האם טעות בצבע הרכב מהווה עילה לביטול דו"ח בתל אביב?

dudik5

New member
האם טעות בצבע הרכב מהווה עילה לביטול דו"ח בתל אביב?

רכבי בצבע כחול מטאלי
והפקח רשם אפור.
קיבלתי את הדו"ח בדאר ושמתי לב לטעות של הפקח. לומר את האמת איני זוכר אם הייתי שם בתאריך הנ"ל או שלא.
האם עצם הטעות יכולה להביא לביטול הדו"ח?

Myky76

New member
אם היתה טעות במספר הדוח היה נשלח אל מישהו אחר...

Cמן רשום

New member
כן, מחמת הספק

כתוב להם עם צילום רישיון שבו מופיע הצבע, ודרוש ביטול הדוח מחמת הספק. כתוב כי לדעתך נפלה טעות בדןח.

סהר דוד

New member
לא. זו לא סיבה לביטול

בתל אביב הפקחים מצלמים כל רכב.
אתה יכול לבקש לקבל את הצילום ולבדוק.
אם המספר המופיע בתמונו הוא של הרכב שלך- אין מה לעשות.
טעות בצבע, דגם או תיאור הרכב ,מעולם לא היו עילות לביטול.
זה בערך כמו ביטול דוח כי השוטר היה בלי כובע.

shahf

New member
למה טעות בדגם היא לא סיבה לביטול?!

הרי אם הדו"ח רשום למזדה AB-CDE-FG ולי יש אומנם את אותו מספר אבל פורד (לדוגמה) יכול להיות שהדו"ח בכלל של המזדה ההיא ולא שלי.
לגבי עניין התמונה לדעתי צריך להתיעעץ עם עו"ד, הרי לא תמצא את אותו דגם ומודל עם אותו מספר אבל רכב מיצרן אחר או מודל אחר עם אותו מספר זה די נפוץ.

dani666

New member
"רכב מיצרן אחר או מודל אחר עם אותו מספר זה די נפוץ" ?!?!?!?!

סהר דוד

New member
"רכב מיצרן אחר עם אותו מספר זה די נפוץ" האמנם???

מספר זהוי לרכב הוא כמו תעודת זהות לאדם. המספר לרכב הוא אחד ויחיד ואין שום רכב (חוקי..) שמקבל מספר קיים.
כמו שאין אנשים שיש להם מספר זהות שווה, כך גם לרכב. יותר מזה- המספר הוא כה "קדוש", עד שלא ניתן לקבל מספר גם של רכב שסיים חייו ונגרט לפני 20 שנה.
ולכן זהוי רכב לפי לוחית הרשוי הוא חד-חד ערכי. -ובמיוחד אם קיים צילום.
ההלכה בבתי המשפט ובנוהלי המשטרה וחוקי העזר העירוניים היא כי כל טעול היא בבחינת "טעות סופר" - כאמור, פרט למספר הזהוי. ולכן מעולם לא בוטל דוח שבו נרשם צבע,דגם או ייצרן אחר.

shahf

New member
רכבים מיצרנים שונים יכולים לקבל מספרים שונים.

ואפילו ראיתי רכב מיצרן זהה ודגם זהה שההבדל היחיד היה 2 ספרות במספר וצבע הרכב.

WarDog

New member
לא יכולים, מקבלים!

כמו שכבר אמרו לכל רכב יש מספר יחודי.
&nbsp
לרוב היבואן מקבל כמות מספרים והוא זה שמחלק אותם לרכב, יצא לי לראות שתי רכבים(זהיים לחלוטין, דגם, רמת איבזור הכל) שחיכו למסירה עם הבדל של סיפרה אחת במספר(וגם בסדר עוקב).

Cמן רשום

New member
מספר הרישוי הוא חד חד-ערכי

אבל כל פרטים בדוח חייבים להיות נכונים כדי לוודא שאין טעות אנוש בכתיבת הדוח. כל טעות תביא לביטול הדוח מחמת הספק.

enigo

New member
ואם המספר שמופיע בתמונה הוא של הרכב שלי - אבל הרכב הוא לא

הרכב שלי?
אם יש תמונה, אז התאור המילולי באמת פחות חשוב - פשוט מסתכלים ורואים אם זה הרכב שלך או לא. זה לא יהיה המקרה הראשון של "גניבת זהות" לרכב.

למעלה