האם יש אדם בעל חשיבה עצמאית וחירות אישית?

האם יש אדם בעל חשיבה עצמאית וחירות אישית?

נכתב כאן ואני מצטטת כת - "לעצב את החברים בה על פי הדמות של המנהיג או על פי האידיאל של הכת תוך דיכוי חשיבה ביקורתית ועצמאית, במקום לעודד את הייחודיות, את היצירתיות, ואת החרות האישית וכוח הרצון של כל אחד ואחד." האם יש אדם בעולם שלא פועל לפי דמות של מנהיג או אידיאל מסויים תוך דיכוי חשיבה עצמאית, האם ישנו אדם בעולם הזה שהוא יחודי ובעל חרות אישית? מהי חירות אמיתית והאם היא קיימת? תהיו כנים עם עצמכם כשאתם עונים על השאלות האלו בחירה חופשית או חוסר בירור? בחירה חופשית - כרך א - שיחות על שלבי הסולם

שרון AAA

New member
שלום

בקליפ שצרפת ערן שיוביץ מסביר שאין לנו בחירה חופשית בכלל חוץ מהבחירה לרצות לצאת מהמעגל של חוסר הבחירה באמצעות חכמת הקבלה. אני לא מסכים עם הקביעה הזאת. אני חושב שיש לנו בחירה תמיד אבל היא תמיד תלויה בדברים חיצוניים. גם אם מרחב האפשרויות שניתנות לנו לבחירה הוא מוגבל וקטן תמיד יש יכולת לבחור בין כמה אופציות. שאלת : "האם יש אדם בעולם שלא פועל לפי דמות של מנהיג סוים תוך דיכוי חשיבה עצמית..?" לדעתי תמיד יש בחירה בכל מצב אם ללכת לפי דמות או לא. גם שנדמה שאנשים פועלים כמו עדר והם עושים דברים כי הם זורמים עם החיים אני חושב שניתן להגיד שהאנשים בחרו להצטרף לעדר ובחרו לזרום עם החיים. חירות מוחלטת אינה קיימת כי האדם כפוף לחוקים : חוקי הטבע, חוקים רוחנים . אבל חירות מסוימת תמיד יש

למעלה