האם יש אפשרות להפסקת נטילת תרופות?

האם יש אפשרות להפסקת נטילת תרופות?

שלום, אני בן 17, וסובל מאסטמה כל חיי. אני מטופל כבר שנים רבות (12) בסטרואידים ובמשאפים לסוגיהם (לפני כן טופלתי רק בבריקלין ואינהלציות) ברצוני לדעת האם אהיה תלוי בהם לעד? האם המחלה תעלם בשלב כלשהוא של חיי? כיום אני נוטל פעמיים ביום פליקסוטייד דיסק 500mcg ואוקסיס טורבוהיילר 9mcg, ובזמן התקף גם כדורי פרדינזון. האם אפתח תלותיות בתרופות? האם בשלב כלשהוא הם לא ישפיעו יותר? בשבוע האחרון אני אף סובל מהתקף מתמשך שאינו מרפה, למרות התרופות. האם ישנו טיפול נוסף/חלופי אשר יוכל לעזור לי בטווח המידי? האם מתבצעים בארץ טיפולים ניסיוניים להחלמה מוחלטת מאסתמה? האם קיים דבר כזה? אני יודע שזה הרבה שאלות, אבל התחלתי להכיר בעובדה שאם אני לא אדאג לעצמי, אף אחד לא יעשה את זה, וכדי לעשות זאת אני זקוק לידע רב ככל שניתן בנושא. תודה מראש, עומר

אסטמה קשה בנער בגיל 17

שלום, לפי תיאור מחלתך הרי מחלתך נחשבת כקשה. אסטמה הנה מחלה לשנים רבות. בגילך אנו רואים לעיתים העלמות המחלה או שיפור בחומרתה. אין טיפולים שמרפאים את המחלה, ולא נעשים מחקרים בכיוון זה בארץ החיסונים הנם היחידים שמשפרים את חומרת המחלה, אך יש בהם לא מעט תופעות לואי ולכן אנו ממעטים בטיפול זה. יש לציין כי במחלה שלא מגיבה לטיפול כמן שלך אנו מחפשים סיבות נוספות לחוסר התגובה. כללית אנו לא ממלצים על הפסקת הטיפול. בברכה, פרופ´ קויתי

למעלה