האם יש ביטוח נסיעות לחו"ל שכוללת איסוף, ליווי והחזרה?

Borisyo

Member
שלום,

מישהו יודע אם יש ביטוח כזה שכולל הסעה לנמל תעופה, ליווי בן אדם קשיש כולל העמסת כבודה, הקצאת ציוד ניידות והסעה עד נקודת עלייה על מטוס, המשך ליווי בנקודת חיבור וארץ יעד? וגם אותו דבר אבל בשלב חזרה לארץ כמובן.

או שיש לתאם הנ"ל עם חברות נפרדות שמתמחות באחד השלבים הנ"ל? חברת ביטוח לנסיעות לחו"ל, חברת הסעות ליעד או הלוך ושוב, חברת שמקציאה ציוד ניידות וליווי של בן אדם ליעד או הלוך ושוב?

תודה

קר לי בך

Well-known member
שלום,

מישהו יודע אם יש ביטוח כזה שכולל הסעה לנמל תעופה, ליווי בן אדם קשיש כולל העמסת כבודה, הקצאת ציוד ניידות והסעה עד נקודת עלייה על מטוס, המשך ליווי בנקודת חיבור וארץ יעד? וגם אותו דבר אבל בשלב חזרה לארץ כמובן.

או שיש לתאם הנ"ל עם חברות נפרדות שמתמחות באחד השלבים הנ"ל? חברת ביטוח לנסיעות לחו"ל, חברת הסעות ליעד או הלוך ושוב, חברת שמקציאה ציוד ניידות וליווי של בן אדם ליעד או הלוך ושוב?

תודה
בטח שיש,
אם למשל מדובר בביטוח רפואי ואכן יש מקרה ביטוחי חברת הביטוח תתאם את כל הנדרש, ואם צריך יהיה גם רופא מלווה.
לא יזרקו אדם פצוע או חולה באמצע הדרך

Borisyo

Member
בטח שיש,
אם למשל מדובר בביטוח רפואי ואכן יש מקרה ביטוחי חברת הביטוח תתאם את כל הנדרש, ואם צריך יהיה גם רופא מלווה.
לא יזרקו אדם פצוע או חולה באמצע הדרך
לא מדבר על מקרה ביטוחי אלא שירות מסוג "א עד ת"... משהו כמו אנלימיטד שדניאלה הזכירה לעיל. את ביטוח נסיעות לחו"ל אני יכול לקנות מקופת חולים שלי ושאר אני יכול להשתמש בשירות הנ"ל. חשבתי שמעבר ביטוח נסיעות קופת חולים יכולים להציע שירות עם ערך מוסף או שירות "משלים"... משהו כזה.

קר לי בך

Well-known member
לא מדבר על מקרה ביטוחי אלא שירות מסוג "א עד ת"... משהו כמו אנלימיטד שדניאלה הזכירה לעיל. את ביטוח נסיעות לחו"ל אני יכול לקנות מקופת חולים שלי ושאר אני יכול להשתמש בשירות הנ"ל. חשבתי שמעבר ביטוח נסיעות קופת חולים יכולים להציע שירות עם ערך מוסף או שירות "משלים"... משהו כזה.
אז אתה לא מדבר על ביטוח, אתה מדבר על שירות.
יש מגוון חברות שנותנות את השירות בישראל
Aero Handling | Superior Airport Handling
שירותים - QAS (qasisrael.co.il)
ולפחות חלקן גם בחו"ל
שירותי וי איי פי בשדות התעופה בישראל ובעולם | VIP לאופר (laufer.group)
אם אתה מוכן לפתוח את הארנק אפילו השמים אינם הגבול

קר לי בך

Well-known member
אמרת כאילו שירותים מיועדים לדמות ציבורית. אני לא עשיר ומחפש משהו לכיס של איש ממוצע.
כל אזרח יכול לקבל את השירותים האלו,
כמובן שהם לא בחינם.

כמובן שאם אתה רוצה אתה יכול גם לחסוך,
מונית לשדה בטח תעלה פחות מהסעת VIP,
בן משפחה או חבר שיסיע יעלה פחות ממונית.

אדם שסובל מבעית ניידות יקבל שירות (בחינם) בשדה התעופה, יביאו אותו עד המטוס ומהמטוס עד ליציאה. צריך לדווח מראש כדי שידאגו לכל מה שצריך.

בקיצור אם אתה רוצה להוזיל אתה צריך להשקיע זמן, אם אתה לא רוצה להשקיע זמן אתה צריך לשלם. אתה בוחר.

Borisyo

Member
אדם שסובל מבעית ניידות יקבל שירות (בחינם) בשדה התעופה, יביאו אותו עד המטוס ומהמטוס עד ליציאה. צריך לדווח מראש כדי שידאגו לכל מה שצריך.
זה כולל שינוע של מזוודה ומטען יד? אם אני צריך שירות תרגום בשביל קשישה, זה לא משהו שבדרך כלל שירותים שהוזכרו לעיל מציעים וצריך לתאם בנפרד?

תודה

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני לא חושבת שיש שירותי תרגום אבל אתה מתאם עם חברת התעופה בדרך כלל מודיע שיש נכה על כסא גלגלים והם קובעים פגישה בכניסה לאולם הנוסעים בנתב"ג.
ומשם לוקחים את הנכה דרך הצ'ק אין לביטחון וישר לאולם הטיסות היוצאות. לדעתי גם מסיעים עד לדלת המטוס אבל צריך לבדוק ולתאם מראש וגם ביום שלפני הטיסה לבדוק שהכל מתואם ורשום. לא פעם יש פספוסים ולכן הדגש על בדיקה חוזרת לפני הטיסה.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אתה אמור להודיע לאל על (אם זו החברה בחרת) שיש לך נוסע/ת שזקוק /ה שיקחו אותו בכסא גלגלים מאולם הנוסעים למטוס. אתה מגיע לנתב"ג ואמורים לחכות בחוץ עם כסא גלגלים ולהעביר את הנכה את הצ'ק אין והבטחון וכל השאר עד לאולם הנוסעים היוצאים. שם בשער המיועד מעמידים את עגלת הנכה עד לטיסה ואז מעלים את הנכה למטוס כשכולם עושים בורדינג. לדעתי אין שרות תרגום אבל אפשר לשאול אם יש להם מישהו שדובר שפה מסויימת. השרות הזה לא אמור לעלות כסף. בקיצור חברת התעופה אמורה לדאוג לנוסע נכה.

נערך לאחרונה ב:

Borisyo

Member
אם בן אדם קשיש הוא לא נכה יש גם שירות כמו הנ"ל ללא כיסא גלגלים, אלא עם רכב חשמלי קטן?

דניאלה1311

Active member
מנהל
אתה לא חייב להיות נכה, אתה יכול להיות קשיש ולבקש כסא, לגבי רכב שירות זה ענין שצריך לברר עם חברת התעופה כי חברת התעופה היא זו שאחראית יש להם בדרך כלל אדם שמטפל/ת בנוסעים שמתקשים ללכת וצריכים עזרה בניידות בשדה. לא מבקשים תעודת נכה והכל בסדר.

נערך לאחרונה ב:

Borisyo

Member
עניתי לך פעמיים ומישהו מוחק את התשובות שלי כנראה. כתוב לי אם ראית את מה שכתבתי בקשר לכך שעליך להודיע לאל-על על טיסה של אדם נכה בכסא גלגלים. אם ראית לא אחזור על מה שכתבתי, אם לא ראית כתוב לי הודעה פרטית ואענה לך שם.

אני מקבל התראות על תשובות בדואר אלקטרוני ויש תשובתך בכל התראה. ייתכן שלמישהו יש גישה לחשבון שלך?

אין מועד טיסה כעת ואני אוסף את המידע. תרגום מעברית לרוסית בארץ ותרגום מאנגלית לרוסית בנקודות חיבור טיסה. אבל אם יש שירות ליווי בנקודות חיבור ביניים אולי חא תהיה צורך בתרגום? לפחות תרגום מעברית לרוסית עד עולם המראות.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אם זו חברת התעופה רצינית לא צריכה להיות שום בעיה. אני עצמי הייתי זקוקה לעזרה בטיסות קודמות שלי טסתי עם בריטיש וסוויס והיו תקלות מדי פעם. אלו היו טיסות שעברתי מנתב"ג דרך ארופה (ציריך ולונדון) לארה"ב וגם שם עוד טיסה פנימית. בלונדון פעמיים לא היה אף אחד לקחת אותי (היתה בעיה ברגל שלא יכלתי לדרוך עליה)
התלוננתי והם התנצלו אבל לא ממש עזר. עם סוויס הכל הלך מצויין אבל בנתב"ג היתה בעיה שאיש לא בא לקחת אותי מהמטוס. זו לא היתה אשמת סוויס במקרה זה אלא של נתב"ג. בקיצור אם הכל הולך כשורה לא צריך לדעת שום שפה ואם יש תקלה, ולא יודעים שפה זו יכולה להיות בעיה אבל לא תוכל (לדעתי) לבקש שירותי תרגום בחו"ל.תצטרך לחשוב על פתרון שמישהו יטוס איתו, זה פתרון יקר אני יודעת אז אולי טיסה ישירה במקום טיסה דרך כמה שדות תעופה? אין לי מושג אבל זו בעיה שתצטרך למצוא לה פתרון שחברות התעופה ושדות התעופה לא מספקות למיטב נסיוני.

Borisyo

Member
בקיצור אם הכל הולך כשורה לא צריך לדעת שום שפה ואם יש תקלה, ולא יודעים שפה זו יכולה להיות בעיה אבל לא תוכל (לדעתי) לבקש שירותי תרגום בחו"ל.
כן, זה המצב שצריך לקחת בחשבון כי לבד הבן אדם שלא יודע שפה ולא יכול ליצור איתי קשר טלפוני יכול להישאר תקוע.

דניאלה1311

Active member
מנהל
כן, לפחות היתה חברה שעשתה את כל הפרוצדורה. האם עדין עושים זאת כיום בעידן הקורונה? תברר אתם
מקס
לאופר
אנלימיטד

אני רואה שענו לך, אבל ברור שיש! רוב חברות הביטוח מציעות ביטוח מסוג זה.
יום טוב!

למעלה