהב את הסרטים שלו לרוב, אבל לא באמת אלך ואראה סרט אך ורק בשבילו.
ברטון מיד אחריו, וגם זה בעיקר בגלל 'חסד נעורים'-הוא היה הבמאי האהוב עלי למשך זמן רב (הבמאי הראשון שבאמת אהבתי, והאמת שאני חייב לו הרבה-בזכותו התקרבתי לעולם הקולנוע באופן מהותי) אבל כיום הוא אי שם במקום החמישי... עדיין סביר מאוד להניח שאני אראה כל פעם את הסרט החדש שלו, אבל אני כבר הרבה פחות אוהב אותו ואני הרבה פחות אחכה לסרטים שלו, על אף שאני אראה אותם.

Metro44

New member
פול תומאס אנדרסון.

תמיד היה ותמיד יהיה.
הרומן שלי עם פיטי התחיל, בעקרון, עם 'מגנוליה'. כמעריץ גדול של אלטמן (שגם הוא נמנה כאחד היוצרים האהובים עליי) התרגשתי לגלות שיש עוד במאי, והפעם מדורנו שלנו, שמצליח לעשות סרט ארוך עם קאסט רחב ותנועות מצלמה דהויות שאיכשהו מעבירות אותך דרך חוויה רגשית מטלטלת ומטהרת. כלומר, התרגשתי לגלות שיש במאי אחר שמשדר על אותו תדר עם במאי שאני מאד מאד אוהב. מרגע זה ראיתי את כל יצירותיו של אנדרסון, מ'לילות בוגי', 'זה ייגמר בדם', 'שמונה קשה', 'מוכה אהבה' ו'המאסטר' עד ל'סיפורו של דירק דיגלר' וכל הקליפים של פיונה אפל.
זה יישמע מגוחך, אבל אני באמת חושב שאני כמוהו. מבחינה יצירתית, השקפתית, הכל. יום אחד אני עוד אעבוד איתו

Scorsese

New member
יש הרבה

סקורסזה כמובן
אחריו:
בילי ויילדר
וודי אלן
קובריק
לומט
האחים כהן
טרנטינו
ספייק לי
מלוויל

** רוזבד

New member
הטופ שלי הם

סטיבן שפילברג,
טים ברטון,
מרטין סקורסזה,
וודי אלן,
פרנסיס פורד קופולה.

AsafA55

New member
קשה קשה

אף פעם לא אהבתי הדירוגים האלה...
אבל בגדול,יש לא מעט במאים אדירים בעיני.

נולאן וטרנטינו מלאי הפתעות,מחדשים ומגניבים.
היצ'קוק הוא אגדה.
וודי אלן וקלינט איסטווד ממשיכים לעשות קולנוע מקסים ומרתק גם בזקנתם.
וגם האחים כהן מצליחים לגרום לי להיות מופתע כל פעם מחדש.

את שפילברג אני חייב להודות שאני מאוד אוהב,אבל למרות הכל אף אחד מהסרטים שלו לא נמצא אצלי בעשירייה,אולי אפילו לא בעשרים,הוא עשה כמה סרטים אדירים,ועדיין הם מעולם לא היו הטופ של הטופ עבורי.

הוזכרו פה עוד המון שמות מסקרנים כמו אלמודובר,בויל,פינצ'ר וכו',רובם מעולים,אבל הם פחות עקביים ברמתם מכל אלו שלמעלה,ולכן
קשה לי להכריז עליהם כאהובים עליי ביותר.

AsafA55

New member
לא כוס התה שלי

תפוז מכני היה מבריק,גם הניצוץ היה אדיר.
אבל השאר...איך לומר,לא התחברו לי ממש.
הוא אחד הגדולים,אבל לא שלי.

למעלה