האם זה חוקי?

zoomarch1

New member
אחת לאחת

בזק בינלאומי עדיין אינו "החוק". צוות אביוז לא טרח להתקשר אלי אישית (אדם לאדם), אלא כל שקיבלתי זה פלט החלטת מחשב הצוות. ה"צוות" הזה, קיים בכלל? אם כן, מדוע לא מחזיר תגובה טלפונית יותר מ 24 שעות מאז נציגי השירות של בזק בינלאומי התחייבו? אם איזה האקר שמאקר התחבר למחשב שלי ולי זה לא מפריע, זו צריכה להיות הבעייה של מקבל דואר הזבל, ולא שלי. שמקבלי דואר זבל יחסמו את מערכות המחשב שלהם, ולא את שלי. מהות החדירה של צוות אביוז למערכת המיחשוב שלי מהווה חדירה לפרטיות. עצם הדרישה להסיר תוכנת שיתוף קבצים מהמערכת שלי מהווה חדירה לפרטיות. משול הדבר לתנאים של אוטודסק לעבודה עם חלונות XP למי שרוצה להשתמש בתוכנת אוטוקד 2002. זו חוצפה. ואנחנו מנתקים את המחשב, בכל פעם שמשתמש שונה אצלנו בבית מעלה את הדסקטופ שלו. אז האפשרות הזו נשללה. אבל זה לא העניין. הבעייה היא החדירה לפרטיות. על כך, לא התקבלה תשובה.

מצופלח

New member
אז ככה

צוות ABUSE לא רק עוסק במניעה של הפצת דואר זבל אלא גם עוסק במניעה של פעילות האקרים לא חוקית לפי מה שכתבו לך, פירשתי בצורה קצת יותר פשוטה ומפורטת, כדי שתבין מה העניין כאן: על המחשב שלך רצה תוכנת PROXY שבהגדרות שלה היא לא מוגבלת לגישה (שזה אומר שכל אחד, מכל מקום יכול להשתמש במחשב שלך כתחנת מעבר למידע שלו, בלי שתדע מזה) כנראה שהאקר "נחמד" השתמש במחשב שלך כתחנת ממסר לפריצה שעשה במחשב אחר, והמידע שהוצא מה-firewall על המחשב שההאקר פגע בו הוציא את כתובת ה-IP שלך. כתובת ה-IP היא כתובת הכוללת 4 מספרים, ומגדירה את המחשב שלך ספציפית באינטרנט. הודעה על הפריצה שבאה, כביכול, מהמחשב שלך הועברה לצוות ה- ABUSE של בזק בינלאומי, והצוות כנראה בדק את המקור. אחת מהבדיקות היא על פורטים 8080 ו- 1080, שהם פורטים שמשמשים תוכנות פרוקסי. הם גילו שהמחשב שלך מריץ תוכנת פרוקסי והיא לא מוגבלת לכניסות. כלומר, האקרים ובאמת, אנשים ששולחים דואר זבל, יכולים להשתמש במחשב שלך כתחנת ממסר למידע שהם שולחים או לפעילות הלא חוקית האחרת שהם עושים, ולמעשה קיום התוכנה הזו על המחשב שלך גורמת לפריצת אבטחה בחברה. הם ביקשו ממך להגביל את התוכנה. זהו. לא הרבה יותר. אתה מחובר לרשת והמחשבים שלא מחוברים ישירות לאינטרנט משתמשים בפרוקסי כדי לגלוש? תסדר שהפרוקסי יהיה פתוח רק למחשבים שברשת (תבדוק בכל מחשב מה כתובת האייפי שלו בהגדרות רשת) פשוט וקל.

shaio

New member
הממ

1. מי אמר שמבקשים ממך להסיר תוכנת שיתוף קבצים? 2. אם האקר מתחבר למחשב שלך ובזב"ל יודעת על זה, היא עלולה להיחשב אחראית לנזק שמחשבך יגרום (notice liability). 3. אני מאוד בספק אם תיזת הפרטיות שלך תעמוד: המדובר הוא בשירות רשת פומבי, כלומר דבר-מה שמחשבך מוכן לעשות לכל מאן דבעי (במקרה שלנו, לקדם דואר זבל). בזק ביקשו להשתמש בשירות שאתה מציע לכל דורש, ומשנענו בחיוב, חזרו בהם והתריעו בפניך על הפרת החוזה. ודאי שכך הוא אם הדבר נעשה לפי תלונתו של אחר; וגם אם הם סורקים פורטים כדי לבדוק את אבטחת הרשת, לא שמעתי שסריקת פורטים הוכרה כפגיעה בפרטיות, שהרי מצב הפורטים שלך רחוק מלהיות מידע שנהנה מהגנת פרטיות. אולי השגת גבול. 4. בכל מקרה, אני בספק אם תרופתך על פגיעה נזיקית כלשהי יכולה להימצא בהמשך הפרת חוזה השירות שלך עם בזב"ל, מה גם שהיא יכולה להפסיק אותו כרצונה (לפי התניה הרגילה בהסכמים כאלה) בהתרעה סבירה (זה לא צריך להיות ארוך). 5. תפסיק לזבל את תושבי האינטרנט או להרשות לאחרים לעשות זאת.

dino_din

New member
תאלץ להסביר

אתה מתכוון "האם יש לך דרך לחסום דואר זבל שמגיע אליך" ? או "האם יש לך דרך לחסום דואר זבל שנשלח דרכך" ? או כל דבר אחר אליו התכוונת. בברכה, דינו. >זבלן תורן<

dino_din

New member
את מקשקש !

מוות הABUSE לא חייב לך כלום. לדעתי הם נתנו לך התרעה ארוכה מידי והיה ראוי שתחסם אחרי 24 שעות במידה ולא טיפלת בבעיה! לא הייתה שום חדירה לפרטיות, הם לא נכנסו לך למחשב אלא עקבו אחר הודעות זבל וגילו כנראה שמקורן בכתובת ה IP שמשוייכת לך! זו אינה פעולה מנוגדת לחוק. להפך, מעקב אחרי מפיצי זבל זו פעולה ויוזמה מבורכת של הספקים ! לאחר שקראת את המשפט הזה: "אם איזה האקר שמאקר התחבר למחשב שלי ולי זה לא מפריע, זו צריכה להיות הבעייה של מקבל דואר הזבל, ולא שלי" אני משנה את דעתי, היה ראוי שתחסם מיד באותה השניה ושחשבונך ינותק !!! אתה ורק אתה אחרי על המחשב שלך ואם מישהו פרץ אליו ומשתמש בו להפיץ דואר זבל זו אחריותך הבלעדית והמלאה לטפל בנושא ומיד !!! תקרא שוב את המכתב שלהם, אף אחד לא ביקש שתסיר תוכנה לשיתוף קבצים ואף אחד לא הפר את פרטיותך !!! אני אתן לך את הקרדיט שהטיפשות הזו נובעת מבורות בעיניין ולא משום דבר אחר... לילה טוב, דינו. >שונא שונא שונא דואר זבל!!!!!!!!!<

zoomarch1

New member
האם זה חוקי?

קיבלתי הודעה מצוות abuse של בזק בינלאומי הכוללת התראת ניתוק. האם זה חוקי? האם כלולה בהודעה הודאה על חדירת בדיקה למערכת המחשב שלי? האם יש בכך הפרת הפרטיות שלי? הטלפן ב 199 טען כי בידיו המידע בדבר התוכנה הקיימת במחשב שלי אך סירב למסור פרטים נוספים. כן, מנהל המחלקה של הטלפן, קבע כי יש בידי בזק בינלאומי "מערכות משוכללות" היכולות ל"קרוא" את המחשב שלי ואת תוכנו. האם אין בכך חדירה לפרטיותי? צוות abuse בבזק בינלאומי אינו פתוח לפניות לקוחות, מעין יחידה סודית של בזק בינלאומי. האם יש בכך עבירה על החוק? רצ"ב ההודעה: לקוח נכבד, הנדון: שימוש לרעה בשרת PROXY שלך– התראה לפני ניתוק/הגבלה אנו פונים אליך מאחר שמבדיקה יזומה שערכנו מתברר כי מותקן אצלך שרת PROXY. למעשה, מצב ההגדרות בשרת שלך כיום מאפשר לאנשים שאין להם כל קשר לרשת שלך להשתמש בשרת שלך לצורך התקפות מסוגים שונים. זאת בניגוד למצב התקין, בו השרת מוגדר כך שיאפשר שימוש רק לכתובות IP מורשות. ניתנת לך בזאת התראה לתיקון הדרוש תיקון בתוך שבוע ימים מהתאריך המצוין לעיל. באם ההפרה לא תתוקן בתוך המועד האמור, אנו נאלץ לפעול עפ"י זכויותינו לשם הגנה עלינו ועל משתמשים אחרים. פעולות הגנה ראשוניות (ולא ממצות) עשויות להיות ניתוק כתובת ה- IP של שרת, הגבלה או הפסקה כללית של השירות הגישה לאינטרנט. אנו מציעים לך להיעזר ללא דיחוי במאבטח רשתות / מנהל רשת לתיקון ההפרה. כמו כן, אנו מתכבדים לחזור ולהפנותך למספר אתרים שיסייעו לך בהבנת חומרת המצב ובפעולות שעליך לנקוט: http://theproxyconnection.com/openproxy.html http://www.fr2.cyberabuse.org/?page=abuse-proxy מידע טכני פרטני, לפי סוגי שרת, כיצד לסגור את ה- relay תוכל למצוא באתרים הבאים: http://www.monkeys.com/security/proxies http://cache.jp.apan.net/proxy-checker http://cc.uoregon.edu/cnews/fall2002/openproxy.html אין באמור לעיל כדי לגרוע מזכויותינו עפ"י תנאי הסכם ההתקשרות. התראה נוספת לא תישלח. בברכה, צוות ABUSE אינטרנט @ בזק בינלאומי

zoomarch1

New member
על פי כתביך מסתבר שאם צוות abuse

יסבור כי אותה תקלה מתקיימת גם במחשב שלך, אף אם להד"ם, הרי תקבל בברכה את חסימתך אתה בתוך 24 שעות?!!! אף מבלי שאדם כלשהו ישוחח איתך? די לך שתקבל פלט מחשב במייל, ללא כל חתימה ותסכים - בהסכמה שבחוזה וירטואלי עם נותן השירות - כי השירות ייחסם לאלתר? הצחקת אותי! די לחכימא ברמיזה. אתה לא היית מסכים שזה יקרה לך אז אל תטיף לאחרים. והדברים מכוונים גם אליך, שאיו. ככל הנראה לא קראת היטב את כתביי. טלפן (טכנאי שירות של בינלאומי) הודיע לי מ-פ-ו-ר-ש-ו-ת שיש לי תוכנת שיתוף קבצים וכי היא מקור הבעייה. מאחר ושיחותיי במרכזייה מוקלטות דרך קבע (בהסכמת כל לקוחותיי) הרי הוא הוקלט טוען זאת. האם בכך אין חדירה לפרטיות? עצם ידיעת המתרחש ב program files שלי? על זה באה טענתי: סריקת תוכן התוכניות שלי מעלה ספק ספיקא באשר לטוהר המעשה. ותפסיקו לזבל לי על דוא"ל זבל. המערכת שלי מוגנת בשורה של מחסומים כנגדו, רוב התוכנות חינמיות וחלקן אף בעלות כספית מאוד גבוהה. מה שאני עושה יכול כל אחד לעשות. מכאן ועד חסימת השירות שלי - גדול המרחק. ותשתדל לא לכנות חברי פורום טיפשים. זה לא מקובל ולמעשה מוריד את הערכתם כלפיך אתה. משה

zoomarch1

New member
ואגב - לעניין המקצועי במחשבים:

התקנתי רשת פנימית במערכת. תוכנת internet gate. משתמשת בשרת פרוקסי. יתכן שהיא מקור הבעייה - ההגדרה שלה כפתוחה לכל דיכפין? תודה משה

dino_din

New member
בו נעבור על זה שוב

מצד אחד אתה טוען שאתה מוגן בכל מיני מחסומים ולכן לא יכול להיות שיש אצלך דואר זבל ומצד שני אתה בכל זאת מודיע שהם פרצו לך למחשב. אז תחליט אם המחשב שלך מוגן או פרוץ ! אז אני אסביר לך שוב שאין שום צורך לפרוץ אליך או לפשפש בכונן כדי לדעת אם אתה משתמש בתוכנת שיתוף קבצים או בפרוקסי. ספק האינטרנט לא צריך לפרוץ אליך כדי לדעת זאת הוא יכול לגלות את זה גם באמצעים חוקיים לחלוטין כפי שכבר הסברתי לך וזו הרי הטענה העיקרית שלך! בקשר אלי, הייתי מוכן שיחסמו אותי גם אחרי שעתיים אם הייתי מפיץ דואר זבל! לדעתי דואר הזבל הפך למכה עולמית והגיע הזמן שהרשויות יתעוררו ויתחילו להקדיש קצת יותר מחשבה לפתרון הבעיה הגדולה ביותר ברשת. צר לי, אך ההודעה הקודמת שלך הייתה כל כך עלובה שהמילה "טיפשית" היא היחידה שמצאתי כדי לתאר אותה. ואני מתכוון כמובן לטענה שלך ש"אם המחשב שלי מפיץ דואר זבל זו לא בעיה שלי, מי שמקבל את הדואר שיגן על עצמו לבד, מה איכפת לי...". אם תאמר לי שאתה באמת לא מבין למה המשפט הזה מקומם אותי, אני אשמח להסביר לך! בברכה, דינו. ><

zoomarch1

New member
בבקשה, אל תמגג.

קרא את הכתוב: עובד בזק בינלאומי טען בפניי כי ידוע לו איזוהי התוכנה הבעייתית. עובד בכיר יותר של בזק בינלאומי טען בפניי שבידי בזק בינלאומי מערכות חדירה משוכללות היכולות לבצע זאת. די בכך בכדי להפחיד כל אדם מהישוב, אף אם אין לו מה להסתיר במחשבו, כמוני. מבחינתך אולי דואר זבל הוא מכה, אבל מבחינת בעלי העסקים המפיצים אותו זוהי שיטת פירסום, ומי אני שאביע דיעה נגד שיטות פ]ירסום אשר - לעניות דעתי - עדיין לא נשללו בחוק הישראלי. מכאן - פעולת בזק בינלאומי אינה רק הפרת החוזה ביננו, בו לא מצויין מאומה על "שימוש בי שלא בידיעתי" אלא יתירה מכך - הפרת החוק הקיים השולל מכל וכל "סריקת מחשב, סריקת IP, סריקת כינוי או השד יודע מה". ושוב - לא רלבנטי אם הסרתי את הפרוקסי, אם חסמתי אותו ואם הגבלתי את ההרשאות בו. ותגיד לי: אכפת לך שרון ארד עדיין בכלא? אכפת לך שעמוס ברנס ישב בכלא עשרות שנים לשווא? אכפת לך מנשים מוכות ונרצחות? אם כן, מדוע אתה לא צועק חמס בריש גלי ויוצא להשקיע מזמנך ומכיסך כנגד עוולות כל העולם, דון קישוט יקירי? אכן, די לי בצרותיי. אין לי מקום לצרות כל רשת האינטרנט. די לי בעשרות ה"פיירוולים" האנטי וירוסים וכל השמאטסים מחוייבי המציאות, די לי מכדי שאקח על גבי גם את דואר הזבל, שבזק בינלאומי לא מצליחה לחסום בשרת העשיר שלה. די נמאס מהשטות הזאתי

dino_din

New member
אם היית בודק בפרטים שלי

היה מגלה שאכן אני מנסה להיות דון קישוט
תגובה נוספת תגיעה לאחר שאני אענה לך במסרים. לילה טוב, דינו. >דון קישוט אתה חייב לנוח, יש יותר מידי תחנות רוח...<

zoomarch1

New member
קבל התנצלות מ

זומארך משה דוןלויקישוטאיש רמות הנלחם במיסים וארנונות בפורום http://www4.diburim.co.il/cgi-bin/forumsdb/intraforum_db.cgi?forum=9193&read=&alias=dbr&redir_flag=

igalgolan

New member
מה נחשב חוקי?

מהנוסח ברור שקיים חוזה בינך ובין חברה אחרת "אינטרנט @ בזק בינלאומי". כדי להחליט מה יחשב כחוקי יש לבדוק מה כתוב בחוזה. נראה שבחתימתך על החוזה וותרת על זכויות מסוימות (הרשית לחברה לבצע פעולות) שלולא הוויתור אולי היו לא חוקיות, אך בהסכמתך הן חוקיות. יגאל גולן

ונעלה את השאלה המשפטית

האחת- מה אומר חוזה ההתקשרות עם בזק השנייה- האם אסור להפיץ דואר זבל והאם בזק יכולה להתנות שירות בהגבלת מעשה חוקי ולגיטימי (אם הפצת דואר היא חוקית) או שתהיה בכך תנייה מקפחת

zoomarch1

New member
נאה דרשת - יש המרימים את הכפפה?

א. אני לכשעצמי - לא קיבלתי כל עותק של חוזה התקשרות למעט תנאי שימוש באתר של בזק בינלאומי. ב. במדינת ישראל עדיין לא נחקק חוק האוסר דואר בכמויות (או כפי שכמה כאן מכנים אותו - זבל). ג. העובדה שעובד בזק בינלאומי צתיין בפניי כי בידיו מידע אודות תוכן המחשב שלי - מהווה הפרת פרטיות. ד. לא רלבנטי אם חסמתי את הפורט או הפרוקסי או השד יודע מה.

מישהו מכיר

יש למישהו טענה משפטית למה דואר זבל יהיה אסור? אני כשלעצמי לא מצאתי טיעון כזה. באשר לסקירת המחשב שלך, השאלה לא פשוטה. אם יש לך תוכנות שיתוף קבצים והשתמשת בהם, הרי שהרשית לכל דורש גישה לפולדר מסויים במחשב שלך. נקט הדורש יוזמה ובירר מה כתובת ה-IP של המחשב, עדיין אינה חדירה לפרטיות יותר מששיחה מזוהה היא חדירה לפרטיות. הורה לך אותו הגורם להימנע מפעילות חוקית ואפילו איים עליך בניתוק, זו כבר סוגיה אחרת במיוחד שהניתוק הוא ממתקן בזק שעבורו עילות הניתוק מוסדרות בתקנות הבזק.

shaio

New member
דואר זבל

אדנים שאפשר להשתית עליהם טיעון: חוק הגנת הצרכן (דיוור ישיר), חוק הגנת הפרטיות (מאגרי מידע), הטרדה באמצעות מתקן בזק, חוזי ההתקשרות הסטנדרטיים עם ספקי גישה. אפשר גם ללמוד (לא באופן מלא) מעניין אבן חן נ' סויסה. כמו כן יש לציין שבמספר מדינות יש חוקים מפורשים נגד זה, אבל לדעתי גם בהעדר חקיקה מספיקים העקרונות הכלליים. חשוב לציין שדואר זבל אינו רק מטרד "נוחות" (לא רק הצורך למחוק; אלא גם הישיבה בעבודה כשכל אימייל שני שאתה פותח מקפיץ על המסך אישה ערומה המוצגת כחפץ זמין לשימוש מיני עם הזמנה לרכוש פורנו), אלא גורם גם נזקים כלכליים גדולים.

ranzz

New member
חשוב להתייחס לצד הטכני של העניין

כל מה שבזק בינלאומי עשו זה "סרקו פורטים" על כתובת ה IP שלך, דבר שכנראה נעשה אוטומטי, או בעקבות תלונה שהוגשה נגד כתובת האיי פי שלך. מדוע הוגשה התלונה? כאמור, יש אצלך שרת PROXY פתוח, מה שאומר שכל בן אדם יכול להתחבר דרך האיי פי שלך לאן שהוא רוצה, ולהשתמש בכתובת שלך כדי לבצע מעשי ABUSE שונים. בזקאינט רוצים בטובתך, הייתי נעזר בהמלצותיהם בנוגע לסגירת שרת ה PROXY. אל תאמין לטלפנים שרוצים כבר לנתק איתך את השיחה, אין להם שום מידע על המחשב שלך ובוודאי שאין להם דרך לחדור אל המחשב שלך, לא מתוקף היותם ספק האינטרנט שלך! אלא אם יש לך פירצת אבטחה שמאפשרת גישה למחשבך, הם יכולים להיכנס בדיוק כמו שאני או כל אחד אחר בפורום יכולים להיכנס (כמובן אם היינו יודעים את כתובת האיי פי שלך). בכל מקרה, תאבטח את המחשב שלך, כולם רק ירוויחו מזה. תוכל להיעזר לצורך העניין באחד מפורומי התמיכה והמחשבים של תפוז.

למעלה