האם יש אפשרות לכך שמחשב אחד

jojo10

New member
האם יש אפשרות לכך שמחשב אחד

ישמש כשרת (XP) ואליו יתחברו 2 מחשבים XP ו98 כלומר לשים במחשב אחד XP שלושה כרטיסי רשת ושכל אחד מהמחשבים האחרים יתחבר אליו בכבל מוצלב עם כרטיסי רשת והוא יצור את השיתוף של הגלישה? האם זה אפשרי? לא תהיה בעיה עם זה? חוץ מזה שהמחשב שמשתף את הגלישה ישאר פתוח כדי שהאחרים יגלשו.? תודה

blueeye

New member
אפשרי

יש לבצע גישור בתוכנה בין הכרטיסים לאחר ההגדרות מסמנים את הכרטיסים של שעובדים מול המחשבים השונים ובוחרים BRIDGE CONNECTION בפועל מקבלים שני הכרטיסים כתובת אחת ובעצם הופכים לרשת אחת גדולה רועי

jojo10

New member
חיברתי 2

מחשבים 98 וXP דרך שיתוף הגלישה בלי הגדרות מיוחדות וגולשים בלי בעייה בשני המחשבים. השאלה היא אם אני אוסיף עוד מחשב עם מערכת ההפעלה -XP ואחבר אותו עם כבל מוצלב לעוד כרטיס רשת במחשב ה"שרת " -XP האם זה יפעל?

blueeye

New member
ומה אמרתי?

שכן.... ויותר מזה.. תיהיה לך גישה ממחשב לקוח אחד לשני דרך השרת שעושה בעצם תפקיד של ראוטר/סוויטש.... הוא מגשר בין שתי רשתות נפרדות רשת א : שרת XP ו 98 רשת ב : שרת XP ומחשב XP

jojo10

New member
אז לא אצטרך

לעשות שינויים מיוחדים חוץ מהוספת כרטיס הרשת למחשב -השרת? נכון?

eladts

New member
זה אפשרי

אבל מאוד עקום. גם ככה ICS בעיתי, ICS+BRIDGE זה הזמנה לכאב ראש. למה שלא תקנה SWITCH (150 ש"ח) או נתב (300 ש"ח)?

jojo10

New member
למה ICS

בעייתי אני חושב שהICS של XP מאוד מאוד יציב כבר הרבה זמן בלי בעיות לעומת ה98 שהיה לי בעבר עם הICS. SWITCH יכלול גם החלפת כבל שעובר דרך הקיר (כבל מוצלב) או שיש אפשרות לחבר לSWITCH פשוט כבל מוצלב(אחד לפחות) לגבי נתב זה בעייה. אני גולש עם נטויזן +כבלים. ואני לא יכול לעבור ! יש לכם רעיונות או שהעסק יעבוד ככה-3 כרטיסי רשת במחשב אחד שישתף את הגלישה לעוד שני מחשבים.?

dov98

New member
אם כבל עובר בקיר ------------>

1. אפשר לחווט אותו מסודר בשקעים מסוג RJ45 באיזה צורה שרוצים. 2. יש SWITCHים שיש בהם תכונת AUTO MDI-MDX ואז חיווט הכבל לא משנה.

jojo10

New member
אז

מה ההבדל בעצם אם אני ישאיר את הICS בכל מקרה? האם יש הבדל בין חיבור בSWITCH או דרך חיבור כמו שאני מתכנן מחשב אחד ואליו יתחברו עוד שניים דרך כבלי רשת מוצלבים.

יש הבדל

ICS מעמיס על המחשב המארח (ה"שרת") גם ככה.. אז אם תוסיף לו כרטיס רשת ועוד מחשב שישתמש במשאבים נראה לי שהעסק יצלע לך קשות.. בהוספת סוויץ (או HUB לצורך העניין) אתה מסיר ממנו קצת עומס, והדגש על קצת כי התעבורה עדיין תעבור דרכו. מה יש לך להפסיד? תנסה להוסיף כרטיס ותראה מה קורה...

jojo10

New member
תראה זה

לא סתם לנסות אני צריך לדעת איזה כבל רשת לקנות רגיל או מוצלב... אני צריך לקנות כבל די ארוך 20-30 מטר וחבל על הכסף אם זה לא יעבוד ואז אצטרך לקנות סוויץ וגם כבל רשת ישר... בנוסף. מישהו ניסה את המצב שאני מתאר? האם יש סוויץ שמקבל כבל מוצלב -אני לא יודע איך להחליף.. או משהו שמתחבר אל הכבל המוצלב ומשנה את המצב שלו.. תודה

אני אומר..

אין לך מה להפסיד בכל זאת. כמעט כל סוויץ שתקנה היום יודע לעבוד עם כל כבל... במקרה הגרוע ביותר תצטרך לחווט צד אחד של הכבל מחדש? תבוא לפה ונעזור לך...

jojo10

New member
לגבי

החיווט של צד אחד אפשר לחווט מחדש בלי כלים מיוחדים? זה מסובך? יש מדריך לזה באינטרנט?

לא מסובך...

צריך לוחץ כבלים שאתה יכול לקבל בהשאלה מכל חשמלאי טוב או לבוא לפורום לשאול (תמיד יהיה מישהו בסביבה שלך שיוכל להשאיל לך לכמה דקות) לגבי מדריך - נטגורו

למעלה