"האם יוקם בסיס פלסטיני שצופה על שטח אסטרטגי?"

"האם יוקם בסיס פלסטיני שצופה על שטח אסטרטגי?"

ראיתם את זה?

" . . . על פי הבקשה, השב"כ הפלסטיני מעוניין להקים את המפקדה הראשית שלו על שטח של מאות דונמים מדרום לעיירה הפלסטינית ביתוניא, כל זאת על אדמה בשטח C שמצוי תחת שליטה ביטחונית-ישראלית.

אלא שלתוכנית עלולות להיות השלכות ביטחוניות הרות גורל על ציר התנועה השני בחשיבותו לירושלים ועל ביטחונם של תושבי העיר מודיעין ושל היישובים בסביבתה.

הפלסטינים מבקשים שהבסיס יוקם על שטח גבוה השולט על כביש 443 ונמצא במרחק כמה עשרות מטרים בלבד ממנו. מסיור שערכנו בשטח שסימנו הפלסטינים, ראינו כמה קל לתצפת על העיר מודיעין, ועל היישובים מכבים ורעות. מהשטח ניתן לצפות בקלות גם לעבר כל גוש דן.

הבסיס עלול להפוך בעת עימות גם לשטח ששולט באש על צירי התנועה. מהבסיס ניתן בקלות לירות לעבר כביש 443 אפילו באמצעות נשק קל. לכן, הקמת בסיס כזה עשויה, במצב של הסלמה, להווות איום משמעותי על התושבים באזור מודיעין."

feedingsys

New member
ו...

השב"כ הפלסטיני מבקש תוך שיתוף פעולה מלא עם המנהל האזרחי
להקים בסיס שיעזור להם לשלוט בשטח.
אם היו רוצים להקים עמדת ירי, לא היו שואלים אותך....
שני כוח אחמד עם מעדרים ושקי חול וזהו.

איום על מודיעין ועל כל המדינה קיים תמיד כל עוד אין פתרון בדרכי שלום.
לשם כך יש את כוחות הבטחון.

איום תמיד יש, זה נכון, השאלה היא איזה

התגובה שלך החזירה אותי באחת לאופטימיות הגדולה (שלי) בתחילת שנות ה-90'.

גם את המוקטעה, למשל, הקימו הפלסטינים בהסכמת ישראל ועפ"י הסכמי אוסלו. באינתיפאדה השניה, נמצאו במקום כמויות עצומות של אמל"ח וכסף שייעד הראיס המנוח לארגוני הטרור (אני אפילו לא מזכיר את כל מה שנבנה בעזה לאחר הסכמי אוסלו והופעל נגדנו שנים לאחר מכן). חשוב מעט מה יכול לאכסן בסיס של מאות דונמים על שטח שולט וכיצד יוכלו להשתמש בכך, חלילה, במקרה של התלקחות מחודשת... אני מניח שתבין לבד כמה מה שכתבת ("שני כוח אחמד עם מעדרים ושקי חול וזהו") אינו לעניין.

אין ספק שאיום יהיה כל עוד אין פתרון מדיני, אך אין צורך להגדיל את האיום למימדים כאלה... כל עוד אין פתרון מדיני וקיימת האפשרות לעימות מחודש (ולמרבה הצער היא קיימת), בלתי אחראי לאשר בסיס כזה על שטח שולט.

orrri1

New member

מחזקת,
כל עוד הממשל הפלסטיני מלא ב"טפילי" טרור אין שום סיבה לתת להם יד בכל הקשור ללוחמה\מודיעין.

גרה פה

New member
זה בדיוק הדבר המפליא ביכולת שלהם

הם מייצרים הרגשה שזה "רק" לטובת שליטה על הנעשה, ורק בשביל השלום...
יה רייט...
כבר עברנו מזמן את השלב שבו זה באמת למטרות נעלות שכאלה...
יש פה מלחמה.
וצריך להתנהג בהתאם.
אי אפשר לסמוך עליהם יותר עד שלא יוכח אחרת. הם מחבלים!
וזה בדיוק האבסורד- שאנחנו אלה שממנים ומסדריםפ את הטרור בחסות שיתוף הפעולה.
המצב פה מורכב, ובאמת אני לא רואה פתרון הגיוני באופק, אבל לתת להם עוד נשק וכוח, זה לא לעניין ומסוכן.

אם רק אפשר תיקון קטן - שטח C נמצא לא רק תחת

שליטה בטחונית , אלא גם אזרחית של ישראל.

שטח B הוא זה הנמצא תחת שליטה בטחונית ישראלית ואזרחית פלסטינית.

בכל מקרה זו שטות להקים בסיס פלסטיני ליד כביש 443 , באשר לתצפית על מודיעין - יש כל כבר הרבה נקודות לתצפת על מודיעין כך שזאת הם יכולים לעשות כבר מזמן.

למעלה