האם חדר מדרגות הוא באמת "ממ"ד"?

נטע....

New member
האם חדר מדרגות הוא באמת "ממ"ד"?

בעקבות הפגיעה היום בבניין בראשל"צ יצא לי לתהות:

אני גרה בראשל"צ ושמעתי שהדיירים בבניין שנפגע ניצלו בזכות זה שהיו בממ"ד. השאלה היא למה הכוונה "ממ"ד" במקרה הזה?
כי בבניין שאני גרה בו אין מקלט ובזמן אזעקה אני יוצאת לחדר מדרגות ויורדת קומה (גרה בקומה רביעית, אחרונה). תהיתי האם שהייה בחדר מדרגות באמת הייתה יכולה להגן עליי אם חס ושלום הטיל היה פוגע בבניין מגוריי?

dino_din

New member
חדר מדרגות הוא לא ממ"ד

אבל הוא היה מגן עליך יותר טוב מאשר להישאר בבית בהנחה שחדר המדרגות הוא יותר פנימי עם פחות קירות חיצוניים.

שלושת האנשים שנהרגו בקריית מלאכי כנראה היו ניצלים אם היו יוצאים לחדר המדרגות.

WitchWithAWatch

New member
אגב בחדשות שמעתי שבבניין בן 4 קומות

נאמר לרדת 2 קומות לקומה השנייה.
ובכלל, בבניין שהוא מעל 3 קומות יש לרדת 2 קומות מטה ולא רק אחת.

sw eng

New member
אינו ממ"ד, אבל מוגן יחסית

כפי שאמרו קודמי, אכן חדר המדרגות הוא מוגן יותר מחדרי הבית, אם אינו מכיל קירות חיצוניים.
הוא בנוי מלמטה עד למעלה מבטון, וזה שאין לו קירות חיצוניים (בהנחה ש..) זה כמובן מוסיף לבטחון.
וכן, מקומה רביעית מומלץ לרדת שתי קומות, כי חלק מהטילים חודרים שתי קומות.
אולם מי שגר בקומה שלישית יורד רק קומה אחת, כדי לא להגיע לקומה ראשונה שהיא פגיעה יחסית
בחדר המדרגות רצוי לשבת, ולהגן על הראש בעזרת הידיים (כדי שאם משהו יעוף מההדף, תיפגע היד ולא הראש)

נטע....

New member
תודה לכולם על התשובות

מקווה שלא תהיה "פעם הבאה" אבל אם תהיה, אז פעם הבאה ארד שתי קומות.
שיהיו ימים שקטים לכולנו

herouth

New member
ומי שגר בבית שחדר המדרגות שלו עם קיר חיצוני

...צריך לדעת ולהכיר בעובדה שזה איננו מחסה יעיל. אצלנו בבניין (מהבלוקים הישנים האלה שנבנו בשנות החמישים) יש לחדרי המדרגות קיר חיצוני עם "לבנים ריקות", ובפנים סידרו תריס זכוכית. לא מבינה איך השכנה יכולה להוציא את הילדים שלה לחדר המדרגות הזה ולהרגיש שהיא בטוחה.

אני יורדת כל הדרך למקלט הישן. שגם הוא לא מושלם - אין לו דלת הדף, אבל זה מה שיש.

למעלה