האם יפה לנהוג כך?

Blue velvet

New member
האם יפה לנהוג כך?

אני בת 37, לאחר ניסיון של כשלוש שנים להרות ללא הצלחה. במשפחתי יודעת על כך רק אמי (כך, לפחות, אני מקווה), למרות שאני בקשר טוב גם עם שתיים מאחיותיי. הערב, התגלה לי במקרה, שהאחות השלישית, שעמה אין לי קשר הדוק (אינני ממש סובלת את גיסי), בהיריון שני (יש לה ילדה נהדרת בת שנתיים). לא תוכן הבשורה ציער אותי, אלא האופן שבו שמעתי אותה. ידעתי שהיא חולה בשפעת (את זה סיפרו לי) והתקשרתי לשאול מה שלומה. במשך השיחה היא שאלה כבדרך אגב, אם אני יודעת שהמשפחה שלהם עומדת להתרחב. עניתי שלא, ושאלתי כמה זמן עוד נותר. הסתבר שעוד חמישה חודשים. הרגשתי המומה ופגועה, למרות שתיארתי לעצמי ביני לביני לפני כן שהדבר ייתכן, ולא יכולתי להתרכז בשיחה. האם התכוונו לשמור זאת בסוד עד הלידה? אני מודה שלא ציפיתי, לאור היחסים הרופפים שלנו, שהיא תתקשר כדי להודיע לי במיוחד, אבל למה לא אמרו לי במשפחה? רק לפני שבוע אחיותיי האחרות היו אצלנו, ומספר ימים אחר כך - ההורים. עכשיו אני כועסת עליהם. האם קרה לכם דבר דומה?

ettyh

New member
כוונה טובה

אהלן אני בטוחה שהם לא רצו לפגוע בך מכיוון שאת נמצאת בתקופה רגישה של נסיון להכנס להריון ולכן הם דחו את מועד הבשורה. לדעתי הם עשו זאת רק מתוך כוונה טובה. אל תקחי את זה כ"כ קשה תתמקדי במטרה שלך ודווקא עכשיו את לא צריכה להפגע ולקחת ללב . תנסי לפתח גישה חיובית וחייכנית לסביבה למרות שזה לעיתים לא קל ואני מאמינה שתצליחי להגשים את חלומך. אני דוגמא לאחר מספר טיפולים וכנגד כל הסיכויים, נכנסתי להריון והיום ילדתי בת שנה ושלושה חודשים. שוב הרבה הצלחה ממני אתי

רחל5

New member
קרה גם קרה...

גיסתי (אשת אחי) היתה בחודש הרביעי להריון כאשר חשדתי בעצמי שהיא בהריון. שאלתי את אמא שלי והיא טענה שאיננה יודעת דבר. ממש במקרה (איזה צרוף מקרים!) באותו יום אחי הודיע "לכל המשפחה" באופן "חגיגי" ו"מפתיע" שאשתו בהריון. כאשר הייתי בהריון בעצמי, דברים התחילו לצאת מעל פני השטח, והתברר לי מה שחשדתי מזמן - ההורים שלי ידעו על ההריון בערך מהיום שגיסתי ראתה שני פסים בערכת הבדיקה הביתית. אחי החליט בעצה אחת עם ההורים שלי להסתיר את ההריון ממני, מאחר שידעו מה שעובר עלי. ואם נדבר על קירבה רחוקה יותר - גיליתי שבת-דודתי, בת גילי שבילתה איתי די הרבה בילדותינו, בהריון, כאשר היתה בחודש תשיעי... וגם זה בטעות, כי היתה בר מצווה לאחיה, ופגשתי אותה שם... ומתוך נימוס (ונסיון להסתיר את ההפתעה) שאלתי אותה מתי היא צריכה ללדת. התשובה היתה - עוד שבוע, שבועיים...

Blue velvet

New member
רחל ואתי, תודה

תודה על העידוד וההזדהות, אבל לאור התקדים שהיה לפני שנתיים, קשה להניח שרגישות למצבי היא הסיבה העיקרית כאן. כשאחותי הייתה בשמירת היריון בהיריון הקודם, ושהתה בבית החולים, איש לא טרח לספר לנו. גילינו זאת במקרה כשדיברתי עם אמי. כעסתי אז מאוד, ודרשתי ממנה לספר לי אם קורה דבר מעין זה, והיא התנצלה, ואמרה שכך יהיה. כדי להעמיד דברים על דיוקם אוסיף, שאז אף אמי, שכיום היא היחידה במשפחה (שוב, כך לפחות אני מקווה)שיודעת על הבעיה שלנו, לא ידעה כלום על כך, ואף אנחנו לא תיארנו לעצמנו שיש לנו קשיים בנושא. והנה, שוב חוזר אותו דפוס, אמנם הפעם לא בנסיבות מעציבות, ההיריון תקין, אבל בכל זאת, לא מסתירים דברים כאלה מבני משפחה גרעינית, ושלא תבינו אותי לא נכון: אני שונאת ממש שמדווחים דברים כאלה לכל העולם, אבל למשפחה הקרובה ביותר צריך לספר (אם, כמובן, מעוניינים בקשר נורמלי). חוץ מזה, שלגבי הדבר כשלעצמו, למרות שזה עניינם של בני הזוג בלבד, לדעתי העיתוי לא מתאים. אנא, אל תכעסו עליי, ילדים זה שמחה, אך לא תמיד, ולא בכל מחיר: הילדה בת שנתיים, דורשת הרבה תשומת לב, ותינוק נוסף עכשיו ממש לא הוגן כלפיה, וכלפי אחותי, שנשמעה אתמול ממש שחוקה ועייפה, והודתה, שהכוחות הפיזיים והנפשיים אוזלים. כמו שאמרתי לכם, גיסי הוא בלתי נסבל: הוא שוביניסט, אידיוט וגס רוח. אתמול הוא ענה לטלפון, כהרגלו בקודש, ואמר שאחותי מרגישה חנוקה ביישוב הדי נידח שבו הם גרים, והוא הציע לה ללכת לקניון המקומי, אבל היא, מפונקת שכמותה, סירבה. נתתי לו מנה, ואז שוחחתי איתה. מה אגיד לכם? ממש בן זוג אידיאלי... התעוררתי באמצע הלילה, ונזכרתי שוב בעניין: צר לי על עצמי ועליה. מצטערת אם העכרתי לכם את מצב הרוח, ושוב, תודה על תשומת הלב. Blue velvet

אל תקחי את זה אישי

שלום לך בלו. אל תקחי את מה שתארת אישי, משפחתך יודעת שאת מנסה להרות והם מרגישים צורך להסתיר את זה מימך, על מנת להגן עליך. כרגע את עסוקה ברצון שלך להגשים חלום, להביא ילד משלך, במצב כזה לפעמים מתעוררת קנאה למי שבהריון, והחלטות של אחרים לגבי זמן הבאת ילדים לעולם, מעוררות בנו סימני שאלה. עצתי לך, שאל תתיחסי להמולה שמסביבך, ותחשבי על עצמך, כרגע אין לך זמן להתעסק בדברים הללו. תתנהגי טבעי ותנסי לפרגן תוכיחי לכולם שאת חזקה שלך לילי ולילי

Blue velvet

New member
ללילי ולילי../images/Emo141.gif../images/Emo20.gif,

אוהבת את הכינוי שלך - חבל שאין כאן סמלים של שושן צחור... כפי שאמרתי, רק אמי אמורה לדעת את הסוד שלנו, והיא גם יודעת שאני לא שקועה בו ראשי ורובי, כך שלא אשתגע אם אשמע שמישהי בהיריון, גם אם זו אחותי היקרה, בעיקר לא לנוכח המציאות שבה אני מוקפת בנשים הרות (במחלקה שלי בעבודה יש שלוש כאלה). בכל אופן, מצב הרוח שלי משתפר: שיעשה הזוג ככל העולה על רוחו, ואנחנו נעשה חיים גם בשבילם
(לפני שבועיים חזרנו מאמסטרדם). שמשפחתי תשמור על דיסקרטיות גם בתוכה - יערב לה ויבושם לה. עוד מעט אראה את התמונות מאמסטרדם
שפיתחנו. הרבה תודה על האכפתיות!
שיהיה לך אושר והצלחה בכל!

דיטי1

New member
הי BLUE

או, עכשיו את מדברת לענין!!! אמנם סיפורך הצליח לקומם גם אותי - אין מה לאמר -עניין די מעצבן
, אבל - משפחה לא בוחרים - לפחות לא את זו שנולדנו לתוכה... לכן צריך פשוט לקבל אותם כמו שהם בלי לכנס לעמדה של שופט/קורבן וכו´...זה הרי לא יעזור הם לא ישתנו, לכן תחיי את את חייך, שתפי את מי שתבחרי ואל תשתפי את מי שלא, ברכי את מי שמגיעה לו ברכה וזהו -את החשבונאות תשאירי למי שמשעמם לו בחיים. שמחה לקרוא שמצב רוחך משתפר - איך לא? אמסטרדם...
תמשיכי לעשות חיים כל עוד זה מתאפשר - כי הרי אוטוטו הריון ואז חסל סדר השתוללויות
שיהיה בהצלחה בהמשך
דיטי

Blue velvet

New member
תודה, דיטי../images/Emo141.gif

עכשיו הכל מתגמד מול החדשות המזעזעות על הודיה הקטנה... כל כך קיוויתי והאמנתי שהיא בריאה ושלמה...

הוג

New member
יותר גרוע!

יום אחד ביושבי בעבודה בשעות אחר צהריים קיבלתי טלפון נזעם מאמי. מזל טוב היא אמרה בטלפון יש לך אחיין חדש!... אחרי שנרגעתי מההלם. הסתבר שגם אמא שלי וגם אחותי הגדולה וכמובן גם אני לא ידענו שאשתו של אחי האהוב בהריון!... ואנחנו בקשר די טוב איתה. ושהיא הגיעה לבקר היא התלבשה בבגדים רחבים וטענה שהשמינה ואנחנו כמו אידיוטים האמנו... ההלם, הצער, האכזבה הצטרפו כולם לתחושת ההשפלה, כולם ידעו חוץ מהמשפחה שלו שרוצה בטובתו. אי אפשר לתאר דבר כזה בכלל. ולמה היא עשתה את זה ואסרה על אחי ועל הילדים האחרים לספר כדי שלא יהיה עין הרע!!! כאילו אנחנו יכולים לעשות עין הרע על דבר כזה. אלוהים עד איפה רוע לב יכול להגיע?! תשימי פס ותמשיכי בחיים. אנחנו המשכנו וכן ברוך השם נולדו עוד ילדים (אחי חזר בתשובה והוא ממונה על ההתרבות אצלנו במשפחה...)וגם עליהם אחרי שראו כמה נעלבנו סיפרו בחצי פה. מה לעשות? לא כולם חכמים גדולים. תהיי את. חיבוקים חמים מעכשיו תחשבי רק על עצמך.

Blue velvet

New member
להוג,

הצטערתי לקרוא על מה שקרה אצלכם. האמת היא שזה כל כך גרוטסקי, שלדעתי זה העליב את האחראים לך ולא אתכם. לפחות,כך אני מבינה, עבר הרבה זמן מאז, למרות שקשה לשכוח דבר כזה... ממש תודה על העידוד. אני אשתדל לא לקחת ללב, אבל נראה לי שהפעם צריך ללמד אותם קצת לקח, כי נמאס מהדיסקרטיות המופרזת הזאת בתוך המשפחה הגרעינית, ושלא תביני אותי לא נכון, אני פשוט לא סובלת שמספרים דברים כאלה לכל העולם... בכל אופן, עכשיו הכל מתגמד לנוכח הטרגדיה הנוראה של הודיה. שיהיה לך רק טוב, ושנשמע בשורות יותר טובות ממה שאירע השבוע, Blue velvet

למעלה